İçeriğe Yönlendir

Mondeo 4 - 2.0 TDCi Yol Bilgisayarındaki Ortalama Yakıt Tüketimi

Ebubekir Kır

Recommended Posts

Ebubekir Kır

Arkadaşlar merhaba aracımın yol bilgisayarındaki ortalama tüketimle benim hesapladığımın arasında yaklaşık 1.5 lt fark çıkıyor yani araç 6.5 lt ortalama tüketim yazıyorsa ölçümde yaklaşık 8 lt çıkıyor bilgisayarı test modunda çalıştırıp ayarlarıyla uğraşayım istedim onada izin vermiyor sizlerin aracında da böyle bir sorun varmı?

Yorum bağlantısı
Yaser Tunç

Benim araç 9 litreden aşağı düşmüyor. 70lt yakıtla anca 700 - 750 km gidebiliyorum

Yorum bağlantısı
Ebubekir Kır

Sizin ölçümünüzle bilgisayarda gözüken değer aynımı? Yani kaç liradan mazot alıyorsunuz tam doldurup kaç km gidiyorsunuz? 

Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

Yol bsayarları şehir içinde,kısa mesafelerde doğru sonuç vermez.Uzun yolda genellikle doğru ölçerler.Depo hesabınız doğrudur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebubekir Kır

Araç çok konforlu her şey var ama bunu neden doğru hesap edemiyor anlamadım vw gurubunun en dandik arabası renoların en dandikleri bile %95 e yakın doğru hesap yapıyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz

Dizel motordan çok anlamam yalnız benzinli motorlarda oksijen sensörünün ömrü 160 bin olarak verilir. Yurtdışında değiştirilmesi öneriliyor. Türkiye'de hiç duymadım değişim öneren. Aslında motor sağlığı için çok önemli bir sensör..

Bir ihtimal sorun bu olabilir.

https://otomobilteknoloji.blogspot.com.tr/2016/03/oksijen-lambda-sensoru-nedir-arizasi-belirtisi.html

Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz
On 23.04.2017 at 22:27, Çağlar Bayur yazdı:

Öneren ustaya müşteri geri gelmez ondandır...

Tam anlayamadım, neden gelmez ? Yanlış bir öneri midir yoksa masraf çıkarmasın diye mi gelinmez

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Doğru öneridir de, müşteri sağlam çalışan parçayı değişmeye kalktı diye düşünür.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...