İçeriğe Yönlendir

Araçta ki mevcut hoparlörden nasıl daha iyi verim alabiliriz

Volkan Ceneviz

Recommended Posts

Volkan Ceneviz

eski model kamyonetim var uyduruk bi teyp ve iki çift 13 cm hoparlör taktım ancak motor gürültüsünden sesi çok açmak gerekiyor ve tabi izolasyon olayı vs olmadığı için pek iyi ses alamadım çünkü tavanda bi yer yapıp oraya taktım şimdi bu mevcut hoparlörü ve teybi değişmeden biraz daha iyi verim almak için ne tür izolasyonlar gerekir ne yapmalı hoparlör etrafını üstünü kapatmak vs. 

Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Bildiğim kadarıyla hoparlörün aşşağıda olması kalın sesleri daha iyi hissettiriyor. Orjinal yerinde denediniz mi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Volkan Ceneviz

Araç ta üst tavana bağlantı yapılarak teyp ve hoparlör montajı bu şekilde fikirlerinizi alabilirmiyim şimdi 

DPmrY1.jpg

m3paMy.jpg

EgNBm9.jpg

Yorum bağlantısı
Volkan Ceneviz
(düzenlendi)
20 saat önce, Aydın Akdeniz yazdı:

bu konuda bişeyler yapmıştım. fikir verebilir.

yaptıklarınızdan sonra bir değişim olmuşmuydu hoparlörde, ses kalitesinde

tarihinde Volkan Ceneviz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz
3 dakika önce, Volkan Ceneviz yazdı:

yaptıklarınızdan sonra bir değişim olmuşmuydu hoparlörde, ses kalitesinde

çap büyüdüğü için oluyor baslar belirginleşiyor fakat sesi duymak için açtığımda uzak olduğu için arkadakilere işkence oluyor.

Yorum bağlantısı
Volkan Ceneviz
46 dakika önce, Aydın Akdeniz yazdı:

çap büyüdüğü için oluyor baslar belirginleşiyor fakat sesi duymak için açtığımda uzak olduğu için arkadakilere işkence oluyor.

yani hoparlör değişti sanırım ben resimde ki yere göre nasıl uygulama yapsam sesi duyular hale getirebilirim acaba 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Teyp kaliteli mi oncelikle? Anfi ile sistem guclendirebilirsiniz. Müzik severlerimiz daha iyi yardımcı olacaklardir.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Bildiğim kadarıyla hoparlörün aşşağıda olması kalın sesleri daha iyi hissettiriyor. Orjinal yerinde denediniz mi

Yaklaşık 6 db ses artar ki az değil
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Volkan Ceneviz

peki bu teybe iki adet daha hoparlör eklesem kaldırıp kaldırmayacağını nasıl anlarım 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
peki bu teybe iki adet daha hoparlör eklesem kaldırıp kaldırmayacağını nasıl anlarım 

Yüksek güçlü hoparlör bağlayınca sadece ses daha az çıkar güç yetmediği için. Birde distorsiyon fazla olur.
Yorum bağlantısı
Volkan Ceneviz
22 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Yüksek güçlü hoparlör bağlayınca sadece ses daha az çıkar güç yetmediği için. Birde distorsiyon fazla olur.

peki hangisini destekleyeceğini nereden anlayabilirim 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mevlut Kurt

2 adet ayni capta pionner hoparlor takabilirsin max 200-250 watt sesi artacaktir veya teyibin diger cikirlarindanda uygun biryere baglayabilirsin NOT:TEYP MENUSUNDEN BASS TIZ EKOLAYZIR AYARLARI DUZGUN YAPILMALI...EGER DUZGUN OLMASSA EK HOPARLORLER ILEDE SES DEGISMEZ.

SM-G710 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...