İçeriğe Yönlendir

Seri Üretimde En Çabuk Hızlanabilen Araç - Challanger SRT DEMON

Sani Gerşon

Recommended Posts

Sani Gerşon

Dodge, Amerika ve Kanada'da totalde ve sadece 1 sene üretilecek olan 6000 adetlik Dodge Challanger SRT DEMON modelini tanıttı. 0-100 hızlanması sadece 2.3sn olan araç, drag yarışları için üretildi. Ancak fabrikasyon olarak o kadar hızlı ki, resmi yarışlarda yasaklandığı iletiliyor.

Dilenirse özel alet çantası ile alınabilecek Challanger, 6.2L'lik V8 motorunu, 840hp ve 1044nm tork ile taçlandırıyor. Bu özellikleri ile seri üretimdeki en güçlü v8 olan Demon, Guiness Rekorlar Kitabı'nda kendine bir çok yer ediniyor.

Fabrikasyon üretim olarak, kalkışta ön teker kaldırma, en güçlü motor, en hızlı 0-100 gibi değerleri elinde bulunduran Demon, kendisini bu cuma gösterime girecek olan Hızlı ve Öfkeli 8'de de gösteriyor.

2018-dodge-challenger-srt-demon.jpg

2018-dodge-challenger-srt-demon.jpg

2018-dodge-challenger-srt-demon-12-1500x

2018-Dodge-Challenger-SRT-Demon-front-gr

• Beğen 13
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Yani ne oluyor şimdi 2.3 saniyede 100 kilometreye çıkınca. Hıh. Ne güzel etrafı seyrede seyrede gidiyorum. Ne gerek var şimdi bunlara. Ne o öyle film şeridi gibi geçecek. Hiç bana göre değil. Bedava verseler almam. (MTV 'si için arabamı satmam gerek çünkü :biggrin:)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Hakan Bayrak

Hızlanırken 1,8 g kuvvet uyguluyormuş binecek falan olursanız haberiniz olsun.:biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Tesla bu hızla giderse yakında geçer bunu.

Menzil derdi olmasın 2 saniye altına iner
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
10 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Bizde 0-100 on saniye olunca halay çekelim

neyse hadi bişi dicektimde demim :f1:

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

0-100 izlanmasi 3sn olan bir roller coastera binmistim. müthis bir zevk. 2.3 cok acayip olsa gerek :):pilot:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

Motosikleti tavsiye ederim, 0-100 hızlanmada rakipsiz.

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
55 dakika önce, V.Ceyhun Emir yazdı:

Motosikleti tavsiye ederim, 0-100 hızlanmada rakipsiz.

2 teker, seytan aleti o:seytan:

Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Böyle bir arabayı kalkışta zaptetmek oldukça zor olsa gerek. Ben mondeo yu zortutuyordum. Bana göre değil ama ETKİLEYİCİ...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Sani Gerşon

Top Gear dergisi Mayıs 2017 sayısında incelenmiş:

oj4Qnb.jpg

ld5YBJ.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...