İçeriğe Yönlendir

Araçta Sonradan Çıkan Hasar Kaydı Sorunu

Volkan Ceneviz

Recommended Posts

Selim Kaya

Yakın zamanda ben de sorgulama işine bir miktar harcama yaptım. Mesaj ile değil de doğrudan ilgili internet sitesinden sorgulama hakkı satın alarak. 

Binlerce lira verip alınan araç için ne kadar sorgulama masrafı çıkabilir ki? 

Yorum bağlantısı
Ahmet Gül
3 saat önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Yakın zamanda ben de sorgulama işine bir miktar harcama yaptım. Mesaj ile değil de doğrudan ilgili internet sitesinden sorgulama hakkı satın alarak. 

Binlerce lira verip alınan araç için ne kadar sorgulama masrafı çıkabilir ki? 

Bu konu hakkında bilgi verebilir misiniz? Hiç duymamıştım. Nerden ve ne bedelle sorgulama yapabilme imkanımız var?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
On 25.04.2017 at 07:43, Fatih Keskin yazdı:

Arac disarida yapilsa ne olacak tramer hakgetire birileri para kazansin ceremesini biz cekelim

maalesef artık 3 kağıt yapan daha avantaklı bu sistemde. kasko yaptırma o rakamı cebine koy, ağır kazada cepten yapptır sat, totalde karlısın maalesef, motora selpak hava filtresi tak yine karlısın

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
6 saat önce, Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

14 bin civarı ağır hasar kaydı görünüyor.

2013 fiesta için kaza yaptığı yıl da göz önüne alınırsa o rakama ağır hasar yazılmaz?

şu olabilir, değişecek parçalarve onarımı (atıyorum) 25 bin tutar, araba bedeli 40 bindir, perte ayrıdık denen hadise, araç satılır, 26 bine, 14 bin de kasko verir, toplmada 40 bin sahibine, çıkma parça ile kaporta aksamı onarılır, çıkma kapı orjinaldir, adı üstünde başka arçatan çıkmış, ekspertizde bunlar değişensiz olarak gözükür.

satıcı da onarım olarak bilir bu hasar tamirini?

On 20.12.2017 at 16:54, Yusuf Sarı yazdı:

Alırken 5664 te “çarpma” olarak gözüken hasar kaydı, meğerse devam eden bir dava imiş ve aracın ilk sahibi bana sattıktan 10 ay sonra 27.000 tl

kimsenin günahını almayalım ama, sıkça yapılan bir numaradır,

tamirci tükkanı olarak; arabayı tamamlarım, yola çıkarırım, hasar dosyasını kapatmadan eksik evrakla bekletirim (yasal bir olay)

araç satılınca evrağı tamamlarım.. bu tip olaylarda, tamirci ile galeri haberleşerek işlem yapar...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Alp

Anadolunun özellikle ilçelerinde:

1-Sanayide dükkan kiralaro çok düşük 

2-İşçilik çok düşük

3-Sigorta stopaj falan hak getire zaten.

Böyle olunca aslında hurdaya çıkarılması gereken araçları yeniden toplamaya girişiyorlar. Kesip biçme birleştirme işleri uç noktalara ulaşıyor. Uğraşmaya üşenmiyorlar. Vakit çok maliyet düşük. Bir araca İstanbul'da 20 gün ayırmakla Anadolu'da 20 gün ayırmak arasında çok yüksek kira işçilik farkı var.

Böyle olunca kesip biçerek, başka arabanın diğer yarısı eklenerek toplanmış araçla, çizikten sürtmeden boyanmış veya ezikten değişip boyanmış aracı sade vatandaş ayırt edemeyince boyalı arabadan vebalı gibi kaçmaya başladı.

Avrupa hurdalıklarında gördüğümüz o tertemiz araçlar niye hurdada çünkü işçilik pahalı. Uğraşmaya değmiyor. Bizde işçilik ucuz yumak gibi arabayı açıp yola çıkarıyorlar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Sarı
(düzenlendi)
18 saat önce, Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

Yusuf bey ayıplı mal davasını kime açacağız. burada kafamız karışıyor. satıcı diyor ki ben ne var ise söyledim bana güvenmeyip ekspere soktunuz onlarda benim dediğim dışında bir şey çıkmadı diyor. eksper raporumun arkasındayım yazılanın dışında bir şey varsa kaybınızı karşılayayım diyor araçta değişen yok.  geriye araca değişim yapmadan sigortadan para alan kişi ve sigorta şirketi kalıyor. onlarda sorgulama yapıp alsaydınız diyor. burada sadece hatası olan kardeşim çünkü arkadaşına güvenip sms sorgulaması yapmadığı için. 

