İçeriğe Yönlendir

Trafik Sigortası İadesi

Eray Çalışkan

Recommended Posts

Eray Çalışkan

16.02.2015 tarihinde bir araç almıştım ve aynı gün trafik sigortasını yaptırmıştım. 1 yıl dolmadan 23.11.2015 yılında da aracı satmıştım. O zaman pek ilgilenemedim ve trafik sigortasından kalan ücreti de almadım. Sigorta yaptığım evrak ve sattığım aracın noter sözleşmesini buldum. Kalan bedeli hala almam mümkün müdür? Bunun bir zaman aşımı var mı? Ayrıca etki eder mi bilmiyorum ama bu sattığım araçtan farklı bir aracım var şu anda ve başka bir şirket tarafından sigortası yapıldı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

O poliçeden gelen indirim. Bir sonraki aracınızda kullanıldı mı.
2. Araç ne zaman alındı. ?

Yorum bağlantısı
Eray Çalışkan
2 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

O poliçeden gelen indirim. Bir sonraki aracınızda kullanıldı mı.
2. Araç ne zaman alındı. ?

2. satıştan 2 ay sonra falan alındı ama farklı bir acenta tarafından yapıldı. Yani indirim olduğunu sanmıyorum

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

İptal ettirmediğiniz poliçe vadesi bittikten sonra alındı ise indirim aktarılmıştır.

Eski ve yeni araç bilgilerini bilmeden buna cevap vermek zor.

Teknik olarak geçmiş vadeli iptal mümkün.

Ancak o poliçe vade bitimi sonrası indirim kazandınız da o indirimde kullanıldı ise.

3 aylık iade için tüm hesapları bozmayın.

Yorum bağlantısı
Eray Çalışkan
2 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

İptal ettirmediğiniz poliçe vadesi bittikten sonra alındı ise indirim aktarılmıştır.

Eski ve yeni araç bilgilerini bilmeden buna cevap vermek zor.

Teknik olarak geçmiş vadeli iptal mümkün.

Ancak o poliçe vade bitimi sonrası indirim kazandınız da o indirimde kullanıldı ise.

3 aylık iade için tüm hesapları bozmayın.

İşi bilen birini dinlemek yapılacak en doğru iş, kesinlikle haklısınız sanırım 3 aylık iade için geçmişi o kadar karıştırmaya gerek yok. Teşekkür ediyorum :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...