İçeriğe Yönlendir

Focus 2 - Ön Tekerleklerden Gelen Ses

Macit Aliyev

Recommended Posts

Macit Aliyev

Merhaba arkadaşlar. Aracım focus 2011 otomatik vites benzinli. Bazen geri geri parkederken o gelen kalın sese bir nevi alıştım ama buna benzer ses bazende çok yavaş ilerlediğimde geliyor. Sanki birşey sürtüyormuş gibi oluyor. Ama bu dediğim ses belki 1 haftada bir olur,veya 2 haftada 1 felan oluyor.Sizce neden olabilir bu?

Yorum bağlantısı
Soner Genç

Aynısı  bende de  oluyor balata dediler ustalar değiştirdim ses gitti ama yavaş giderken hiç gelmiyordu 

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev

Bu dediğim ses arada bir oluyor bende sürekli değil. Ama bilmek isterim sıkıntı nerededir diye. Belkide bu birşeyin belirtisidir.

Yorum bağlantısı
Ferit Erken

Focus 1.6 tdci 75.000km de serviste balata ve disklerin hepsi değiştikten sonra bahsettiginiz geri frende kamyon fren sesi gibi uğultu başladı. Servis ve ford otosana şikayet etsemde normal olduğunu söylediler. Şu an 105.000km de bile aynı sesleri alıyorum. Bazen tümsek ve virajlarda da ugultu yapiyor. Normalmiş... Bana sorarsanız disk ve balata uyuşmazlığı. Ayrıca serviste disk veya balatalarda aynı marka bile olsa (ford motorcraft balata kullanıyor) kalite farkı olan modellerden kaynaklanıyor. Serviste boyle bir bilgi edindim.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
24 dakika önce, Ferit Erken yazdı:

Focus 1.6 tdci 75.000km de serviste balata ve disklerin hepsi değiştikten sonra bahsettiginiz geri frende kamyon fren sesi gibi uğultu başladı. Servis ve ford otosana şikayet etsemde normal olduğunu söylediler. Şu an 105.000km de bile aynı sesleri alıyorum. Bazen tümsek ve virajlarda da ugultu yapiyor. Normalmiş... Bana sorarsanız disk ve balata uyuşmazlığı. Ayrıca serviste disk veya balatalarda aynı marka bile olsa (ford motorcraft balata kullanıyor) kalite farkı olan modellerden kaynaklanıyor. Serviste boyle bir bilgi edindim.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ferit bey, artık arkadan gelen sese pek takılmıyorum. Forumda cok konuşuldu bununla ilgili. Ama ileri doğru giderkenki ses kafamda soru işareti bırakıyor.Aynı sorundan mıdır sizce?

Yorum bağlantısı
Ferit Erken

Bence önce balata temizlik spreyi ile bir temizlik yapın. Ses kesilirse balata ve disklerden geldiği kesinleşir. Ben temizlediğimde ses kesiliyor fakat sonra bir zaman sonra tekrar başlıyor.

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev

Şuan gelen bir ses yok ki balataları temizleyim sonra sesi dinleyim. arada bir geliyor. Devamlı ses gelse o şekilde yaparım.

Yorum bağlantısı
Ferit Erken

Evet Mustafa beyin değindiği z rotlarıda ses yapma sebebi olabilir. Ben bir kez değiştirdim. Z rotları, araç yalpaladığı zaman gıcırtı şeklinde ses yapıyordu. Tümsek ve çukurkarlarda belli oluyordu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...