İçeriğe Yönlendir

Astra J Kedigözü led...

Hasan Mildan

Recommended Posts

Hasan Mildan

Daha önce yapmış olduğum kedi gözü ledler. Ben tek chipli 2 sıra led döşedim. Birisini sinyallere diğerini stop lambasına bağladım.

Malzemeler;

- 1 M. Silikonlu led ( 5 TL )
- Akvaryum slikonu (8 TL)
- Dremele takılan plastik kesici. ( 12 TL )
- Kablo, lehim, silikon tabancası, bant vs. ( Zaten vardı )
- Sabunlu su ( Akvaryun slikonunu elinize bulaşmadan düzgün ve parlak yüzeyli hale getirmek için)

Akvaryum slikonu bu:

7MNLBv.jpg

Dremelin ucuna takılan aparat. Plastik kemeye yarıyor. Falçatayla ayırmayı denedim, baktım zor. Bunu aldım ve çok kolay kesti.

QZ7nPV.jpg

Bu da kesilmiş halı, biraz çapak oluyor ama kolay temizleniyor.

qPWDAW.jpg

Kırmızı silikonlu led, ben silikonunu söktüm. Silikon biraz kalındı, onun yerine akvaryum silikonunu kullanarak silikonladım, daha ince oldu.

dkGJLL.jpg

Go0JZ7.jpg

Bu da silikonlanmış hali.

yL3DGa.jpg

65X1DW.jpg

Çamaşır mandalı ve küçük işkence kullanarak ön parçalarını akvaryum silikonu ile yapıştırdım.
Ledlerin kablolarını da tam mandalların arkasından çıkardım ki tamponda oralar zaten delik ekstra iş çıkmasın diye.

5MQvNq.jpg

L1n6G1.jpg

m1kDXV.jpg

3YqVO4.jpg

Bu da bitmiş son hali.

Nr1oLP.jpg

pBWD5L.jpg

JnlGVB.jpg

BDAdG9.jpg

Bu da hangi kablo hangi ampule gidiyor, hangisine bağlamak isterseniz tercih sizin. Ben sinyal ve stoplara bağladım.

orkmy2.jpg

Tamponun kenarından kabloyu geçirip, kabloyu azıcık aralıyarak bağlantımızı yapıp, bantımızla sarıyoruz.

nLWDyg.jpg

Ve buda sonuç. Sinyallerle berber yanana hali

vnpDyR.jpg

Bu da frenlerle berabar yanan hali.

1Mgo7D.jpg

Daha sonra içindeki ledleri değiştirdim. Kullandığım ledler 1 metrede 60 adet led vardı. Şimdi kullandığımda 1 metre de 120 adet led var. 

nj2okR.jpg

VP6RAP.jpg

R1BR6Z.jpg

• Beğen 11
Yorum bağlantısı
Tahir Ak

elinize sağlık aynısını yaptım. lakin araç çalışınca 14.5 v geliyor ledler çöp oluyor. 7812 diyot alıp sorunu çözdüm. yol yakınken 7812 diyor bağlayın ömürlük çalışır

Son olarak on off düğme koyun muayene zamanı kalırsınız

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Ustad senin opelsizasla da uyeligin vardi galiba bu uygulama tanidik geldi :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hasan Mildan
elinize sağlık aynısını yaptım. lakin araç çalışınca 14.5 v geliyor ledler çöp oluyor. 7812 diyot alıp sorunu çözdüm. yol yakınken 7812 diyor bağlayın ömürlük çalışır
Son olarak on off düğme koyun muayene zamanı kalırsınız

Teşekkür ederim, önerinizi dikkate alıcam. Muayene de hafif kusur olarak geçtim. Sorun yok.[emoji4]
Ustad senin opelsizasla da uyeligin vardi galiba bu uygulama tanidik geldi [emoji4]

Evet, orada da üyeliğim ve konu vardı. [emoji2]
Muhteşem olmuş, elinize sağlık.

Çok teşekkür ederim [emoji2]
Yorum bağlantısı
Özgen Acar

elinize sağlık çok güzel olmuş,benim merak ettiğim bu ledlerde ampüllerin kaynağı belli olmadan şerit şeklinde ışığı homojen veren tipleri yok mu ? bence çok daha yakışıklı durur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Bence de gayet başarılı. Elinize sağlık. Detaylı paylaşımınız için de ayrıca teşekkürler...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Kocaeli'de bu tip uygulama yapılan araç oldukça fazla. Ayarsız ve çok fazla güçlü olan ledli araçlar gece gözleri rahatsız ediyor....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Elinize sağlık.

