İçeriğe Yönlendir

İc Dis Yikama Cila vs Urun Tavsiyesi

Metin Akbal

Recommended Posts

Buğra Höngül
BSD yi  arababamı yıkayıp kuruladıktan sonra uyguluyorum, güzel görünüm veriyor. ama yoruyor tek kişi hem araç yıka köpükle durula kurula ardından BSD kullan.
bu arada [mention=67110]Buğra Höngül[/mention] BSD ıslakken de uygulanabilir demişsiniz, ben tam kurulamadan uyguladığımda karlaşma yapmıştı

Yok herhangi bi tepkimeye girmiyor ürün ben denk gelmedim hiç
Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
7 saat önce, Buğra Höngül yazdı:

Yok herhangi bi tepkimeye girmiyor ürün ben denk gelmedim hiç

ilginç :) arkdaşın arabasına uygularken karlaşma yapmıştı bir kaç yerde uğraştırmıştı bizi

Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

ilginç [emoji4] arkdaşın arabasına uygularken karlaşma yapmıştı bir kaç yerde uğraştırmıştı bizi

Bunun videosunu çekin sonaxa atalım bakalım nedicekler
Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
1 dakika önce, Buğra Höngül yazdı:

Bunun videosunu çekin sonaxa atalım bakalım nedicekler

tamam bir daha arkadaşın arabasını yıkayıp BSD yaptığımızda çekerim ;) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Özcan
On 19.04.2017 at 11:14, Köksal Yılmaz yazdı:

G techniq de aslında c1-c4-c5 aynı ürünler, uygulandığı yere göre ml leri değişiyor sadece. İç kısım için c6 var ama dışarıdaki kadar uzun gider mi bilmem. Şişenin küçük olması ürünün farklı kategoride olmasından. Seramik kaplama diye geçen ürünler bunlar.

İç kısma(özellikle torpido/güneş gören yerlere) yağlı(ag plastic conditioner, meguiars trim detailer vb) ve aracın dışına kullanılan ürünleri kullanmıyorum, mümkünse silikonsuz nispeten yoğun olmayan iç kısım için üretilmiş ürünler tercih ederim.

Üstad torpido için sonax xtreme torpido temizleyici var bu ürün nasıl.Yada sen ne tavsiye edersin.

Birde kurulama havlusu almayı düşünüyorum.Sonax'ın kurulama havlusu nasıl.:)

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Üstad torpido için sonax xtreme torpido temizleyici var bu ürün nasıl.Yada sen ne tavsiye edersin.

Birde kurulama havlusu almayı düşünüyorum.Sonax'ın kurulama havlusu nasıl.[emoji4]

Sonax ın mavi extreme serisi güzel hatta silikonsuz olması lazım etiketinde yazar tavsiye ederim. Ben de bu aralar g techniq c6 ya göz kırpıyorum biraz daha inceleyip karar vericem.

Sonax bezlerini veya bu tip markaların bezlerini tavsiye etmem. Bimdeki 5 li bi tarafı bol tüylü bezler genel kullanıma çok iyi. Kurulama için de mikrofaser in sitesinde güzel kurulama bezleri var(fiyat/performans ürünleri).

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
16 saat önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Sonax ın mavi extreme serisi güzel hatta silikonsuz olması lazım etiketinde yazar tavsiye ederim. Ben de bu aralar g techniq c6 ya göz kırpıyorum biraz daha inceleyip karar vericem.

Sonax bezlerini veya bu tip markaların bezlerini tavsiye etmem. Bimdeki 5 li bi tarafı bol tüylü bezler genel kullanıma çok iyi. Kurulama için de mikrofaser in sitesinde güzel kurulama bezleri var(fiyat/performans ürünleri).

silikonlu silikonsuz farkı nedir 

Yorum bağlantısı
Serhat Emre

araca pasta cila yapıldı bsd sipariş verdim geldi kullanıyorum ve  memnunum genel olarak.sormak istediğim şu aslında katı cila olarak yada wax deniliyor sanırım bu ürünlerden uygulayıp bsd ile üzerinden geçmemizin bir mantığı olabilir mi? yoksa ayrı ayrı mı kullanılması yerinde olur?

Yorum bağlantısı
Buğra Höngül
araca pasta cila yapıldı bsd sipariş verdim geldi kullanıyorum ve  memnunum genel olarak.sormak istediğim şu aslında katı cila olarak yada wax deniliyor sanırım bu ürünlerden uygulayıp bsd ile üzerinden geçmemizin bir mantığı olabilir mi? yoksa ayrı ayrı mı kullanılması yerinde olur?

Ayrı kullanın birini sıvı wax gibi düşünün
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhat Emre

Peki onereceginiz kati olan cila hangisidir?

fusso coat99 gibi bir urun var fakat fiyat olarak yuksek gibi.

Yorum bağlantısı
Buğra Höngül
Peki onereceginiz kati olan cila hangisidir?

fusso coat99 gibi bir urun var fakat fiyat olarak yuksek gibi.

