İçeriğe Yönlendir

508, Mondeo, İnsignia, Passat, Accord, Avensis, C5

Ersin Alan

Recommended Posts

Ersin Alan

D segmentinde fiyat(sıfır veya ikinci el) performans(benzer yakıt v motor hacmi)konfor donanım sorunsuzluk açısından bu segmemtte bir sıralama nasıl olur artı ve eksi yönleri birbirine üstünlükleri ve zayıf tarafları 

Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)

sıfır d segmenti araba alacak olsam eğer şahsım adına yorum yapim.

dizel + otomatik olmalı net bişekilde. 100 bin üzeri verip ne manuel araba alırım nede benzinli. 

mondeonun otomatiği yok sanırım avensis ve accordun dizeli yoktur dicemde  sanırım accord satışta yok avensisinde otomatiği yok 1,6 dizelde .

4 seçenek kaldı pasat c5 , 508 ve insigni 

c5 ve pejo 508 tip olarak 2 gömlek geride pasattan ( şahsi fikrim belki başkası c5 i daha çok beğenir )

opelin ne olacağı belli değil belkide seneye opel markasının adı değişir bişey olur yada şuan alacağımız motor şanzımanlı insigni ardiyeye kalkar büyük risk almam..

2. elde fiyatı iyi olmalı neden satarken daha düşük bir bedele satayim ki alırken aynı fiyata alıyorum hemen hemen.

passat alır geçerim  . karizması prestiji bu grupta ilk ikiye girer. 

hayırlı alışverişler :D  gruba eğer ki talismanı ekleseydiniz fiyatı daha uygunsa eğer talisman alırdım tip olarak en güzeli bana göre lakin aynı para istenirse aynı donanımdaki pasata yine pasat alırım

talisman pasattan daha uzumuş bu arada aşağı yukarı 15 20 daha ucuz benzer donanımlarda

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Insignia ve Superb bana yakın olan araçlar. Özellikle Superb güzel seçenek bence.

Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

Fiyat performans donanım Renault Talisman alırım. Çok yakışıklı ayrıca..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Passat yerine superb

Opel sevmem, hele insigniayı hiç sevmem ama yenisi çok hoşuma gitti.

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Ben alırken hemen hepsine baktım.

Daha önce insignia kullanmıştım.Direk eledim.Otomatik takıntım olmadığı için tüm modeller bana hitap ediyordu.

Passat belediye dağıtmışçasına ortalıkta dolaşması ve insanların efsunlanmış gibi ona yönelmesinden dolayı antipatik geliyor bana ,oyüzden direk eledim.

SuperB çok hoşuma gitsede satış temsilcisinin umursamaz tavırları zamlı fiyattan araç kakalama çabaları sonucu liste dışında bıraktım.Gösterge grubu hariç gerçekten alınacak araçlar arasında superB.Ama kalite olarak mondeo daha kaliteli hissettiriryor.

508 ile test sürüşü yaptıktan sonra istediğim donanımda manuel vites olmaması ve otomatik viteste geçişlerinin insanı araçtan soğutması,henüz 800 km deki aracın 100 km bile olmadan yan camlardan aşırı rüzgar sesi alması  nedeni le vazgeçtim.

Talisman henüz piyasada olmadığı için değerlendiremedim.

Son karar mondeo oldu gayet menunum.

Ancak şuanda sıfır araç alacak olsam talisman 160 hp ile bence en cezbedici tercih olabilirdi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Bence de Talismanı listeye almalısınız. Passat fiyatına tam dolu Talisman iyi bir tercih olabilir. 4 Control benim çok hoşuma gitti. 

Hatta ben sizin yerinize olsam 3-5 000 km de talisman alırım bu şekilde ikinci eldeki değer kaybını da minimize etmiş olursunuz. 

