İçeriğe Yönlendir

S Max - Klima Gazı Hakkında

Hasan Ekşi

Recommended Posts

Hasan Ekşi

Merhaba Değerli Forum Üyeleri,

Malum artık yaz geliyor bende bu gün aracımın klimasını kontrol ettiğimde yazın soğutan klimam ne yazık ki şimdi soğutmuyor. Klima gazım bitmiş gibi görünüyor (Kışın klimayı Kullanmamam dan kaynaklı herhalde). Klima gazı bastıracağım ama Aracın kaputun altında klima bilgilerini yazan yazım gitmiş, burada kaç Gr gaz basılacağı gibi klima hakkında bilgiler yazıyor mümkünse bu bilgiyi Kaputun altında kağıdı olan bir arkadaş fotoğrafını yada bilgilerini burada paylaşabilir mi. Teşekkürler.    

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Ekşi
(düzenlendi)

Köksal bey ve Emrullah bey sağ olun Hafta sonu klima gazı dolumunu serviste yaptırayım hemen.

tarihinde Hasan Ekşi tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
1 saat önce, Köksal Yılmaz yazdı:

şimdi 79 tl olmuş ama sanayide uğraşmaktan iyidir

sanayide 100 ..

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Şimdi, Koray Demir yazdı:

Ankara'da 50.

kiraya görece bayağı pahalı demek

Yorum bağlantısı
Hasan Ekşi
Bir saat önce, Köksal Yılmaz yazdı:

.471ec95266df5ba3d7296f9c9c876b90.jpg

Sağol Köksal Bey

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
kiraya görece bayağı pahalı demek

Gittiğim ford özel servsileri arasında kiracı olan çok nadir çıkıyor.
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Servisten sadece klima gazı parası ile çıkamazsıniz ama girince :)

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Servisten sadece klima gazı parası ile çıkamazsıniz ama girince [emoji4]

Senet mi yapıyorlar :D
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Bakım için kampanya var diye gitmiştim iki karı fatura ile çıkmıştım, yağlama kanalı yıkanması, carbon clean falan kampanya var diye kerp. pardon yaptırıyorlar ikna edip :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Arkadaşlar klimanızdan performans almak istiyorsanız  en az yarım saat parça değişimi falan yaptırmışsanız 1 saat vakum yaptırın.Gazı ve yağı daha sonra bastırın

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Metin Uzunoğlu

Dün klima soğutmadığı için düzce ford görür servisine uğradım. yapılan kontrolde gazın 1/5 düzeyinde olduğu için soğutmadığı söylendi. ilginç tarafı önceki ford fusion aracımda 11 yıl süre ile hiç gaz eksilmesi olmamıştı. yapılan incelemede kaçak olabilecek bir nokta bulunamadı. 79 tl ye gaz dolumu yapıldı. sorunun devam etmesi halinde ek garanti kapsamında  olan aracımın klima radyatörünün değiştirilmesini talep edeceğim. bu olaydan 10 gün önce 1 hafta boyunca aracımı hiç çalıştırmadım. bundan kaynaklı bir sorun olabilir mi. bu konu hakkında önerileriniz bekliyorum. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
On 13.04.2017 at 19:11, Köksal Yılmaz yazdı:

.471ec95266df5ba3d7296f9c9c876b90.jpg

Altta yazan 840gr nedir üstte yazan 590gr nedir.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Az olan standart bildiğimiz tip. Çok olan çift bölge varsa.. Ön ve arka ayrı klima sistemi.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Geminin klima gazını 720 gr basmışlar bir çalışıp bir duruyordu fan 590gr a indirince düzeldi.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Şimdi, Mustafa Yanar yazdı:

Geminin klima gazını 720 gr basmışlar bir çalışıp bir duruyordu fan 590gr a indirince düzeldi.

Makineye bağlayınca mı belli oluyor abi sistemde kaç gr gaz olduğu?

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan

klima yağı nedir :) klima gazı bastırmak için gitsek sanayiye sadece gaz mı basarlar yoksa o yağı da basarlar mı

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Gaz basan makine zaten beraberinde yağı da basıyor az miktarda olur. Rutin işleme dahildir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...