İçeriğe Yönlendir

İc Dis Yikama Cila vs Urun Tavsiyesi

Metin Akbal

Recommended Posts

Metin Akbal

@Buğra Höngül bekleniyorsunuz :)

Urunlerim azaldi. Olan urunlerimi yazayim bitenleride yazayim ona gore hersey icin alternatif veya tavsiye alayim. Burdan soruyorum ki bilgi paylasimi genel olsun. Meraklilarina da bayagi bir arsiv olusur.

Modifiye pompa kopuk icin DLS150 kullaniyordum.

Cift kova yikama icin Autobella kullaniyordum bitti su an 3D Wash&Wax var.

Jant temizleyici Sonax cabuk bitiyor kullandim, Est bitti.

Torpido Plastik Aksam icin Plak2R bitti, Meguiars Hyper Dressing var.

Hizli cila Idrolak bitti. Kurulamada cok isime yariyordu.

Lastik parlatici Pneubel bitti. Meguiars Endurance ve School Concepts var.

Genel temizleyici Vinet bitti.

Sprey cila Sonax Bsd ve Meguiars Quick Detailer.

Yikama sungeri Sonax multisunger var.

Cila wax bezleri Bim 5 li mikrofober bez.

Kurulama havlum Uberblue 3 yil oldu.

Kati cila diye geciyor sanirim FK var.

Kullanmaya devam et dedigin veya bunun yerine sunu kullan diye onerebilecegin urun tavsiyelerini bekliyorum.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Al bir seramik kapla veya kaplat .sonra bir adet sonax bsb tamam gerisi lazım olura kaladır derim .:D

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Al bir seramik kapla veya kaplat .sonra bir adet sonax bsb tamam gerisi lazım olura kaladır derim .[emoji3]

Buralarda o isi yapacak usta tanimiyorum [emoji16]
Yorum bağlantısı
Okan Tansel
2 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Buralarda o isi yapacak usta tanimiyorum emoji16.png

E sen varsınya.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
E sen varsınya.

Bi lehim isinde basarisizim birde boya korumaya hic el atmadim valla :)
Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu
20 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Bi lehim isinde basarisizim birde boya korumaya hic el atmadim valla :)

O zaman sayın Akbal deri temizleme ve yenileme işinde de başarılısınızdır. Amatör deri temizliği tavsiyesi alabilir miyim. Verebilirsiniz mi? Bir akıl.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Bir saat önce, Cavit Çırakoğlu yazdı:

O zaman sayın Akbal deri temizleme ve yenileme işinde de başarılısınızdır. Amatör deri temizliği tavsiyesi alabilir miyim. Verebilirsiniz mi? Bir akıl.

Sayın ÇIRAKOĞLU onu İlker KAL beyfendilere soracaksınız çünkü onun deri koltuklu arabası oldu. Ona sorarsan vazelin der :D

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
1 saat önce, Cavit Çırakoğlu yazdı:

Deri temizliği için chemical guys leather cleaner kullanıyorum, besleyici olarak da 3D leather. Her ikisinden de memnunum, fiyat/performans olarak tavsiye ederim.

https://www.parlatanadamlar.com/index.php?route=product/product&product_id=444

e7b60fd210169d5a56fc242f52b98e01.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
15 dakika önce, Eren Gökmen yazdı:

Gliptone mu? chemical guys +3D mi?

Gliptone derim, oralarda ulaşması da fiyatı da daha avantajlıdır

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
1 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Gliptone derim, oralarda ulaşması da fiyatı da daha avantajlıdır

Ben su anda gliptone kullaniyorum. Cok da memnunum. Evet fiyatida uygun burada galiba.  yanlis hatirlamiyorsam gecen sene cleaner+conditioner ikilisini 20€ gibi bir fiyata almistim. Tek problemi kokusu gicik biraz :) ama sen daha iyi diyorsan bir kac gün katlaniriz kokusuna :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
3 dakika önce, Eren Gökmen yazdı:

