İçeriğe Yönlendir

KA - Azami Yüklü Ağırlık Etiketi

Öznur Topal

Recommended Posts

Öznur Topal

Merhaba,

Ka Araçlarında Azami Yüklü Ağırlık Etiketi Nerdedir .?

Yorum bağlantısı
Öznur Topal
(düzenlendi)

Her Aracın Azami Yüklü Ağırlı Vardır.

Ruhsatınızda da Yazar.

Teknik Açıdan İzin Verilen Ağırlık .

tarihinde Öznur Topal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Öznur Topal

Hayır Yok.

Bagaj, Motor Kısmı, Yan Kapılar Her yerine Baktık Ama Bulamadık.

Acaba Bakmadığımız Başka Bir Yer mi Var Diye Soruyorum.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ön panelde, radyatörün olduğu bölgede yazıyor diye hatırlıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ozan Dural
3 saat önce, Öznur Topal yazdı:

Teşekkürler .

Ne işinize yarayacağını merak ettim açıkçası

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ne işinize yarayacağını merak ettim açıkçası

Muayenede bakiyorlar. Yok ise veya okunamaz ise gecemez. Sanıyorum ki bu sebepledir.
Yorum bağlantısı
Öznur Topal

İzah Edeyim.

Aracıma Lpg Kit Montajı Yaptırdım Ve Ruhsata İşletebilmem İçin Proje Hazırlanması Gerekiyor.

Resmi Evrak Olan A.İ.T.M Belgesinde ;

( LPG SERİ TADİLAT ARAÇ UYGUNLUK BELGESİ )

Aracın Teknik Açıdan İzin Verilen Azami Yüklü Kütle / Ağırlığı Değişeceğinden Dolayı

( Bu Ağırlığın Değişme Sebebi Lpg Tank & Lpg Regülatör )

Hazırlanacak Olan Projede Kg Ağırlıklarının Karayolları Trafik Kanunu ve Yönetmeliklerine

Uygun Olarak İmal / Tadil Edildiğini Beyan Edebilmem, Makina Müh. Odası Tarafından Gerçekleştirilen Sızdırmazlık Kontrolü Sırasında Benden İsteyecekleri Bu Yeni Montaj Projesinin 

Yönetmeliğe Uygun Olduğunu Beyan Edebilmem İçin, Projede Asıl Olan Ağırlık Birimlerinin

Bilinmesi Gerekiyor, Aksi Halde Proje Hazırlanamaz, Ruhsata İşletilemez.

Anlatabildim mi .?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Oznur hanim,
Her kelimeyi buyuk harfle başlatmaya gerek yok :) sanki surekli cumleye başlıyormuşum gibi vurguluyorum her kelimeyi, garip hissettim kendimi :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ozan Dural
(düzenlendi)
13 saat önce, Öznur Topal yazdı:

İzah Edeyim.

Aracıma Lpg Kit Montajı Yaptırdım Ve Ruhsata İşletebilmem İçin Proje Hazırlanması Gerekiyor.

Resmi Evrak Olan A.İ.T.M Belgesinde ;

( LPG SERİ TADİLAT ARAÇ UYGUNLUK BELGESİ )

Aracın Teknik Açıdan İzin Verilen Azami Yüklü Kütle / Ağırlığı Değişeceğinden Dolayı

( Bu Ağırlığın Değişme Sebebi Lpg Tank & Lpg Regülatör )

Hazırlanacak Olan Projede Kg Ağırlıklarının Karayolları Trafik Kanunu ve Yönetmeliklerine

Uygun Olarak İmal / Tadil Edildiğini Beyan Edebilmem, Makina Müh. Odası Tarafından Gerçekleştirilen Sızdırmazlık Kontrolü Sırasında Benden İsteyecekleri Bu Yeni Montaj Projesinin 

Yönetmeliğe Uygun Olduğunu Beyan Edebilmem İçin, Projede Asıl Olan Ağırlık Birimlerinin

Bilinmesi Gerekiyor, Aksi Halde Proje Hazırlanamaz, Ruhsata İşletilemez.

Anlatabildim mi .?

Eve anlatabildniz Öznur hanım :) sahibinden.com da ilanların teknik özellikleri kısmında da birçok teknik bilgi mevcut, taşıma kapasitesi olarak 375 kg girilmiş. aracın net ağırlığı 890 kg. yani toplam azami ağırlık 1265 kg oluyor. oradan da teyit edebilirsiniz.  Ben de lpg taktırdım ama daha muayeneye çok var diye işletmedim. O yüzden bunun lazım olacağını bilmiyordum :D

tarihinde Ozan Dural tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ozan Dural
32 dakika önce, Ozan Dural yazdı:

Eve anlatabildniz Öznur hanım :) sahibinden.com da ilanların teknik özellikleri kısmında da birçok teknik bilgi mevcut, taşıma kapasitesi olarak 375 kg girilmiş. aracın net ağırlığı 890 kg. yani toplam azami ağırlık 1265 kg oluyor. oradan da teyit edebilirsiniz.  Ben de lpg taktırdım ama daha muayeneye çok var diye işletmedim. O yüzden bunun lazım olacağını bilmiyordum :D

Evet anlatabildniz Öznur hanım :) sahibinden.com da ilanların teknik özellikleri kısmında da birçok teknik bilgi mevcut, taşıma kapasitesi olarak 375 kg girilmiş. aracın net ağırlığı 890 kg. yani toplam azami ağırlık 1265 kg oluyor. oradan da teyit edebilirsiniz.  Ben de lpg taktırdım ama daha muayeneye çok var diye işletmedim. O yüzden bunun lazım olacağını bilmiyordum :D

Edit: aslında kafam karıştı. Şimdi regülasyonlar taşınabilecek kişi sayısını hesaplarken ortalama bir ağırlık kullanıyor muhakkak. araç 4 kişilik. 75 kg ortalama alsalar 300 kg edicek. lpg 75 kg dan fazla ise onay vermeyeceklerdir bu durumda.  yani toplam taşıma kapasitesi bana az gibi geldi..

edit2: homolog arkadaşlardan aldığım bilgilere göre şehir içi maksatlı ticari araçlarda kişi başı 68 kg hesaplanıyor. bizimkilerde de aynıdır durum. 

Genel bilgi olsun diye yazıyorum..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...