İçeriğe Yönlendir

2008 Mondeo Selective mi 2003 Audi Quattro 3.0 mı?

Ertuğrul Yenilmez

Recommended Posts

Ertuğrul Yenilmez

Merhaba değerli büyüklerim ve arkadaşlarım uzun zamandır aranızda olamadım malumunuz  hayat şartları görevler vs..  Uzun zamandır düşünüyorum 8.5 ay oldu malumunuz Focus 3'ü satalı artık dönüş vakti  yaklaşıyor ve aklımda öncelik olarak 2008 Mondeo 2.0 tdı selective donanımlı bir araç ve 2003 model Audi A4 3.0 Quattro sizlerden artıları ve eksileri olarak değerli fikirlerinize ihtiyacım var. Fiyat olarak Mondeo 46/50 arası Audi 40/48 arası fiyat çerçevesinde yakıt ve vergiyi önemsemiyorum  şimdiden çok teşekkür ederim yorumlarınıza.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

A6 3.0 Quattro. 2003- 2004 Model. Tabiki temiz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Mondeo nun rakamı daha düşüktür sorunsuz a6nın ki de daha yüksek olmalı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertuğrul Yenilmez
1 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

Mondeo nun rakamı daha düşüktür sorunsuz a6nın ki de daha yüksek olmalı

Çağlar bey ne yazık ki Ankarada bir tane buldum ve fiyat 49 bin. A4 3.0 quattro 2003 model ve 46 bin demekte.

Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

Audi temiz ise ama bakım ve yaş eksileri olacak. Mondeo A4 den bagaj ve iç hacim olarak daha geniş. Ayrıca yeni her zaman iyidir

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ertuğrul Yenilmez
2 saat önce, Servet Aydın yazdı:

A4 3.0 temiz ise düşünmeye gerek yok. İyi bakılmalı lakin

Servet bey bir hafta gibi bir zamanım var en son 46 bin demekte ve 4 parça lokal boyası var. Ağır bakımları yeni yapılmış ve detaylı fotoğrafları mevcut çok temiz durmakta ikinci sahibinden araç . 

1 saat önce, Ömer Türkşanlı yazdı:

Audi temiz ise ama bakım ve yaş eksileri olacak. Mondeo A4 den bagaj ve iç hacim olarak daha geniş. Ayrıca yeni her zaman iyidir

Ömer bey benimde kafamı karıştıran bu mesele Audi A4 3.0 Quattro hiç bilmediğim bir araç 2003 model . Mondeo 2008 selective ve 49 bin tl istemekte en son. 4 kapıda sürtme boyası bulunmakta. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertuğrul Yenilmez

424842211 Malum sitede ilan numarası  kafam iyice karıştı ???

Tamer bey biraz sizi rahatsız edeceğim  kusura bakmayın  özelliklerinden bahsedecek olursak
1. Far sensörü varmı 
2. Yağmur sensörü varmı 
3. Stepne yedek lastiği varmı 
4. Trigeri kayış mı  zincir mi
5. En son yapılan bakım listesi elinizde varmı 
6. Siz alırken teste tabi tuttunuz mu 
7. Yanlış hatırlamıyorsam akü yeni değişti  demiştiniz fren balata ları ve disklerinde değişimi oldu mu
8. Şuanki üzerindeki lastik durumu nasıl 
9. Tamer bey kusura bakmayın başınızı ağrıttım yazdıklarımı sabırla okuduğunuz ve cevapladığınız için teşekkür ederim.

Beyefendiye bu soruları yönelttim ve cevap olarak;

Ertuğrul bey iyi akşamlar aracın 
Far Sensörü var,yağmur sensöründen emin değilim,Stepne lastiği mevcut,lastikleri iyi durumda 1,5 -2 yıl önce değişmiş,yapılan bakımda Balataları Diskler bujiler akü değişti rutin bakımları yapıldı Araçı almadan önce ustaya gösterdim.çekiş Şanzımanı problemsiz olduğunu belirttiler.siz geldiğinizde sizin ustaya gösterip teyit alabilirsiniz. Lpg yaklaşık bir yıl önce takılmış Ruhsata İşli değildi ben aldıktan sonra Ruhsata işletim.

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Audi ve quattro başka dünya ama 3.0'ın bakımları biraz masraflı olabilir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

" yakıt ve vergiyi önemsemiyorum" işte beklenilen kelimeler doğru bir şekilde sıralanmış :good1:

Hiç tereddüt etmem, Quattro audi asıl manadaki audi 'dir. Geri gözümde vw 'den farksız. Yeni yenidir anlayışı bende yersiz bir anlayış. Bakımları yapılmış olsun, boyalı olsun. Problem değil. Tercihim A4 3.0 Quattro

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik
14 saat önce, Ertuğrul Yenilmez yazdı:

Merhaba değerli büyüklerim ve arkadaşlarım uzun zamandır aranızda olamadım malumunuz  hayat şartları görevler vs..  Uzun zamandır düşünüyorum 8.5 ay oldu malumunuz Focus 3'ü satalı artık dönüş vakti  yaklaşıyor ve aklımda öncelik olarak 2008 Mondeo 2.0 tdı selective donanımlı bir araç ve 2003 model Audi A4 3.0 Quattro sizlerden artıları ve eksileri olarak değerli fikirlerinize ihtiyacım var. Fiyat olarak Mondeo 46/50 arası Audi 40/48 arası fiyat çerçevesinde yakıt ve vergiyi önemsemiyorum  şimdiden çok teşekkür ederim yorumlarınıza.

