İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Yağmurlu havalarda EAC FAIL hatası

Nuri Aldemir

Recommended Posts

Nuri Aldemir

2005 1.4 TDCİ Asm fiestamız yağmur yağarken sürüş yaparken 20 30 dk geçtikten sonra   EAC FAİL hatası veriyor 3 defa denedim sürekli yağmurlu havalarda yaptı. Devir 2000'İ geçmiyor vites 2 , 3, 4, 5 görüyor ama 2000 devri geçmemek koşulu ile 4 ile giderken birden 2 ye aldığımda uygun devire gelmeden geçmiyor. Aracı kapatıp açtığımda düzeliyor  2 3 dk sonra yine yapıyor biraz bekleyince düzeliyor ama yağmur yağmazsa yağarsa yine devam ediyor 

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Cumhur Ercan

Bende bu meşhur EAC fail hatasından muzdaripdim 2003 1,4 fiestam da. Forumda bir çok yazı bulabilirsin bu konuda , çünkü EAC fail hatası  küçük bir probleme de büyük bir probleme de dalalet olabilir. Bende de sizde olduğu gibi soğuk ve yağışlı havalarda hatayı vermeye başladı ve çalışmamaya varana kadar devam etti. Servise götürdüğüm de benim sorunun enjektörlerde 2 tanesinin sorunlu çalıştığı ortaya çıktı. Bakım yapıldı artık EAC hatası vermiyor fakat sanırım yine enjektörlerin sağlıklı çalışmamasından dolayı vurdurmadan arasıra çalışmıyor. En sağlıklısı servise götürüp bilgisayara bağlatmak olur.  

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...