İçeriğe Yönlendir

Hangi D1S Ampul?

Köksal Yılmaz

Recommended Posts

Köksal Yılmaz

Selamlar abiler dostlar,

Malum geminin farlar d1s ampul kullanıyor ve muhtemelen hiç değişmemiş, 2008 yılından beri hizmet vermekte olduğundan ışığı biraz zayıf geldi bana. Sahibinden ve aliexpressten biraz bakındım osram-philips gibi markalar tanesi(sıfır) 200 tl civarından başlıyor ancak sahte olmadığından emin nasıl olunur? Çıkma alsam ne kadar kullanıldığından emin olmak lazım. Çin malı no name ve çin malı forza vs gibi marka ampuller performans olarak nasıldır? Amaç kaliteli aydınlatma o yüzden 4300 veya 5000 k düşünüyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Orjin ve diğerleri acıma orjin al. Merceği de temizle bence. Farı sök. Biberon temizleme fırçası vb. İle temizle

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Hamit inan
2 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Selamlar abiler dostlar,

Malum geminin farlar d1s ampul kullanıyor ve muhtemelen hiç değişmemiş, 2008 yılından beri hizmet vermekte olduğundan ışığı biraz zayıf geldi bana. Sahibinden ve aliexpressten biraz bakındım osram-philips gibi markalar tanesi(sıfır) 200 tl civarından başlıyor ancak sahte olmadığından emin nasıl olunur? Çıkma alsam ne kadar kullanıldığından emin olmak lazım. Çin malı no name ve çin malı forza vs gibi marka ampuller performans olarak nasıldır? Amaç kaliteli aydınlatma o yüzden 4300 veya 5000 k düşünüyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

aliexpressten sakın almayın. Deneme amaçlı aldım 2 farklı model. Çamur gibi ışığı var. Fiyatı bişey değil ama işe yaramayınca yazık oluyor yinede.4 tane d2s duruyor torpidoda :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)
8 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Ustadim ampul renginde pembelesme morarma var mi?

Pembeleşme henüz görmedim ama morarmadan emin değilim, detaylı güzel bir foto çekeyim akşama. İsmi lazım değil (@Servet Aydın ) King olarak bilinen bir büyüğüm ilk fırsatta canlı bakacaktı. Aslında çok kötü değil ama o ilk gün ki performansı vermediği belli oluyor.

Not:Aliexpressi sildim listeden.

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
12 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Pembeleşme henüz görmedim ama morarmadan emin değilim, detaylı güzel bir foto çekeyim akşama. İsmi lazım değil (@Servet Aydın ) King olarak bilinen bir büyüğüm ilk fırsatta canlı bakacaktı. Aslında çok kötü değil ama o ilk gün ki performansı vermediği belli oluyor.

Not:Aliexpressi sildim listeden.

Bende şundan sordum ampülün vadesinin dolup dolmadığını anlamak için. Far camı tozlanıyor, kirleniyor, mercek eskiyor vs.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

O zaman ilk iş mercekleri temizlemek olsun. İçini su/sıvı temas ettirmeden hafif nemli bezle mi silmeli?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
(düzenlendi)
11 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

O zaman ilk iş mercekleri temizlemek olsun. İçini su/sıvı temas ettirmeden hafif nemli bezle mi silmeli?

Valla o konuda bir fikrim yok zira nemli bezle far reflektörü sildim reflektör boyası matlaştı kalktı o parlak krom görüntüsü gitti.

tarihinde Metin Akbal tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
1 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Valla o konuda bir fikrim yok zira nemli bezle far reflektörü sildim reflektör oyası matlaştı kalktı o parlak krom görüntüsü gitti.

Reflektörü biliyorum oldukça hassas oluyor(hele ki yıllanmış bir farın içinde ise, uyarı için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Bende mercek içini silmek gibi bir hata yaptım tümden karardı.

Sirkeli su sile dokunmadan yıkamak ve hiç bastırmadan kurulamak daha iyi olur diye düşünüyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)
32 dakika önce, Murat Atagenç yazdı:

Bende mercek içini silmek gibi bir hata yaptım tümden karardı.

Sirkeli su sile dokunmadan yıkamak ve hiç bastırmadan kurulamak daha iyi olur diye düşünüyorum.

Daha önce omeganın orjinal hella mercekli farına iç-dış (içini açmadan) temizlik yapmıştım(forumda konusu da vardır) tek düşündüren bixenon tesisatı sıvı teması için(elektronik devre vs var mı bilemiyorum). Omeganın farına faşır fuşur su kullanmıştım :biggrin:

5 dakika önce, Harun Kocaçalışkan yazdı:

Gittigidiyor ve n11 gibi sitelere baktım da bu 110 tl den başlayıp yukarı doğru gidiyor fiyatlar. Burdan da alınabilir :good1:

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Çakma ampüller birkaç ayda lekeleniyor ve kesilme çizgisi düzgün olmuyor, orijinal tek çare, tabi mercek düzgünse, yoksa ampül değişse de birşey değişmeyecek.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Sağ sol mercekler eşit aydınlatıyor mu, duvardan kontrol edin, çoğunlukla meceklerde sorun çıkar ampulde değil.

Osram/Philips dışında ampul almayın. Geometrisi düzgün olmuyor.

İlla performans modeline para dökmeniz şart değil, standardı bile 5 yaşındakine göre iyi sonuç verir, merceğiniz iyi değilse, kirlenmişse pek faydası olmayacaktır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Benim s max in xenonları duvarda bu şekilde yorumlarınızı bekliyorum.

Qa0Emk.jpg

braA38.jpg

Fotoğraflarda belli olmasa da sanki hafif morarma var

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Bir foto da benden gelsin (çok iyi bi foto değil kabul ediyorum yenisini çekerim)

7083fb398cbd5011674e3d68b2003493.jpg

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Bir foto da benden gelsin (çok iyi bi foto değil kabul ediyorum yenisini çekerim)

7083fb398cbd5011674e3d68b2003493.jpg

Sol mercek gidik, ampul gazı azalmış, araba sel hasarlı, lastikler kabak 40a uzat elini
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Sol mercek gidik, ampul gazı azalmış, araba sel hasarlı, lastikler kabak 40a uzat elini

Cebeş in konusu değil laa bu :D
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Cebeş in konusu değil laa bu [emoji3]

Fardan karakter tahlili yapılır [emoji45] .
cebeş in ampul ve mercekleri daaa iy bi kerem
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Fardan karakter tahlili yapılır [emoji45] .
cebeş in ampul ve mercekleri daaa iy bi kerem

Abi hayırdır yemek mi dokundu :D
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Niye ki ? cebeş iyi diye mi dedin.

Baksana arkadaş ne demiş
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...