Mehmet bey, bu anlattıklarınızın tamamı davanın konusunu oluşturacak söylemler. Ayıplı mal davası kural olarak satıcıya açılır,. Satıcının veya alıcının kusurlu olup olmaması veya  kimin ne açıdan kusurlu olduğuna ve kusur /hile /ayıp/ hata/ bilmezlik/ ayıptan sorumluluk vs. oranlarına ise hakim karar verir. Hakimler ise bu konularda bilirkişi raporlarını ve uzman görüşlerini dikkate almaktadırlar.

tarihinde Yusuf Sarı tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Sarı
14 saat önce, Ahmet Gül yazdı:

Bu konu hakkında bilgi verebilir misiniz? Hiç duymamıştım. Nerden ve ne bedelle sorgulama yapabilme imkanımız var?

sigortam 360 app uygulamasından hak satın alabilirsiniz. 5 TL sorgulama ücreti. birde erp yazan kaza kayıtlarındaki dökümler (parça işçilik vs oranlarını) https://www.sbm.org.tr/tr/OnlineIslemler/Sayfalar/KazaTespitTutanagiSorgula.aspx aha bu linkten bedava sorgulayabilirsiniz. :) 

Yorum bağlantısı
Ahmet Gül
1 saat önce, Yusuf Sarı yazdı:

sigortam 360 app uygulamasından hak satın alabilirsiniz. 5 TL sorgulama ücreti. birde erp yazan kaza kayıtlarındaki dökümler (parça işçilik vs oranlarını) https://www.sbm.org.tr/tr/OnlineIslemler/Sayfalar/KazaTespitTutanagiSorgula.aspx aha bu linkten bedava sorgulayabilirsiniz. :) 

Teşekkürler. Hemen inceledim. Yalnız uygulamasını bulamadım. İos için yok mu acaba?

Yorum bağlantısı
Yusuf Sarı
39 dakika önce, Ahmet Gül yazdı:

Teşekkürler. Hemen inceledim. Yalnız uygulamasını bulamadım. İos için yok mu acaba?

ios'u bilemiyorum hocam. android kullanıcısıyım

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
21 saat önce, Ahmet Gül yazdı:

sigortam360.com ‘dan sorgulama başı 5 TL ile hak alıyorsunuz. SMS ile bildiğiniz sorgulamanın aynısı. 

5 saat önce, Ahmet Gül yazdı:

İos için yok sanırım. Çıkmadı bende. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Sarı
On 21.12.2017 at 23:22, Çağlar Bayur yazdı:

2013 fiesta için kaza yaptığı yıl da göz önüne alınırsa o rakama ağır hasar yazılmaz?

şu olabilir, değişecek parçalarve onarımı (atıyorum) 25 bin tutar, araba bedeli 40 bindir, perte ayrıdık denen hadise, araç satılır, 26 bine, 14 bin de kasko verir, toplmada 40 bin sahibine, çıkma parça ile kaporta aksamı onarılır, çıkma kapı orjinaldir, adı üstünde başka arçatan çıkmış, ekspertizde bunlar değişensiz olarak gözükür.

satıcı da onarım olarak bilir bu hasar tamirini?

kimsenin günahını almayalım ama, sıkça yapılan bir numaradır,

tamirci tükkanı olarak; arabayı tamamlarım, yola çıkarırım, hasar dosyasını kapatmadan eksik evrakla bekletirim (yasal bir olay)

araç satılınca evrağı tamamlarım.. bu tip olaylarda, tamirci ile galeri haberleşerek işlem yapar...

yok benim ki şahısdı. ve 5 yıldır devam eden mahkemenin karar tarihi ben satın aldıktan  10 ay sonra. biraz şanssızlık bendeki, kötü bir sürpriz .

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...