Fusso coat pahalı geliyorsa ürünü ben önermeyim o zaman :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
17 saat önce, Mustafa Karaca yazdı:

silikonlu silikonsuz farkı nedir 

Plastik üretiminde çalışan bir tanıdığım silikonun zamanla kalıntı nedeniyle solma, lekelenme gibi etkiler olabilir(uzun vadede) demişti. Bazen kullanıyorum ben de ama pek sık kullandığım söylenemez.

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
3 saat önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Plastik üretiminde çalışan bir tanıdığım silikonun zamanla kalıntı nedeniyle solma, lekelenme gibi etkiler olabilir(uzun vadede) demişti. Bazen kullanıyorum ben de ama pek sık kullandığım söylenemez.

Silikonun iyi bir şey olmadığını biliyorum ama net olarak bir zararı var mı bilmiyorum ☺

4 saat önce, Buğra Höngül yazdı:

@buğra Höngül,  sizin yorumunuz nedir silikonlu Silikonsuz ürün hakkında? 

Bir de ben bazen arabayı yıkamaya üşenirsem su ya camsil sıkarak siliyorum bunun zararı olur mu? 

Yorum bağlantısı
Mustafa Özcan
On 22.04.2017 at 23:48, Köksal Yılmaz yazdı:

Dediğin site çıkmıyor google da.Ben mi göremdedim.

Super Clean Uber var bir de bir türlü bir beze o kadar para vermek gelmiyor içimden.:unsure2:

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
1 dakika önce, Mustafa Özcan yazdı:

Dediğin site çıkmıyor google da.Ben mi göremdedim.

Super Clean Uber var bir de bir türlü bir beze o kadar para vermek gelmiyor içimden.:unsure2:

http://www.microfaser.com.tr/ :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
1 dakika önce, Mustafa Özcan yazdı:

Bende de var aynısından henüz kullanmak nasip olmadı, s-max e kullanıcam sanırım, diğeri yıprandı artık eskisi gibi su çekmiyor. İyi bir kurulama bezi için en az 45-50 papeli gözden çıkarmak lazım. Gsm değeri ne kadar yüksek ise su emiciliği o kadar iyi oluyor.

Yorum bağlantısı
Mustafa Özcan
2 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Bende de var aynısından henüz kullanmak nasip olmadı, s-max e kullanıcam sanırım, diğeri yıprandı artık eskisi gibi su çekmiyor. İyi bir kurulama bezi için en az 45-50 papeli gözden çıkarmak lazım. Gsm değeri ne kadar yüksek ise su emiciliği o kadar iyi oluyor.

http://urun.n11.com/bez-ve-havlu/sonax-mikrofiber-kurulama-bezi-P117690929

Bu bez için ne düşünüyorsun.:)

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)
2 dakika önce, Mustafa Özcan yazdı:

Ölçüleri ve açıklamaya bakarsak oldukça güzel görünüyor, fiyatı işini gerçekten iyi yapıyorsa çok iyi. Bezde markadan ziyade gsm oranı önemli o da açıklamada yazmıyor ancak 10 katı su çeker iddiası var. Denenebilir, hayal kırıklığı olacağını sanmam.

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Özcan

Ölçüleri ve açıklamaya bakarsak oldukça güzel görünüyor, fiyatı işini gerçekten iyi yapıyorsa çok iyi. Bezde markadan ziyade gsm oranı önemli o da açıklamada yazmıyor ancak 10 katı su çeker iddiası var. Denenebilir, hayal kırıklığı olacağını sanmam.

Üstünü sen tamamlasenin dediğin bezi alayım.Sponsor Laz'ım [emoji23][emoji23][emoji23]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

@buğra Höngül,  sizin yorumunuz nedir silikonlu Silikonsuz ürün hakkında? 

Bir de ben bazen arabayı yıkamaya üşenirsem su ya camsil sıkarak siliyorum bunun zararı olur mu? 

Silikonlu ürün biraz daha canlı renk tonu veriyor yani parlak silikonsuz ürün mat efekt veriyor ve silikonlu ürünler her zaman fazla toz tutar o yüzden silikonsuz tavsiye ederim silikonlu ürün zarar verirmi vermez sorun olmaz toz tutar, cam sille silmek toz partiküllerini zımpara niyetine kullanıp panelleri çözmekten başka işe yaramaz :)
Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
2 dakika önce, Buğra Höngül yazdı:

Silikonlu ürün biraz daha canlı renk tonu veriyor yani parlak silikonsuz ürün mat efekt veriyor ve silikonlu ürünler her zaman fazla toz tutar o yüzden silikonsuz tavsiye ederim silikonlu ürün zarar verirmi vermez sorun olmaz toz tutar, cam sille silmek toz partiküllerini zımpara niyetine kullanıp panelleri çözmekten başka işe yaramaz :)

Her toz olduğunda arabayı mı yıkayalım yani ? ben uzun zamandır siliyorum arabayı 

Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

Her toz olduğunda arabayı mı yıkayalım yani [emoji4] ben uzun zamandır siliyorum arabayı 

Ben olsam yıkardım :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
On 24.04.2017 at 16:36, Buğra Höngül yazdı:

Ben olsam yıkardım :)

motor yıkama konusunda ne yapabiliriz, susuz mu temzleyelim sulu mu yoksa bırakalım dağınık mı kalsın :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...