Dikkatli olun, fren ile beraber sinyal, geri veya sis lambası niteliğindeki lambalar yanmamalı. Aynı şekilde sis lambaları da mutlaka fren özelliği BARINDIRMIYOR olmalı.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Evet, orada da üyeliğim ve konu vardı:)
[emoji2]

Ahah :D Abi tekrardan hosgeldin o zaman. Hatirladin mi bilmiyorum ben Recai nin arkadasi. Neptun mavi Astra J. Eski aracim da Bora idi.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Mildan
14 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Ahah :D Abi tekrardan hosgeldin o zaman. Hatirladin mi bilmiyorum ben Recai nin arkadasi. Neptun mavi Astra J. Eski aracim da Bora idi.

Hatırladım. Mercekli far felan da yapıyordun :)  

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Hatırladım. Mercekli far felan da yapıyordun [emoji4]  

Aynen. Astra J me de yaptim da ne paylasmaya ne de takmaya firsat oldu :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Mildan
Bir saat önce, Murat Karadağ yazdı:

Çok güzel olmuş, ellerinize sağlık.

Sağolun teşekkür ederim.

1 saat önce, M.Fatih Yüce yazdı:

Kocaeli'de bu tip uygulama yapılan araç oldukça fazla. Ayarsız ve çok fazla güçlü olan ledli araçlar gece gözleri rahatsız ediyor....

Ben tek chipli led kullandım o yüzden rahatsızlık verecek bir durum olmuyor. 

Bir saat önce, Murat Karadağ yazdı:

Çok güzel olmuş, ellerinize sağlık.

Sağolun teşekkür ederim.

Bir saat önce, Servet Aydın yazdı:

Mis gibi olmuş

Sağolun Servet bey teşekkür ederim.

Bir saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Elinize sağlık.

Dikkatli olun, fren ile beraber sinyal, geri veya sis lambası niteliğindeki lambalar yanmamalı. Aynı şekilde sis lambaları da mutlaka fren özelliği BARINDIRMIYOR olmalı.

Sağolun. O kadar karışık bir durum yok. Sadece bir sıra led stoplarla paralel, bir sıra da sinyaller ile paralel yanıyor. :)

2 saat önce, Özgen Acar yazdı:

elinize sağlık çok güzel olmuş,benim merak ettiğim bu ledlerde ampüllerin kaynağı belli olmadan şerit şeklinde ışığı homojen veren tipleri yok mu ? bence çok daha yakışıklı durur

Sağolun, evet cop led olarak tabir edilen ledler var ama kedi gözünün içi çok dar. O tarz ledleruyar mı denemedim. Bu haliyle de güzel. Ben seviyorum :)

2 saat önce, Cem Dilmen yazdı:

Bence de gayet başarılı. Elinize sağlık. Detaylı paylaşımınız için de ayrıca teşekkürler...

Ben teşekkür ederim. Belki yapmak isteye olur diye detaylandırdım. Forumlar paylaşmak içindir. :)

2 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

Eksik tamamlanmış. Vesile ile hafif kusur yazılabilir en fazla.

Evet tamamlandı. Çamurluk sinyallerine turuncu şeffaf folyo çekmiştim ona bile hafif kusur yazdılar. :)

2 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Aynen. Astra J me de yaptim da ne paylasmaya ne de takmaya firsat oldu :)

Astra j mercekli farları satıyordun bir ara satabildin mi? Devel eye da yapmıştın. Diğer forumda pek hareket, tat kalmadı. :( .

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Astra j mercekli farları satıyordun bir ara satabildin mi? Devel eye da yapmıştın. Diğer forumda pek hareket, tat kalmadı. [emoji20] .

Zaruri bir durumum olustu elden cikarabilecegim o vardi sonra isimizi hallettik sukur satmadim. Takacagim insallah.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

Zaruri bir durumum olustu elden cikarabilecegim o vardi sonra isimizi hallettik sukur satmadim. Takacagim insallah.

Bi takaydın hayırlısı ile, antika olacak yakında onlar... [emoji41] [emoji48] [emoji7] [emoji23]
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Bi takaydın hayırlısı ile, antika olacak yakında onlar... [emoji41] [emoji48] [emoji7] [emoji23]

Hayranlarim pesimi birakmiyor ki [emoji23]
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...