• Duyurular

• Mehmet Ozyurek

Tapatalk İmzalarımızı Lütfen Kapalı Tutalım   10-04-2017

Merhaba Arkadaşlar Tek tek uyarı yapmak hem yorucu oluyor hem de yakışmıyor. Lütfen tapatalk imzalarımızı kapalı tutalım. Saygılar    
    • Mehmet Ozyurek

Gearbest Sponsorluğu Hakkında   18-04-2017

Bildiğiniz gibi Gearbest ile bir sponsorluk anlaşmamız vardı. Ancak yılbaşından beri sorumluluklarını yerine getirmedikleri ve tanıdığımız süre içinde de olumlu bir dönüş yapmadıkları için anlaşmamız tarafımızca fesh edilmiş olup, forumumuzla hiç bir bağları kalmamıştır. 
Abdullah Bozdoğan

Focus 3.5 - 2017 Trend X Hakkında

Bu konuda 13 ileti var

Çok özür dileyerek konuyu buraya acilen açmam gerekti. 19.04.2017 tarihi itibari ile Ankara da bir bayi den ( şimdilik ismini vermeyim ) 2017 Focus TrendX siparişi verdim. 10-15 güne gelir dediler. Yalnız bir kaç hata yaptım sanırım. Bir proforma fatura düzenlediler çok basit bir şey orada model olarak 2016 yazılmış. Telefon açıp sorduğumda onun bir hata olduğunu bir önceki siparişten kaldığını söylediler ama içime kurt düştü. Bu arada satış sözleşmesine bakmayı unuttum açıkçası ve imzaladım. Büyük bir firma olduğundan bir sahtekarlık yapacaklarını düşünmedim ama şimdi içim içimi yiyor açıkçası. 2016 aracı bana 2017 diye verebilirler mi .Aracın 2017 olduğunu nasıl anlarım. Yarın sabahtan gidip proforma faturayı düzelttireceğim ve imza attığım sözleşmeyi kontrol edip bir örnek alacağım. Sıfır olarak ilk defa araç aldığımdan tecrübe sahibi değilim ve firmaya güvendiğimden dolayı kontrol etme gereği duymadım. Bu konuda tecrübeli arkadaşlardan yardım istiyorum. Bir sıkıntı yaşamamak için ne yapmamı tavsiye edersiniz. Tekrar konuyu buraya açtığım için kusura bakmayın lütfen.

İletiyi paylaş

Fordun sitesinden 2016 ve 2017 fiyatlarına bakıp ne ödediğinize göre size hangi modeli verdiklerine karar verebilirsiniz. Yada donanım seviyesi, dizel-benzinli olduğunu ve ödeyeceğiniz rakamı söylerseniz buradan yardımcı olan arkadaş çıkacaktır.

İletiyi paylaş

TREND X Benzinli 4 Kapı Metalik renk 68.350 TL ye aldım Fiyat listesine daha önce baktım 2016 fiyatları doğal olarak daha düşük. Ben 2017 olarak görüştüm ve 2017 olarak sipariş verdim. Benim aklıma takılan 2017 diyip 2016 yı kakalamaları Ruhsatta yazdığını biliyorum bir arkadaşım söyledi ama ruhsat çıktıktan sonra yandı gülüm keten helva uğraş dur. Ruhsat vs bu tür işlemler başlamadan ne gibi bir önlem alabilirim yada ne yapabilirim onu sormak için buraya yazmıştım. Bu arada şikayetvar sitesinde Otokoç'un boyalı araç sattığına dair şikayet varda yazılan yorum aynen şu " 25/12/ 2015 yılında Ankara Ümitköy'de bulunan Otokoç firmasından Ford Focus aldım. 15 günde teslim edeceklerdi 3 günde verdiler. Şüphelendim araç sıkıntılı mı dedim bir müşteri vazgeçti. Bizde kesinlikle sıkıntılı araç olmaz dedi. İnandık aldık 13 ay sonra aracı satmak istedim sattım. Teste soktular araç boyalı 350 micron üstünde boya var dediler. Olmaz ben sıfır aldım dedim ama boyalı dediler almaktan vazgeçtiler."   e şimdi ortada böyle bir olay varken ayrıca bendeki faturada 2016 yazıyorken kıllanmamak elde değil. Bu arada ilk mesajımda kurum ismi vermemiştim şimdi vereyim bari Otokoç Ümitköy bayii :)

İletiyi paylaş

2017 69.390+1.090 metalik farkı derken  2016 için 69.290+2.035 metalik farkı diyor. :unsure2:

Değişik bir fiyatlandırma. Bayi ile görüşün bence. 

İletiyi paylaş

alacaginiz arac belli mi? VIN numarasi var mi?

İletiyi paylaş

içiniz rahat olsun proforma fatura hatası olmuştur ellerinde istediğiniz aracın 2016 modelı olsa zaten aynı gun işlemler başlar ertesi gun teslim alırsınız yine de içiniz rahat etsın istiyorsanız arayın aldığınız yerı ben 2016 model metalik renk gümüş benzinli focus arıyorum deyin zaten elimizde var yada yok derler içiniz öğrenmiş olursunuz 

İletiyi paylaş

1 saat önce, Kamil Dede yazdı:

içiniz rahat olsun proforma fatura hatası olmuştur ellerinde istediğiniz aracın 2016 modelı olsa zaten aynı gun işlemler başlar ertesi gun teslim alırsınız yine de içiniz rahat etsın istiyorsanız arayın aldığınız yerı ben 2016 model metalik renk gümüş benzinli focus arıyorum deyin zaten elimizde var yada yok derler içiniz öğrenmiş olursunuz 

Aracı Abdullah beye ayırdılarsa zaten yine yok çekeceklerdir muhtemelen.

İletiyi paylaş

teslim alırken yanınızda mutlaka boya ölçüm cihazı götürün

2 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

gönderildi (düzenlendi)

2 dakika önce, Doğuş Bağ yazdı:

teslim alırken yanınızda mutlaka boya ölçüm cihazı götürün

sifir araci ekpertiz yaptiracagiz neredeyse. Üc kagitci dolmus ortalik

tarihinde Eren Gökmen tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

gönderildi (düzenlendi)

2 dakika önce, Eren Gökmen yazdı:

sifir araci ekpertiz yaptiracagiz neredeyse. Üc kagitci dolmus ortalik

FR ı alırken ölçüm cihazı ile 15 dakikadan fazla kontrol ettim her yerini, hiçbirine güvenmiyorum çünkü

tarihinde Doğuş Bağ tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

4 dakika önce, Doğuş Bağ yazdı:

FR ı alırken ölçüm cihazı ile 15 dakikadan fazla kontrol ettim her yerini, hiçbirine güvenmiyorum çünkü

Ölçüm cihazı diyince bildirim geldi :mangal::D

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

1 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Ölçüm cihazı diyince bildirim geldi :mangal::D

tamam la tamam aklımda ama haziran ayında inşallah :thank_you2:

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

2015 de Focus aldığım da başka bir servise götürüp baktırmak istedim sonra vazgeçtim. Bir hata çıkacak sonra bütün moralim bozulacak. Verdiğin paraya mı acırsın,defolu ürüne mi acırsın

Uzun süre satmayaı şahsım olarak düşünmediğim için,çıkacaksa sattığım zaman çıksın dedim

Artık bu tür şeyler ile uğraşmak istemiyorum,insanı çok yıpratıyor 

İletiyi paylaş