İçeriğe Yönlendir

Başınıza gelen en komik olay

Mert Yeldan

Recommended Posts

Mert Yeldan

http://www.otoclubturkiye.com/forum/index.php?/topic/290286-Vah-ki-vah-müşterinin-haline-part1

Şu konuda başımızdan geçen olayı paylaşınca aklıma geldi başka bir komik olayı anlatmak istedim. Doya doya girebilirsiniz, sizin de böyle bir olayınız varsa anlatın güleriz :D

Sene 2010, tüm sene Kpss için zerre bir hazırlık yapmayıp son 3 ay hızlandırılmış kursa yazıldım.

Yazıldığım dershane Adana da illerbankası kavşağında, belki bilen bilir :)

Cuma akşamları, c.tesi ve pazar ise tam gün kurs var.

Kursa giderken o zaman ki arabam fiesta ile gidiyorum. Dershanenin yanında da ağaç altı park yeri var geldiğim saatte boş oluyor oraya bırakıyorum.

Neyse bir c.tesi sabah saat 8 de dershaneye geldim aracı park edeceğim ama her zaman bıraktığım yer dolu, iki tur atıp hemen arkadaki hastane otoparkına bıraktım.

Akşam saat 4 oldu 3 derse girmeyip maç izlemeye gitmeyi kafaya koyduk 3 arkadaş. Çıktık dershaneden ağaç altı olan yere geldik kumandaya basıyorum basıyorum kapı açılmıyor. Acaba pili mi bitti derken en son teneffüste anahtarı elimden düşürdüğüm aklıma geldi. Bozulduğunu düşündüm anahtardan manuel açmaya karar verdim. Önce şoför kapısı sonra yolcu kapısı derken açılmadı bir türlü. Ben bi rahat yarım saat hırpaladım peşine 4 5 kere arkadaş denedi olmadı etraftaki esnaf geldi yok açılmıyor kapı.

Sonra yedek anahtar fikrini verdi bir esnaf, annemi aradım annem evden yedek anahtarı alarak geldi.

Geldi ama sonuç yine aynı kapı açılmıyor. Anneden zılgıtı yiyince servisi aramak aklıma geldi ve Otokoç Adanayı aradım.

Diyalog tam hatırlamasam da şöyleydi:

+Alo merhaba

-merhaba buyrun yol yardım

+şöyle bir sıkıntım var iki anahtar ile de ne kumandadan ne de anahtardan kapıları açamıyoruz.

-akü bitmiş olabilir

+anahtardan da açamıyoruz yol yardım gönderir misiniz

-garanti kapsamında değilse şu kadar ücreti var

+tamam artık yapacak bir şey yok yollayın

-adres alayım

+şu dershanenin önü iller bankası önü

-tamam beyefendi son kez teyit için soruyorum ruhsat sahibi siz misiniz

+evet annemin üstüne

-tamam beyefendi son olarak doğru aracın başındasınız di mi kontrol eder misiniz

Soruyu duyunca boğazım düğümlendi plakaya baktım ama cevap veremedim.. Annemi alıp olay yerinden arkama bakmadan uzaklaştım.

Aynı renk aynı model ama başkasının fiestası. Ben oysaki ben aracı hastanenin otoparkına bırakmıştım :D

Hakkını helal etsin 2 saat adamın kapısına resmen işkence yaptım :D :D

Doya doya gülebilirsiniz :D

• Beğen 29
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

bu oluyor ya, bende de şirketin hyundi accentte oldu ama çok sürmedi uyandım :=) 

mükremin de fadıl abi vardı, iş yerinde de ona baya baya benziyen bir abi vardı, 3-5 kişi oturmuş çay içiyorduk çay bahçesi gibi bir yerde ben de ona bir şey soracaktım, adı xxx iken ben fadıl abi dedim, der demez dondum, o da bana baktı efendim der gibi, ben bir süre bir şey diyemedim sonra uyduruktan bir şey sorarmış gibi yaptım, tabi diğer şahıslar kafalar yerde  ya da başka tarafa bakarak gülmemeye çalışıyorlar tıp tık sesler  falan.. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Aracın sahibi gelse şikayetçi olsa mala zarar vermekten başım yanarmış :D

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Sonra bu adam koca adalet sisteminin en önemli halkasına geçiyor. Başımıza taş yağacak

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

sizin konuyu okurken birden bu aklıma geldi :D ikiside telefonda uyanıyor ama iş işten geçiyor :D

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Sonra bu adam koca adalet sisteminin en önemli halkasına geçiyor. Başımıza taş yağacak

