İçeriğe Yönlendir

Yine Yeniden Land

Servet Aydın

Recommended Posts

Haluk Şentürk

Servet Bey ,geçmiş olsun. Sizden sonra ben de bu araçlara bakar oldum. Fikrim; fiyatına göre biraz (10 bin tl ye kadar) masraf yapılıp binilebilecek bir araç. Emsallerinin yenilerini düşününce yine de ekonomik geliyor. Tek sorun uzun yolda çoluk çombalak sıkıntı yaşanır mı. Her arızanın idare edilmeden kökten çözümü aracı daha da kullanılır yapıyor bence. İkinci bir araç varsa zaten kenarda böyle bir 4x4 her zaman dursun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Haluk selamlar. Uzun yolculuk yaptık. Bi mondeo konforu yok ama, çoğu otomobilden konforlu. Dediğin gibi alıp, bunlar risk değişin kardeşim diyeceğin parça 10bin TL en fazla. Sonra milyon km kullan. Konfor ile ilgili, koltuklar bi 5 cm aşağıda olsa olay çözülecek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk
Haluk selamlar. Uzun yolculuk yaptık. Bi mondeo konforu yok ama, çoğu otomobilden konforlu. Dediğin gibi alıp, bunlar risk değişin kardeşim diyeceğin parça 10bin TL en fazla. Sonra milyon km kullan. Konfor ile ilgili, koltuklar bi 5 cm aşağıda olsa olay çözülecek.

kazasız belasız kullanırsınız inşallah
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

4 haneli rakamlar ödemeden servisten çıkılmaz demişti bi maslak eşrafı..

Aracı sabah götürdüm özel yetkili servisime. Land rover teşhis cihazıda bendeki teşhis programı ile aynı hatayı verdi. Turbo vgt selenoidi kısa devre / açık devre. Aracı lift ile kaldırıp turboya ulaşılınca hata göründü.

Selenoid soketi kablosu kopuk.

Şimdi selenoid bölgesinde kusuru bulduk ama, arka plandaki yoğun yağ tabakası asıl problemi bize gösterdi.. Sağ Aks zaten yeter demişti, çıkardık. Daha önce operasyon geçirmiş. Tabiki yenilendi.

Fren keyifli değil, daha önceki tespitte disk balata seti değişimi olmalı demişti. Hazır araba kucakta iken onlarında değişmi yapıldı.

İşlemler bitti şükür. Sırada ne var bi düşüneyim. Gelince yazarımd10cf5c3d6c6a09f79d3019c53b3d5c1.jpgcd672da077335b6c2ca46e0843246425.jpgad0ddfb99f7b3f41e65d094c849c752d.jpg0bacf3629124f8b612abe51da19a702a.jpgcbbbe63a1af9c9ed936e9a97159b69f5.jpg

• Beğen 10
Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör
41 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

İşlemler bitti şükür. Sırada ne var bi düşüneyim. Gelince yazarım

Kredi çekmeye mi gittin.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Kaç haneli rakam tuttu, maslak eşrafı haklı mıymış?

Çok haneli
Kredi çekmeye mi gittin.

Abi, neyine güvenip bu arabayı aldın pis fakir dediler ve kovdular beni... :burada açıklıyor müzik devreye giriyor:
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

5 yaş üstü araç tamirine kredi de vermiyollar mış [emoji24]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)

Gelsin paralar, açılmasın aralar, hehehehehehe(gargamel gülüşü)

kralice-elizabethjpegMDAiMpWg.jpeg?v=149

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
3 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

O değilde tamda zekatı hesaplamıştım, araba önce ben diyor:unsure2:

Portif servis ücretini eurodan gbp ye çevirmen lazım abi, başka türlü kurtarmaz :)

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

son sıkıntılar olur inşallah. Çok değerli müdahaleler yapılmış.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
son sıkıntılar olur inşallah. Çok değerli müdahaleler yapılmış.

Bugün aynı araçtan geldi ekspertiz için. Adamlar aracın boyasından başka birşeye bakmıyor. Yürüyen nedir hiç umurunda değil milletin
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Her sallantıya müsait kablolar, tasarım esnasında klipsler ile sarsıntı olan yere bağlanır. Amaç, senkron vibrasyon ile kabloların olası kopmalarını önlemek. Kablo daha önce işlem görmüş. Ve commonrail basınç soketi de. Basınç soketi servis tarafından farkı kablo seti ile direk ecuya bağlanmış. Turbo vgt kablosu da tasarımsal olarak hatalı konumda ki, sallana sallana kopma oluşmuş. Gittiğim servis işin ehli fakat bir önceki servis ziyaretimde sıfır turbo takılırken hasarlı yeri onarıp bırakmış. Oysaki onarım ile birlikte kabloyu doğru noktadan sabitlese bu sorun olmayacaktı. Neyseki şimdi olması gereken işlem yapıldı. Aracın tüm motor yaşam alanı elektrik hattı bağlantı noktaları revize edildi.

Sağ aks           : 650 Tl

Fren diskleri    : 350 Tl

Fren balataları : 210 Tl

İşçilik bedeli     : 150 Tl yazıldı, 1200 Tl alındı yapılan işlemlere.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı

inşallah bundan böyle keyifle gezersin servet abi. nazar değmesin bidaha :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Güzel olmuş güle güle kullan.Yeni alınan 2. el böyledir. gizli özellikleri (!)  açmak için uzunyola çıkmak yeterlidir. İnşallah bitmiştir. Daha fazla gizli özellik çıkmasın artık :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
45 dakika önce, Ertan Çabuk yazdı:

Güzel olmuştur şimdi. Kesene bereket

Eyvallah mirim. Öngördüğüm rakam olan 10bin.tl'yi geçmez ise sıkıntı yok :)

26 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

Güzel olmuş güle güle kullan.Yeni alınan 2. el böyledir. gizli özellikleri (!)  açmak için uzunyola çıkmak yeterlidir. İnşallah bitmiştir. Daha fazla gizli özellik çıkmasın artık :D

Var daha eksiklikler. Yetkili servislerin nasıl baştan savma olduklarını öğretiyor bana

1 dakika önce, Haşmet Güngör yazdı:

Ramazan sonrası bu özeliğini deneyecekmiş.

181020161546206650996.jpg

Demlik ile deneyeceğim abi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...