İçeriğe Yönlendir

Zanussi Ankastre Fırın Tamirat Hk.

Ahmet Gül

Recommended Posts

Ahmet Gül

Üç sene önce aldığım Zanussi marka ankastre fırınımın termostatı bozuldu. Fırının termostatı ayarlı sıcaklığa geldiğinde durmadığından, pişirdiğimiz yiyecekleri genellikle yakıyor. Ülkemizde Vestel bayileri bu markayla ilgilenmekte. Servis 220 lira parça maliyeti çıkardı (işçilik ne olacak bilmiyorum), parça yurt dışından geleceği için de 30 gün süre verdi. Ben de biraz düşüneyim dedim.

600-700 lira gibi bedellere sıfır ankastre fırın alınabilirken, bu masraf bana fazla geldi. Çevremdekilerin bir kısmı boşver yenisini al diyor, bir kısmı da yaptır taş gibi fırın diyor. Kafam karıştı açıkçası.

1- Şimdi size danışmak istediğim, sizce fırını yaptırayım mı yenisi mi alayım?

2- Çıkma parça bulabilmem mümkün olabilir mi, bilgisi olan var mıdır?

3- Başka marka bir fırının termostatını taksak ne olur? Sonuçta düğmenin altında kibrit kutusu kadar bir şey. Çalışma prensipleri de aynı.

Değerli fikirlerinizi bekler, iyi günler dilerim.

Fırın modeli: ZOB25602XK

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

1000tl lik telefonda 600tl ekran ücreti gibi.. Buna karşı koruyan bir mekanizma de yok. Yedek parça rakamını araştırın derim yenisine yazık para vermesi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Çağlar Abi yedek parça bulamıyorum çünkü pek yaygın bir marka değil. Büyükşehirde belki imkan vardır ama buralarda zor. İnternetten aradım bir sonuç alamadım. Aklıma gelen tek çözüm çalişma prensibi aynı başka marka taksak olup olmayacağı. Onun da teknik bilgisine sahip değilim. Araştırıyorum. 

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Termostat çok basit bir çalışma şekline sahiptir aslında, niye o kadar para istiyorlar ki? 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Termostat çok basit bir çalışma şekline sahiptir aslında, niye o kadar para istiyorlar ki? 

Mekanik değil, onlar sabit ısıda durmuyor
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül
2 saat önce, Serkan Toker yazdı:

İthal olması başka bir açıklaması yok. Bu arada termostatı söktüm. Ego 55.17059/430 yazıyor üstünde. 274 C. Benzer özellikte bir termostat bulursam zannederim olur. 

Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

cfba715ff6837a3207e452fc67d7bff6.jpg8188a4b845163fb814a7494c0119c09d.jpgb47b0a2b729a1c21c8bf3a3dbe190e89.jpg

50-274 C arası gazlı termostat. İlginiz için teşekkür ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Derecesi tutan başka bir fırının termostati olur neden olmasın ki , parçayı sökmüşsünüz bir parcaciya gösterin muhakkak çok yakın yada aynısını bulursunuz ( marka söylemeyin ) ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül
Derecesi tutan başka bir fırının termostati olur neden olmasın ki , parçayı sökmüşsünüz bir parcaciya gösterin muhakkak çok yakın yada aynısını bulursunuz ( marka söylemeyin ) [emoji6]

Burak Bey sağ olsun çok ilgilendi. Hallettik gibi inşallah. Olmazsa sizin dediğiniz gibi düşünüyorum. Onlarca marka içerisinde elbet biri uymalı.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
7 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Mekanik termostat bu. Çok ucuz bunlar. X marka ürün olur yerine

Bana bir özür borclusunuz sanırım sayın Aydın, Gebze mebusu..

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Bana bir özür borclusunuz sanırım sayın Aydın, Gebze mebusu..

Özür dilerim termostatlara fısıldayan adam
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Ozturk

Toptan maliyeti 12-15 tl olan gazlı termostat.Markası ego,iyi markadır.Çin malları piyasada yaygın,kalite düşük.Ego yada tecosa marka işinizi görür.

Yorum bağlantısı
Ahmet Gül
 Toptan maliyeti 12-15 tl olan gazlı termostat.Markası ego,iyi markadır.Çin malları piyasada yaygın,kalite düşük.Ego yada tecosa marka işinizi görür.

Abi bugün arayacağım bakalım inşallah bulabilirim. Küçük şehirde yaşamanın dezavantajı diyelim.
Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)

o neymiş be arabanın termostatı satılıo 200 300 liraya tam dolandırıcı olmuş bu beyaz eşya tamircileri

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Zanussi Elektrolux ile aynıydı galiba. Elektrolux olarak da aratın parçayı belki bulursunuz. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Osman Ozturk

İşini görürse 50-300 bandında  çalışanını bulabilirim.Fakat fırının ayar üst sınırı 250 galiba termostatta 274 derece gözüküyor.Limitörlü termostat olabilir,o biraz problem.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

50-300 derece arasında baska marka bir fırının termostatını buldum ve taktım. Şu anlık çalışıyor bakalım ileri tarihlerde bir problem çıkarmazsa. Herkese teşekkür ediyorum yardımları için.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...