Para mühim de kişi değil abartma [emoji14]
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Bizim 96 springi kapının önünden götürmeye çalıştı aynı kafada bi dayı, halbuki arabası 2-3 araç ilerideydi. Allah tan kapıyı sökmeden yetiştim :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Ben de benim araçta yaşadım aynısını, Fusion'um varken aynı araçtan yan yana parketmişiz, ama ben farkında değilim. Uzaktan açma düğmesine basıp kilitlerin açıldığını duymuş, kapıyı zorladıkça  açamamıştım. Herhalde ben gelene kadar kilitlendi deyip bir daha anahtarın açma düğmesine basınca sesin yandaki araçtan geldiğini farkettim. Aynı renk aynı model olunca insan şaşırıyor. [emoji3]

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

aracı kişileştirmenin faydası burada bellii oluyo :D bi kere arkadasin arabasını avm otoparkında 40 dakka aramıstık :D

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Başıma gelen en komik olay değil ama konuyla alakalı olarak,

13-14 yaşlarındayken pikniğe gittiğimiz yerde arabada bir şey unutmuşuz. Babam git al gel dedi ne olduğunu şimdi hatırlamıyorum. Araba renault 12 gümüş gri renk. Neyse anahtarı aldım ben gittim açtım kapıyı girdim arabaya. Sağa bakıyorum yok, sola bakıyorum yok aradığımız şey. Tam geri döneceğim baktım arabada çekirdek var. Kendi kendime dedim biz acaba ne ara çekirdek aldık. Madem çekirdek aldık niye yanımıza almadık. Çekirdekleri de aldım çıktım arabadan. Sonra bir baktım arkada bizim arabanın aynısından. Hayret dedim arka arkaya çekmişiz. Plakasına baktım bizim plaka. Aha dedim plaka da aynı ama nasıl olur.

Sonra bu arabaya tekrar bir baktım, çekirdeği geri koydum, kapıyı kilitledim, arkadaki kendi arabamızdan da alacağımı alıp geri gittim.:biggrin:

• Beğen 12
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
4 dakika önce, Harun Kocaçalışkan yazdı:

Başıma gelen en komik olay değil ama konuyla alakalı olarak,

13-14 yaşlarındayken pikniğe gittiğimiz yerde arabada bir şey unutmuşuz. Babam git al gel dedi ne olduğunu şimdi hatırlamıyorum. Araba renault 12 gümüş gri renk. Neyse anahtarı aldım ben gittim açtım kapıyı girdim arabaya. Sağa bakıyorum yok, sola bakıyorum yok aradığımız şey. Tam geri döneceğim baktım arabada çekirdek var. Kendi kendime dedim biz acaba ne ara çekirdek aldık. Madem çekirdek aldık niye yanımıza almadık. Çekirdekleri de aldım çıktım arabadan. Sonra bir baktım arkada bizim arabanın aynısından. Hayret dedim arka arkaya çekmişiz. Plakasına baktım bizim plaka. Aha dedim plaka da aynı ama nasıl olur.

Sonra bu arabaya tekrar bir baktım, çekirdeği geri koydum, kapıyı kilitledim, arkadaki kendi arabamızdan da alacağımı alıp geri gittim.:biggrin:

:D:D ya arabayı alıp gitseydiniz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

Bodrumdan,tatilden dönüyoruz. Yanım da hanım, arkada kızımla, kayınço oturuyor.  Yola çıktık.  Bir işim için, adres olarak orayı verdiğimden, kargoyu sormak için benzin istasyonuna girdim ,sordum ,çıktım.Arabaya binip devam ettim.  bu arada da hanıma bişiler anlatıyorum.Konuşmalar;

"Enişte nereye gidiyoruz"

Bu nasıl soru kayınço ,eve gidiyoruz İstanbul a

"E, ablam"

Nolmuş ablana

"Ablam yok"

yanıma bir baktım hanım yok. Bu ara 1 km kadarda gitmişim. Meğer o da su almak için inmiş ve arkamdan bakakalmış. Yıllar geçti ama hala başıma kakar.

• Beğen 23
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
3 dakika önce, Haşmet Güngör yazdı:

Bodrumdan,tatilden dönüyoruz. Yanım da hanım, arkada kızımla, kayınço oturuyor.  Yola çıktık.  Bir işim için, adres olarak orayı verdiğimden, kargoyu sormak için benzin istasyonuna girdim ,sordum ,çıktım.Arabaya binip devam ettim.  bu arada da hanıma bişiler anlatıyorum.Konuşmalar;

"E, ablam"

Nolmuş ablana

"Ablam yok"

yanıma bir baktım hanım yok. Bu ara 1 km kadarda gitmişim. Meğer o da su almak için inmiş ve arkamdan bakakalmış. Yıllar geçti ama hala başıma kakar.