Ben yerinde olsam selective donanımlı mondeo yu tercih ederim. Audi çok güzel bir araç olmakla beraber A4 B6 kasa güncelliğini kaybetmiş bir araç. Ne kadar bakımlı olsa da 14 yaşında bir araç sıkıntı çıkartma ihtimali muhtemeldir. 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Mondeo tercih ederdim. Sözkonusu Audi çok üzebilir. Mondi üzerse nisbeten az üzer.

Yorum bağlantısı
Recep Demirci

Mondeo daha genç ve düşük kmde oldumu ben Mondeo derim.

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Araç sahibi far ve yağmur sensörü olup olmadığını bilmiyor bende buna takıldım :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Benim de tercihim mondeo olurdu. Yakıt olarak da 2.0 tdci ile lpgli 3.0 nin pek farkı olmaz(kriter değil gerçi).

Yorum bağlantısı
Ali Gök

görüntü olarak audi eski bir araba gibi görünüyor artık. ben olsam mondeo alırdım daha güncel bir yüzü var bana göre. 

arabanın rutin bakımlarını yapmış muhtemelen akü bitmiş akü almış . frene basınca titreme varmış disk değişmek zorunda kalmış . triger vs haberi olduğunu sanmam bu arabayı araba hastası birinden almakta fayda var.

arabasındaki özelliği bilmeyene bulaşmayın derim . yada salağa yatıyorsa hiç bulaşmayın . 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

A6 olsa düşünmek gerekirdi ama, 

A4 olunca Mondeoya yoğunlaşılabilir.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertuğrul Yenilmez
Bir saat önce, Gökhan Albayrak yazdı:

" yakıt ve vergiyi önemsemiyorum" işte beklenilen kelimeler doğru bir şekilde sıralanmış :good1:

Hiç tereddüt etmem, Quattro audi asıl manadaki audi 'dir. Geri gözümde vw 'den farksız. Yeni yenidir anlayışı bende yersiz bir anlayış. Bakımları yapılmış olsun, boyalı olsun. Problem değil. Tercihim A4 3.0 Quattro

Gökhan bey teşekkür ederim yorumlarınız için. ikilemde kalmak kadar kötü birşey yok.?

Bir saat önce, Murat Ersel Çevik yazdı:

Ben yerinde olsam selective donanımlı mondeo yu tercih ederim. Audi çok güzel bir araç olmakla beraber A4 B6 kasa güncelliğini kaybetmiş bir araç. Ne kadar bakımlı olsa da 14 yaşında bir araç sıkıntı çıkartma ihtimali muhtemeldir. 

Murat bey haklısınız teşekkür ederim . 

Bir saat önce, Önder Özcan yazdı:

Mondeo tercih ederdim. Sözkonusu Audi çok üzebilir. Mondi üzerse nisbeten az üzer.

Önder bey teşekkür ederim . 

50 dakika önce, Recep Demirci yazdı:

Mondeo daha genç ve düşük kmde oldumu ben Mondeo derim.

Sağolun Recep bey.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ertuğrul Yenilmez
51 dakika önce, Sami Demirpaz yazdı:

Araç sahibi far ve yağmur sensörü olup olmadığını bilmiyor bende buna takıldım :)

Araç sahibi aracı 2016 da oğlu için  almış evin ikinci aracı demekte oğlu yurt dışına çıkacağı için satmakta ve araç  hakkında benim  bilgim fazla yok demekte.

49 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Benim de tercihim mondeo olurdu. Yakıt olarak da 2.0 tdci ile lpgli 3.0 nin pek farkı olmaz(kriter değil gerçi).

Köksal bey evet kıyaslama yapılırsa yakıt konusunda pekde bir fark yok denebilir . Teşekkür ederim yorumlarınıza.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertuğrul Yenilmez
49 dakika önce, Ali Gök yazdı:

görüntü olarak audi eski bir araba gibi görünüyor artık. ben olsam mondeo alırdım daha güncel bir yüzü var bana göre. 

arabanın rutin bakımlarını yapmış muhtemelen akü bitmiş akü almış . frene basınca titreme varmış disk değişmek zorunda kalmış . triger vs haberi olduğunu sanmam bu arabayı araba hastası birinden almakta fayda var.

arabasındaki özelliği bilmeyene bulaşmayın derim . yada salağa yatıyorsa hiç bulaşmayın . 

Ali bey haklısınız araç sahibi olarak aracına her yönüyle hakim olan bir sürücü her sorunun yanıtını verebilir diye düşünüyorum. Teşekkür ederim yorumuz için . 

35 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

A6 olsa düşünmek gerekirdi ama, 

A4 olunca Mondeoya yoğunlaşılabilir.. 

Mehmet bey  teşekkür ederim. Şunun farkına varıyorum içimde hâlâ bir mondeo aşkı var , aslında ben MK3 kasa almak istiyorum ama aile  fertleri MK4 kasa diye diretmekte.?

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Lpg ve küçük elektronik aksamlar vakit ve nakit kaybına sebep olabilir.

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

O araçta yağmur sensörü vardır ama far sensörü için emin olamadım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
53 dakika önce, Ertuğrul Yenilmez yazdı:

Mehmet bey  teşekkür ederim. Şunun farkına varıyorum içimde hâlâ bir mondeo aşkı var , aslında ben MK3 kasa almak istiyorum ama aile  fertleri MK4 kasa diye diretmekte.?

Ekonomik imkan varsa Mk4 tabi ki :)

Aile fertlerine katılıyorum... 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...