İçeriğe Yönlendir

Araçta Sonradan Çıkan Hasar Kaydı Sorunu

Volkan Ceneviz

Recommended Posts

Volkan Ceneviz

Mitsubishi l200 arac sahibiyim aracıtma müsteri geldi ve anlasmak uzere iken tramer bilgisi sorgulandiginda 7.106 tl hasar kaydı cikti ben alirken sorguladigimda 3.000 gozuken hasar kaydı simdi nasil oluyor da bu fiyata cikiyor 5664 musteri temsilcileri arayip yarim saat beklememe ragmen telefonlara cikan yok cildirmak uzereyim bu konularda bilgili kimler var 

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Plakanız değiştiyse, plaka ile gelen hasar olabilir. (Plakanın önceki aracından)

Şase numarasından sorgulamada fayda var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Volkan Ceneviz

Yeni plaka tescil edildi yani şu anki plaka eskiden bir araca ait değildi ki şaşeden sorguladım bende

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Bu ay bir araba almak için 12 mesaj ile 84lira kazandırdığım kurum.

Bu kadar para kazandıkları halde telefona bakacak personelleri yoksa yazık...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Araç yeni yapılmıştır. Dosya o an muallaktır.
Kesin rakamlar sonradan aktarılmıştır.

Birden fazla hasar dosyası ise tramer aleyhinde dava açın.
Para alıyorlar bu bilgi için.

Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ

Bence de dava açın.

Hasar dosyası kapandıktan sonra hasar miktarı ne kadar sürede 5664 sistemine aktarılıyor? Kaza yapan kişi, hasarı giderdikten bir hafta sonra satarken, alıcı 5664 mesaj attığında hasarı görebiliyor mu? 

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Böyle durumlar olabiliyor. Kaza yeni yapıldıysa araç servisten çıkar çıkmaz satışa koyuluyor. Bu bilgiler dosya kapatıldıktan sonra tramer'e yansıyor. Bildiğim kadarıyla servis mesela faturayı yolluyor sigorta ödemeyi yapıyor dosya kapanıyor vs. Daha detayını Mehmet abimiz biliyordur.

Bizim bir arkadaşın başına daha ilginci gelmişti. Kaza sebebiyle karşı taraf dava açmıştı araç sahibi. Dolayısı ile bu dava sonuçlanana kadar sigorta dosyası kapanmamış ve beklemişti. 2 yıl sonra mahkeme sonuçlanıp ödeme yapılınca 18.000 tl mi ne öyle bir hasar kaydı gözükmüştü plakada.

O sebeple bu tramer işine çok güvenmemek lazım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu süreç bir ay bile sürebilir.. 

Ancak esas sorun araç plakası değiştiğinde çıkıyor.. 

Yeni plaka ile sorgu yapılıyor ancak sistem eski plakadaki hasarlara 15-20 gün süreyle ulaşamıyor.. 

Yeni tescil edilmiş araçları almayın.. 

Yeni plaka ile bugün sorgu yaparsınız hiç bir şey gelmez.. 15 gün sonra bir çok hasar dosyası ile karşılaşabilirsiniz.. 

Bazı galericilerin sırf bu sebeple sürekli plaka değiştirdiğine şahit olduk.. 

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Yeni plaka ile sorgu yapılıyor ancak sistem eski plakadaki hasarlara 15-20 gün süreyle ulaşamıyor.. 
Yeni plaka ile bugün sorgu yaparsınız hiç bir şey gelmez.. 15 gün sonra bir çok hasar dosyası ile karşılaşabilirsiniz.. 

Ben aracimi 2 yıldan fazla süredir kullanıyordum. Alırken 5664 e mesaj atınca 2 adet hasar kaydı görünüyordu. Plaka değiştirdim ve üzerinden 2 yıldan fazla süre geçti. Satarken mesaj attığımda önceki iki hasar kaydı görünmedi ve sadece benim yaptığım kazanın kaydı mesajda geldi.
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
17 dakika önce, Hakan Kara yazdı:

Ben aracimi 2 yıldan fazla süredir kullanıyordum. Alırken 5664 e mesaj atınca 2 adet hasar kaydı görünüyordu. Plaka değiştirdim ve üzerinden 2 yıldan fazla süre geçti. Satarken mesaj attığımda önceki iki hasar kaydı görünmedi ve sadece benim yaptığım kazanın kaydı mesajda geldi.

Sistem ters çalışmış.. Muhtemelen yeni taktığınız plakada hasar vardı.. Sonra şasi ile plaka eşleşince düzeldi.. 

Yorum bağlantısı
Erol Güven
(düzenlendi)

Çok can sıkıcı bir durum kim olsa kafayı yer :angry:

tarihinde Erol Güven tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Sms ile gelen sonuçların daha sonra ilave olması gibi daha sonra azaldığını da çok kez şahit olduk. Yani satın almada tek dayanak olarak güvenilir bir kaynak değildir ancak maalesef alıştırdılar piyasayı çok da güzel kazanıyorlar. Kimin kazandığı da muallak. Herkesin dilinde olan bu tramer in adresini bilen var mı? Müdürü kim? Personelin maaşını kim ödüyor? Özel mi resmi kurumm mu araştırın..