Boşanma sebebi :D:D Abi o tarihten sonra başına bir şey gelmedi mi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okan Tansel
4 dakika önce, Haşmet Güngör yazdı:

"E, ablam"

Nolmuş ablana

"Ablam yok"

Amanın Ağabey netin sen. :D

Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever
(düzenlendi)

Sene 2008 ağustos, özel okulda çalışıp kazandığı tüm parayı har vurup harman savuran ablamı borca sokalım bari elinde bir araba olsun diye araba alalım dedik. Ablam arabanın a sından ve trafiğin t sinden anlamayan birisi. Amerikan kolejinde matematik bölüm başkanlığı yapmış, şu anda güney korede uluslar arası bir okulda matematik öğretmeni, yani zeki,  ama araba konusunda yetenek yok maalesef. Neyse onun bu konuda vukuatı çok da uzun hikayeler. otomatik alınacak bütçe az sıfır alalım dedik ben öğreteceğim o zaman. hyundai i 10 yeni çıkmış uygun fiyat makul olan o. Ona ikna etmeye çalışıyoruz. yok ben pejo 207 istiyorum diyor başka birşey demiyor. arada 10 bin tl fark var neredeyse. Neyse almaya almıcaz ama gönlü olsun diye gittik pejo bayisine bakıyor 207 ye çok beğeniyor ama çok aşıyor bizi otomatiği. Danışman da satmak derdinde o zaman manuel verelim size diyor. Yok abi olmaz diyorum ablam daha fren gaz hangisi bilmiyor manuelle alışıp trafiğe çıkması en az 1 sene, otomatiklede 6 ay öncesinden trafiğe çıkamaz çok pratik yapması lazım diye adama anlatıyorum. Bu arada hayran hayran bakıyor ablam arabaya.. 

Satış danışmanı biz erkekler zaten böyleyiz abartıyoruz neyi var da o kadar süre çıkmasın trafiğe yapmayın beyefendi ablanız 2 ayda manuele alışır v. s diye gazlıyor beni. Yok abi olmaz diyorum , siz ablamı tanımıyorsunuz falan. . neyse en son yakamı kurtarayım diye adamdan dedim ki ben zaten pejoyu sevmiyorum alsın istemiyorum o yüzden gidelim abla dedim. Bu sefer tutturdu gelin o zaman test sürüşü yapın diyor ya yok yapmicam diyorum. Hayır yapın ablanız da manueli bir görsün v.s derken ablam zaten istiyor  Ozan kullan bi ozaman ben de bakayım dedi. Tamam dedik, adam hemen anahtarları alıp geliyorum dedi. bu arada ablam sen git showroomun ortasındaki arabanın kapısını aç arkaya otur bekle, araba showroom ortası etrafı araç dolu satış danışmanlarının masası v.s. Danışman da geldi zannediyor ki ablam arabayı inceliyor. Sonra ablam demesin mi beyfendi ben hazırım bu araçla gidiyoruz değil mi diye :D Adamın gözler faltaşı gibi açıldı ve bana baktı, abi sen haklısın galiba 1 sene az bile dedin hanımefendinin 5 sene pratik yapması lazım :D

Neyse kısa bir test sürüşü yapıp çıktık ablam hala ben içerdeki arabayla test sürüşü yapılacak zannettim diyordu yolda. 

insan kafası dalgın olur arabayı kilitlemeyi unutup eve çıkabilir, bu normal, hadi kafan çok dalgındı anahtarı üstünde bırakıp da eve çıkarsın o da ok. Ablam ilkez kendi başına evin etrafında tur atıp gelecek heyecanla bekliyoruz kapı çaldı geldi. tek başına gezmenin gururuyla girdi içeri. Tebrikler falan. :D anahtar nerede abla? aa arabada unuttum dedi. İndim baktım anahta kontakta, araba çalışır vaziyette ablam çıkmış gelmiş yukarı. İnsaf dedim artık :)

tarihinde Ali Ozan Yurtsever tarafından düzenlendi
  • Beğen 18
Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş

AVM otoparkında arabayı bıraktığım yere gelince arabayı göremedim, park ettiğim yerde başka bir araba vardı. (Başka bir zaman park ettiğim yeri  unuttuğum için arabamı çok aramıştım güvenlikten yardım almıştım.) O nedenle aaynı hatayı yapmamk için bıraktığım yeri B 12 diye ezberleşmiştim. Neredeyse polisi arayacaktım, polisi aramadan önce eşim geldi yabancı zannettiğim arabanın yanına gelip kapıyı açarmısın diyince benim tepemden aşağıya kaynar sular dökülmüştü.  