Ben su anda gliptone kullaniyorum. Cok da memnunum. Evet fiyatida uygun burada galiba.  yanlis hatirlamiyorsam gecen sene cleaner+conditioner ikilisini 20€ gibi bir fiyata almistim. Tek problemi kokusu gicik biraz :) ama sen daha iyi diyorsan bir kac gün katlaniriz kokusuna :)

Havalar ısınıyor, kapıları açık bırakırsın büyük oranda geçer kokusu ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Siyah plastik aksamlar için Valet Pro Black to the Future kullanıyorum. Ancak bitmek üzere. Bir uygulamalık kadar kaldı.

Valet Pro'dan çok memnundum. Ancak farklı ürün deneyebilirim. Var mı tavsiyeniz?

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Bir saat önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Siyah plastik aksamlar için Valet Pro Black to the Future kullanıyorum. Ancak bitmek üzere. Bir uygulamalık kadar kaldı.

Valet Pro'dan çok memnundum. Ancak farklı ürün deneyebilirim. Var mı tavsiyeniz?

Auto gylm plastic conditioner dan memnunum, ömrü çok uzun olsun bakım gerektirmesin dersen g technic c1 olabilir ama fiyatı miktarına göre yüksek.

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Bundan sonra bende kalıcı bir ürün düşünüyorum. Ama iç aksama da uygulayabilir miyim? Şisesi çok küçük sanki bu tarz ürünlerin.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
6 dakika önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Bundan sonra bende kalıcı bir ürün düşünüyorum. Ama iç aksama da uygulayabilir miyim? Şisesi çok küçük sanki bu tarz ürünlerin.

G techniq de aslında c1-c4-c5 aynı ürünler, uygulandığı yere göre ml leri değişiyor sadece. İç kısım için c6 var ama dışarıdaki kadar uzun gider mi bilmem. Şişenin küçük olması ürünün farklı kategoride olmasından. Seramik kaplama diye geçen ürünler bunlar.

İç kısma(özellikle torpido/güneş gören yerlere) yağlı(ag plastic conditioner, meguiars trim detailer vb) ve aracın dışına kullanılan ürünleri kullanmıyorum, mümkünse silikonsuz nispeten yoğun olmayan iç kısım için üretilmiş ürünler tercih ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

Abi merhaba yazını okuma fırsatım şimdi oldu şampuan olarak atas'ı tavsiye etmem bittiyse hiç bir ürününü bir daha kullanma opel astra'nın kromlarını yaktığını biliyorum o yüzden 3d varsa devam edebilirsin 3447ee1142274fcc2de41a973807c920.jpg
Dün aldığım ürünlerden fotoğraf çektim Angel wax fast foam ürün tamamen ph nötr ve köpürmesi harika ve zararsız :)

Jant temizleyici olarak b2f0df35d9fa1b751a8a515cabb8135b.jpg

Geçenlerde aldığım en sağdaki jant temizleyici beni memnun etmişir yarı yarıya sulandırıp kullanabilirsin

Torpido ürünü olarak sonax matt effect hem fiyatı hem verdiği fabrika çıkışı rengiyle beni benden almıştır tavsiye ederim

Meg. Endurance çok başarılı bir ürün ancak fiyatı performansının üstünde yani onum yerine biraz zaman sonra uzun testlerden geçmiş carwax firmasının ürününü tavsiye edeceğim çıkmadı şu an piyasaya fuarda sergilendikten sonra satışa çıkacaktı bilgi vericem bu konuda

Bsd ise performansı çok başarılı bir ürün ilk kullanım sonrası panele ıslakken uygulanabiliyor katı cila dediğimiz wax ürünü olarak ben uzun ömürlü istediğimden soft99 alırdım ama şu an turtle wax green line serisi carnabua wax favorim biraz daha katıdan ziyade sıvı waxdır ama piyasadaki 300-500lük ürünlerle yarışır (resimde var ürün) aklına takılan olursa alıntılı yaz abi bakarım