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Volkan Ceneviz
2 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Bir saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

Sms ile gelen sonuçların daha sonra ilave olması gibi daha sonra azaldığını da çok kez şahit olduk. Yani satın almada tek dayanak olarak güvenilir bir kaynak değildir ancak maalesef alıştırdılar piyasayı çok da güzel kazanıyorlar. Kimin kazandığı da muallak. Herkesin dilinde olan bu tramer in adresini bilen var mı? Müdürü kim? Personelin maaşını kim ödüyor? Özel mi resmi kurumm mu araştırın..

Aracım 2009 Model olup 01 ayında trafiğe çıkmış tramer bilgisinde 2009 yılının 5. ayında kazası görülmekte ben ise aracı 2016 nın 5, ayında almışım yanı 2016 mayıs ayında 5664 e mesaj atıp 3,000 tl lik hasar kaydını gördüm eminim 3 bini ilk gördüğümde 30, bin zannedip ürkmüştüm detaylı baktığımda 3,000 gördüm yani 2009 dan 2016 ya kadar doğru hesaplanamayan bu tutar 2017 yılında düzelip 7, bin olması imkansız gibi, asla tahammül edemediğim durumlar resmen insanlar Aptal imiş gibi kandırılıyor gelen müşteri yakın bir ilçeden geldi vazgeçti sorun değil ancak ya ankara istanbul gibi uzak şehirlerden gelen olsaydı ben o mahcubiyeti yaşayacaktım aracımın değer kaybettiğine mi yanayım yoksa başıma gelene mi Kim işletiyorsa Allah bin türlü ıslah etsin çok sinir bozucu durum işin en gıcık kısmı arayınca telefona bir türlü bağlanamamak bekletilmek acayip sıkıyor canımı bir cevap veren olsa en azından bu kadar stresle oturmam ancak bu durumda benim ne yapmam lazım eski mesaj 1 sene oldu illaki insan saklamıyor siliyor ama hepimize ders olsun ne olur ne olmaz aldığınız aracın o günkü sorgulanan tramer bilgisini saklayın en azından hakkınızı aramanız için bir delil şimdi ben ne yapacağımı bilmeden sinirle stres ile oturuyorum. Bilenlerden öneri bekliyorum zahmet edip yazan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben yaşadığımız onca olaydan sonra. Artık güvenmiyorum.
Geçmişte pert kayıtları bile silindi.

Hep tanıdıktan araç aldığım için hiç de param nasip olmadı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Büyük geçmiş olsun keşke böyle bir şey yaşanmasaydı. Ben garantici bir insanım bundan dolayı aldığım adamdan kaza fotoğraflarını aldım sorgu mesaj sayfasının resmini çekip aldım.

Yorum bağlantısı
Volkan Ceneviz
(düzenlendi)

Web sitelerinde hasar itiraz formu var imiş belki doldurursam kendileri ile iletişime geçebilirim ancak ne girersem gireyim bu kırmızı hata veren alan kabul etmiyor hasar tarihini giriyorum kabul etmiyor sorgulama yaptığım eski yeni tarihleri giriyorum kabul etmiyor sinir bozucu durum sizce ne girmeliyim bu formu bilen var mı

http://i.hizliresim.com/z3199j.png

@Mehmet Ozyurek 

tarihinde Volkan Ceneviz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Volkan Ceneviz
26 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Kendi kazanıza itiraz edebilirsiniz diye düşünüyorum.

şimdi aradığım zaman  02162663036  numaralı hattan bir şekilde müşteri temsilcisine ulaştım ve kontrol ettiklerinde dediğim gibi 05,05,2016 tarihinde yaptığım sorguda 3,000 tl olduğu ve bu gün ki sorguda ise 7,106 tl gibi rakam çıktığını bizzat onayladı ve iletişim başlığından şikayet formu doldurttu ve bana sigorta bilgi ve gözetim merkezinin numarasını (0850 277 60 60) verdi bu numaradan şikayet formumu takip etmem gerektiğini söylediler umarım sonucunda bir düzeltilme olur mağduriyetim giderilir yani 2009 yıllarında 2016 yılına kadar düzeltilemeyip 2017 yılında nasıl bir düzeltilme yapmış olabilecek aklıma almıyor pekde umudum yok gelişmeleri buraya bildireceğim lakin mahkemeye verecek olsam nereye başvurmam gerekir 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Volkan Ceneviz
17 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Mahkeme kısmını bilmem malesef.
Sebep açıklayamıyor mu ?

-sigorta acentelerin bilgileri eksik yada geç girmesinden kaynaklanabilir

+ bu durum yıllar sonra mı anlaşıldı 

-Efendim Bilgileri geç girmişler düzenlemer yapmış olabilirler.

+Beyfendi 3 - 5 yıl sonrasından bahsediyoruz

Konu değişti iletişim sayfasına yönlendirildim yani kendileri dahi bilmiyor ne diyeceklerini o kadar sıkıcı bir durum .

Yorum bağlantısı
Volkan Ceneviz
6 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Yine benim ilk dediğim gibidir bu durum.

Ama 2016 yılına kadar nasıl aktarılmaz bu durum neden bana yaşatmışlar bu sorunu çok saçma değil mi 2016 yılı dahil 3 bin tl gözüksün bende 7 bin tl 

Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

Bizdeki bir arabada 10.000 küsürlük kendi servisinde kaskodan onarımı yapılmış hasar kaydı görünmezken, 2-3 tane 300-500 liralık olmayan hasar kayıtları var. Taktım mı kafaya? Hayır:biggrin: Satarken takacak mıyım? Evet :fiuw: Ama çok ilginç.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...