Onun dışında Ben de Ahmet Beye katılıyorum. Donanım ve motor sizi tatmin ediyorsa ( ki bence yeterli ) Mondeo iyi bir alternatif olacaktır. Bunda tabi Benim içimdeki Ww antipatisinin de rolu olsa gerek :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
1 saat önce, Ahmet Türedi yazdı:

Passat belediye dağıtmışçasına ortalıkta dolaşması ve insanların efsunlanmış gibi ona yönelmesinden dolayı antipatik geliyor bana 

Bu cümleye katılıyorum, 2 paket makarna alana passat vermişler sanki ... Heryer beyaz passat. Plakalıklar "bilmem ne rent a car" ... Ama memleketimde para ediyor, ikinci el satışı çok iyi ve hızlı, değer kaybı muadillerine göre çok az, sırf bu yüzden passat alınabilir. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yaşar Yüce

Geçen hafta Opel bayisine gitmiştim Dizel otomatik OPSLine İnsignia normal fiyatı 145.000 ama Opel kampanya yaptı 124.000TL dedi Adana bayi. Neredeyse bütün markaları gezdim eşdeğer araçlar arasında en uygun fiyatlısı İnsignia geldi bana.  Eşdeğerden kastım yaklaşık aynı özelikler tabi. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ersin Alan

Talisman benimde hoşuma gidiyor ancak laguna sonrası latitue sonra Talisman yarın belki başka bir araç mondeo benzinlisi yakıt tüketimi çok değil bildiğiniz içiyor ama görüntü konfor donanım çok iyi 

Yorum bağlantısı
Ertan Alptekin
3 saat önce, Yaşar Yüce yazdı:

Geçen hafta Opel bayisine gitmiştim Dizel otomatik OPSLine İnsignia normal fiyatı 145.000 ama Opel kampanya yaptı 124.000TL dedi Adana bayi. Neredeyse bütün markaları gezdim eşdeğer araçlar arasında en uygun fiyatlısı İnsignia geldi bana.  Eşdeğerden kastım yaklaşık aynı özelikler tabi. 

Yaşar sadece opc line için miydi indirim?

Konu bana da bire-bir uyuyor. Çünkü ben de aynı durumdayım. Ama bana en mantiklisi Insignia geliyor. Insignia almam diyenler nedenlerini de yazabilir mi acaba? Görüşleriniz benim için önemli...

Yorum bağlantısı
Yaşar Yüce
1 saat önce, Ertan Alptekin yazdı:

Konu bana da bire-bir uyuyor. Çünkü ben de aynı durumdayım. Ama bana en mantiklisi Insignia geliyor. Insignia almam diyenler nedenlerini de yazabilir mi acaba? Görüşleriniz benim için önemli...

Sadece OPCLine için indirim olduğunu söyledi bayideki arkadaş. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emin Önal
5 saat önce, Yaşar Yüce yazdı:

2 saat önce, Ertan Alptekin yazdı:

İstanbul'da geçen hafta 1,6 dizel 136 bg otomatik insignia opcline 120.750,00 TL'ye alındı.

Yeni insignia gerçekten eskisinden çok farklı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kemal Mert

Saab Ülkemizden elini çekmeseydi 9-5 aero modeli burdaki araçların hepsinden daha iyiydi. Dizel otomatik 2.0cc Volvo s60 bakilabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Astra J kullanıcısıyım. Insingina kaporta vs anlamında şişirilmiş bir araç. D sınıfı demem C buçuk derim. İç genişlik bagaj Astra J sedan ile neredeyse aynı. Ama görüntü on numara.

Ben yeni Superb ile Talisman ı listeye eklerdim yerinizde olsam.

Yorum bağlantısı
  • 4 yıl sonra...
Metin Ankara
Yaşar Yüce yazdı:

Konuyu hortlatıyorum ama, 2017' de sıfırı 124.000 olan aracın, üzerinden sadece 4 sene geçmesine rağmen bugün 2009 modellerine 130.000 TL isteniyor.

Bu nasıl bir piyasadır, nasıl vergi sistemidir akıl mantık almıyor.

Yorum bağlantısı
Ali Gürbüz

İstanbul'da geçen hafta 1,6 dizel 136 bg otomatik insignia opcline 120.750,00 TL'ye alındı.
Yeni insignia gerçekten eskisinden çok farklı.
Yok ağlamıyorum.Gözüme 2017 deki sıfır km İnsignia fiyatı kaçtı sadece.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emin Önal
Yok ağlamıyorum.Gözüme 2017 İnsignia fiyatı kaçtı sadece.

Bende hortlayınca aynı şeyi düşündüm, mesajımı görünce.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gürbüz
120 ye insignia varsa 3 4 tane alalım hemen
[emoji3] 

Gerçi insignia ya niye bu kadar üzüldüysem. 2017 eylülde 65 bine sıfır 110luk kango almıştım. O daha üzücü[emoji3]
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...