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
4 dakika önce, Buğra Höngül yazdı:

Bsd ise performansı çok başarılı bir ürün ilk kullanım sonrası panele ıslakken uygulanabiliyor katı cila dediğimiz wax ürünü olarak ben uzun ömürlü istediğimden soft99 alırdım ama şu an turtle wax green line serisi carnabua wax favorim biraz daha katıdan ziyade sıvı waxdır ama piyasadaki 300-500lük ürünlerle yarışır (resimde var ürün) aklına takılan olursa alıntılı yaz abi bakarım

BSD nin islak yüzeye uygulanabildigini bilmiyordum. Tesekkürler bilgi icin. Peki islak veya kuru yüzeye uygulayinca herhangi bir fark olur mu?

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
34 dakika önce, Buğra Höngül yazdı:

Abi merhaba yazını okuma fırsatım şimdi oldu şampuan olarak atas'ı tavsiye etmem bittiyse hiç bir ürününü bir daha kullanma opel astra'nın kromlarını yaktığını biliyorum o yüzden 3d varsa devam edebilirsin 3447ee1142274fcc2de41a973807c920.jpg
Dün aldığım ürünlerden fotoğraf çektim Angel wax fast foam ürün tamamen ph nötr ve köpürmesi harika ve zararsız :)

Jant temizleyici olarak b2f0df35d9fa1b751a8a515cabb8135b.jpg

Geçenlerde aldığım en sağdaki jant temizleyici beni memnun etmişir yarı yarıya sulandırıp kullanabilirsin

Torpido ürünü olarak sonax matt effect hem fiyatı hem verdiği fabrika çıkışı rengiyle beni benden almıştır tavsiye ederim

Meg. Endurance çok başarılı bir ürün ancak fiyatı performansının üstünde yani onum yerine biraz zaman sonra uzun testlerden geçmiş carwax firmasının ürününü tavsiye edeceğim çıkmadı şu an piyasaya fuarda sergilendikten sonra satışa çıkacaktı bilgi vericem bu konuda

Yazdıklarına göre şunları tekrar soracağım.

1- 2 litrelik modifiye pompa için ön kaba temizliğe önerebileceğin şampuan Angelwax Fastfoam var. Başka önerebileceğin var mı? Angelwax araştırdım Türkiye de stoklarda yok.

2- Sonax BSD yi hızlı cila olarak kullanamıyoruz, kurularken zorlar diye düşünüorum. İdrolak tarzi onerin var mı?

3- Genel temizleyici Vinet tarzı önereceğin ürün var mı?

Sağolasın cevaplar için.

Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

1 valet pro ph nötr şampuan diyelim yerine ozaman

2 bsd sıkıp silinmesi gerekiyor beklemeye gelmiyor sulandırıp kullanabilirsiniz çok az miktar bi nebze azaltır kuruma hızını

3 valet pro carpet cleaner tavsiye ederim çok güzel ürün

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
2 dakika önce, Buğra Höngül yazdı:

1 valet pro ph nötr şampuan diyelim yerine ozaman

2 bsd sıkıp silinmesi gerekiyor beklemeye gelmiyor sulandırıp kullanabilirsiniz çok az miktar bi nebze azaltır kuruma hızını

3 valet pro carpet cleaner tavsiye ederim çok güzel ürün

Çok teşekkür ettim. Sen iyi bulmuşsun Angelwax. otomaniaxta görebildim orada da stokta yok yazıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

Çok teşekkür ettim. Sen iyi bulmuşsun Angelwax. otomaniaxta görebildim orada da stokta yok yazıyor.

Yakında gelir abi tekrar
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan

BSD yi  arababamı yıkayıp kuruladıktan sonra uyguluyorum, güzel görünüm veriyor. ama yoruyor tek kişi hem araç yıka köpükle durula kurula ardından BSD kullan.

bu arada @Buğra Höngül BSD ıslakken de uygulanabilir demişsiniz, ben tam kurulamadan uyguladığımda karlaşma yapmıştı

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...