İçeriğe Yönlendir

Mondeo 3 İç Temizlik

Mehmet Pınar

Recommended Posts

Mehmet Pınar

Havaların düzelmesiyle, soluğu köyde aldım.Aşırı kirli olan koltukları tavan ve taban halılarının temizliğini yaptım.Döşemeler çok kirliydi. 2 tane dünyalar güzeli evladım var ve malum aracımın içi bu yüzden çok kirliydi.Çocuklu olanlar beni çok iyi anlayacaklardır.;)
Temizlik için Aspirin ve Sıvı deterjan karışımını bir kova içinde basınçlı su ile köpürterek kirli yüzeye yaydım.Çok kirli alanlar için aspirini direk sıkarak uyguladım.
Daha sonra temiz su ve mikrofiber bez ile 3 sefer durulayıp kurumaya bıraktım.Halı yıkama olmadığı için işlem bayağı yorucu oldu.Ama sonuç buna değecek kadar güzel oldu.En azından bana göre tatmin edici,takdir sizlerin.
Tavan ve taban için detaylı resim çekemedim.Elimde olan resimlerden bir kaç kare ekleyeyim. Buyrun ;

GBND6V.jpg

yE1qY7.jpg

69bNg3.jpg

37Mzrr.jpg

W0aDBN.jpg

z3LM89.jpg

• Beğen 18
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Döşemeler ağlıyormuş... Bi iyi gelmiş bu temizlik :D

Deri koltuk kılıfı yok mu? Madem çok kirleniyor, onlardan kullanın?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okan Tansel
(düzenlendi)

Ellerine sağlık ço iyi iş olmuş.

ben bu sorunları yaşanacağını düşündüm için koltukların tamamında kılıf ve örtü var kafam rahat 

tarihinde Okan Tansel tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Güzel olmuş havalar iyice ısınsın ben de yapacağım bu işlemden.

Arka koltuğu çıkarmak kolay mı? bir videoda yukarıya doğru çekip çıkartıyorlardı öyle mi yapılıyor yoksa mandalı falan var mı?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar
Şimdi, Harun Kocaçalışkan yazdı:

Güzel olmuş havalar iyice ısınsın ben de yapacağım bu işlemden.

Arka koltuğu çıkarmak kolay mı? bir videoda yukarıya doğru çekip çıkartıyorlardı öyle mi yapılıyor yoksa mandalı falan var mı?

Arka kısmından kaldırın, ön iki tarafta geçmeli bir yer var.Çekince çıkıyor zaten. Bir ara bakar resim atarım.

Ama bir esprisi yok, asılın gelsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Elinize sağlık Mehmet Bey. Hakikaten güzel iş çıkarmışsınız. Gayet başarılı olmuş. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

Sağ ön koltuk vakum olmadığı için tekrar kusma yapmış sanırım

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Elinize sağlık döşemeler kendine gelmiş.Sırf bu işler için halı yıkama makinesi aldım :D Vakum olmadan çok sağlıklı olmuyor diye biliyorum.İnşallah kusma yapmaz güle güle kirletin :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar
Bir saat önce, Buğra Höngül yazdı:

Sağ ön koltuk vakum olmadığı için tekrar kusma yapmış sanırım

Fotoğraftan kaynaklanmış. 2 gün kapı açık kurudu. Şu an bir sıkıntı yok.

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Elinize sağlık. Her yaz fix uğraşımdır detaylı iç temizlik. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsa Acar

Çok ama çok zahmetli bir iş, ellerinize sağlık Mehmet Bey [emoji106]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Ünal2

Elinize sağlık tavan için buhar makinesi işinizi görür.Ben de yılda 2 sefer tavanı temizliyorum güzel oluyor:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

Ben mondeomda arka koltukları söküp banyoda yıkadım. 4-5 gün balkonda durdu. Sonra Temmuz ayında yerine taktım. Alanyaya 5 günlüğüne tatile gittim. Ankaraya döndüğümde hala tam kurumamıştı :D Nasıl bir süngerse. Ford arabalarında döşemeye su dökülse leke oluyor. Focustada öyle oluyordu. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar
7 saat önce, Serkan Aktay yazdı:

Ben mondeomda arka koltukları söküp banyoda yıkadım. 4-5 gün balkonda durdu. Sonra Temmuz ayında yerine taktım. Alanyaya 5 günlüğüne tatile gittim. Ankaraya döndüğümde hala tam kurumamıştı :D Nasıl bir süngerse. Ford arabalarında döşemeye su dökülse leke oluyor. Focustada öyle oluyordu. 

Mümkün olduğunca su değdirmemeye çalıştım. Sürekli köpük yapıp yüzeye yaydım.Sonra nemli bezle sildim. Yoksa dediğiniz gibi içi ıslak kalıyor.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
7 saat önce, Serkan Aktay yazdı:

Su lekesi tüm kumaşlarda oluyor artık marka fark etmiyor ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Başar Mert

eline sağlık abi şu an tam benim yapmayı düşündüğüm şey ama dediğin gibi kurumaz da sonra kusma yaparsa diye korkuyorum. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar
40 dakika önce, Başar Mert yazdı:

eline sağlık abi şu an tam benim yapmayı düşündüğüm şey ama dediğin gibi kurumaz da sonra kusma yaparsa diye korkuyorum. :)

Havalar ısınınca çok ıslatmadan yapabilirsin. Hem hayırlı olsun kardeşim 

37 dakika önce, Hayrettin Bahadir yazdı:

Ellerine sağlık, valla ciddi uğraş olmuş.. oohh miss.

Sağol abi

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Loc muydu neydi bı temizleyici var bende onla yüzeysel yapmıştım. Fazla su çektirmeden yapmak iyi . Sünger emdikce emiyor kurutmakla uğraş sonra.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...