Meğerse o gün kızın arabası ile (GRİ PUNTO) gelmiştik ve ben BEYAZ ROOMSTER arıyordum.

• Beğen 13
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
13 dakika önce, Ali Ozan Yurtsever yazdı:

bu arada ablam sen git showroomun ortasındaki arabanın kapısını aç arkaya otur bekle, araba showroom ortası etrafı araç dolu satış danışmanlarının masası v.s. Danışman da geldi zannediyor ki ablam arabayı inceliyor. Sonra ablam demesin mi beyfendi ben hazırım bu araçla gidiyoruz değil mi diye :D Adamın gözler faltaşı gibi açıldı ve bana baktı, abi sen haklısın galiba 1 sene az bile dedin hanımefendinin 5 sene pratik yapması lazım :D

insan kafası dalgın olur arabayı kilitlemeyi unutup eve çıkabilir, bu normal, hadi kafan çok dalgındı anahtarı üstünde bırakıp da eve çıkarsın o da ok. Ablam ilkez kendi başına evin etrafında tur atıp gelecek heyecanla bekliyoruz kapı çaldı geldi. tek başına gezmenin gururuyla girdi içeri. Tebrikler falan. :D anahtar nerede abla? aa arabada unuttum dedi. İndim baktım anahta kontakta, araba çalışır vaziyette ablam çıkmış gelmiş yukarı. İnsaf dedim artık :)

Sürücüsüz arabalar çıkmaya başladı artık. Bir de anahtarsız çalıştırma. Zaten 10 yıla kalmaz, anlatıldığı gibi olur yolculuklar. :good1:

2 dakika önce, Hikmet Demirtaş yazdı:

Meğerse o gün kızın arabası ile (GRİ PUNTO) gelmiştik ve ben BEYAZ ROOMSTER arıyordum.

Sizin ki yine iyi sayılır. Ben herhangi bir beyaz Fiesta bulamamıştım... :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk2

İş yerimde işe arabayla gelip, akşam eve servisle dönüp, sonraki sabah kapıda arabayı göremeyince polisi arayıp arabam çalındı diyen biri vardı...

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör
Bir saat önce, Mert Yeldan yazdı:

Boşanma sebebi :D:D Abi o tarihten sonra başına bir şey gelmedi mi

Hiç unutmuyor ki Mert zaten unutmazlar.

Senin mesleğinle ilgili bir anım var.

Bir iş için savcılıkdayım. Kimlik tespiti yapılıyor. Savcı ,asık suratlı,sert mi,sert biri.

soruyor;

"Baban adı"

söylüyorum M....

"Baban adını söyle " diye bağırıyor

M.....

"Ya kardeşim baban adını bilmiyormusun" diye adeta gürlüyor

Durdum, savcı bey;bunca senedir ben böyle biliyorum ama müsaade ederseniz, anama bir daha sorayım dedim.

O  sert savcı, gülmekten sandalyeden düşüyordu:)

Meğer baba adımın başında bir A. varmış öyle söylememi istiyormuş.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
2 saat önce, Haşmet Güngör yazdı:

Hiç unutmuyor ki Mert zaten unutmazlar.

Senin mesleğinle ilgili bir anım var.

Bir iş için savcılıkdayım. Kimlik tespiti yapılıyor. Savcı ,asık suratlı,sert mi,sert biri.

soruyor;

"Baban adı"

söylüyorum M....

"Baban adını söyle " diye bağırıyor

M.....

"Ya kardeşim baban adını bilmiyormusun" diye adeta gürlüyor

Durdum, savcı bey;bunca senedir ben böyle biliyorum ama müsaade ederseniz, anama bir daha sorayım dedim.

O  sert savcı, gülmekten sandalyeden düşüyordu:)

Meğer baba adımın başında bir A. varmış öyle söylememi istiyormuş.

:D:D:D

Yorum bağlantısı
Recep Demirci

Birbirinden komedi vaziyetler olmuş gerçekten :)

Yalnız ufak bir uyarıda bulunacağım yanlış anlaşılmasın bu bölümü bahsi geçen hanımefendiler görürse bir daha eve almayabilirler sizi.:D Bu yüzden sayın yöneticiler bu bölüm googlede bile bulunmasın o derece. Çünki buna benzer bir vakıa birisi paylaşmıştı geçen aylarda. Benden uyarması :) 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...