İçeriğe Yönlendir

En Kaliteli Motor Yağı

Murat Öngür

En kaliteli motor yağı ?  

118 oy

Bu ankete oy verme veya sonucunu görme izniniz yok Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Murat Öngür

Geçenlerde bir usta özel servis sahibi ile ayak üstü konuştum hyundai kia toyota honda servisi yazıyor tabelasında ! ne ise baktım petrol ofisinin yağını kullanıyor !

neden petrol ofisi kullanıyorsunuz castrol yada mobil değil dedim ( motul liqy moly gibi yağlar onlar kadar yaygın değil ) verdiği cvp şok etti castrol ve mobil in çok fazla kükürt yaptığını onun için po yu kullandığını söyledi.

Bana pek inandırıcı gelmedi tabi po kullanmasının sebebi tabi bence : po daha ucuz bir yağ olduğundan bakımda tabeladan daha fazla kar ediyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

özeli yetkilisi fabrikası için ciddi bir gider/gelir/kar kaynağıdır yağ. Elbette spesifikasyonlar çerçevesinde kalmak kaydı ile, markayı tercih eder kullanır. Hiçbiri de çıkıp da bunda kar daha iyi ağbi falan da demez.. demesi için sebep te yok.

alman servisin koyduğu yağın markasını biz duymamış bile olabiliriz, aynısı alman için de geçerli mesea.

yağ ile mucize de yaratılmaz, bir yağ değişimi ile piston da yerinden çıkmaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağatay Özsoy
12 dakika önce, Murat Öngür yazdı:

Geçenlerde bir usta özel servis sahibi ile ayak üstü konuştum hyundai kia toyota honda servisi yazıyor tabelasında ! ne ise baktım petrol ofisinin yağını kullanıyor !

neden petrol ofisi kullanıyorsunuz castrol yada mobil değil dedim ( motul liqy moly gibi yağlar onlar kadar yaygın değil ) verdiği cvp şok etti castrol ve mobil in çok fazla kükürt yaptığını onun için po yu kullandığını söyledi.

Bana pek inandırıcı gelmedi tabi po kullanmasının sebebi tabi bence : po daha ucuz bir yağ olduğundan bakımda tabeladan daha fazla kar ediyor. 

Yağların teknik özelliklerinde içerdiği kükürt oranları yazar, açsın internetten baksın sallamasın :biggrin:

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Ford 913c , vw bilmem ne specleri nde yağlar aşağı yukarı aynıdır. Serviste mobil, Castrol, OPET koydular ben fark hissetmedim. OPET yağda kışın biraz köpürme vardı sadece.

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
20 saat önce, Evren Erakçora yazdı:

Ford 913c , vw bilmem ne specleri nde yağlar aşağı yukarı aynıdır. Serviste mobil, Castrol, OPET koydular ben fark hissetmedim. OPET yağda kışın biraz köpürme vardı sadece.

Bende bir kere opetin yağını kullanmıştım aracın motoru çok çabuk ısınıyordu 1000 km olmadan değiştirdim, bildiğin su gibi bir yağ opetin yağı

Yorum bağlantısı
Murat Öngür

Bu testler hakkında ne düşünüyorsunuz ? 

Gözlerim beni yanıltmadı ise helix ve motul daha iyi gibi teslerde .

Yorumlarınızı bekliyorum.

Burada da motulun esp den daha akışkan olduğu testini izleyebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Murat Öngür

Videolara bakar isek en iyi akışkanlığa sahip yağ Liqy moly , sonra motul. edge ve esp ise geride kalıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Vidoelarda kullanilan törpüleyici kafalar birbirinin aynisi degil. Akiskanlik testini izledim de oda sicakligindaki akiskanlikla gercek calisma sartlarindaki akiskanlik farkli olabilir. Ayrica akiskanliktan ziyade metal yüzeyde tutunmasi, yag filminin yirtilmamasi daha önemli. Tabi akiskan olan yirtilir demek degil bu... Belki de liqui moly en iyi tutunandir

Shell hakkinda bilgim yok ama diger 3 yag da cok iyi zaten

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Furkan Tanrıveren
(düzenlendi)

videoda yapılan testlerde aşınması en az olan mobil çıkıyo mobilde ölçülen kumpas en hassas ve en kaliteli kumpas diğer kumpaslar o kadar kaliteli değil çıkan sonuca göre en iyisi mobil esp çıkıyo bana göre

tarihinde Furkan TANRIVEREN tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir Ak

1.vites 6500 devirde çekiş kontrol kapatıp ayağınızı aniden debriyaj dan çekip oradan en az 20 km uzaklaşsaydınız
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
6 saat önce, Tahir Ak yazdı:

1.vites 6500 devirde çekiş kontrol kapatıp ayağınızı aniden debriyaj dan çekip oradan en az 20 km uzaklaşsaydınız

:biggrin: Öyle yaptım zaten

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Mustafa Arıkan

Şu an aracında Liqui Moly Long Time High Tech 5w30 var.

1000km sonra bakım var. Bu defada Liqui Moly Toptech 4600 5w30 kullanacağım. 

Aracıma daha üst üste aynı marka yağ hiç kullanmadım. Castrol Edge, Mobil ESP, Champion C3, Motul X-clean ve en son Liqui Moly’ye geçtim. Katkıları dahil kullanıyorum. Aracım 249.000km’de. Hiç birinden şikayetim olmadı. Ama bundan sonra Liqui Moly ile devam edeceğim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
(düzenlendi)

Hep mobil esp kullaniyordum. Bu sefer motul 8100fe kullandim. Motorun sesi artti biraz... Bir dahakine liqui molly deneyelim bakalim

tarihinde Eren Gökmen tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Bence insanların fikirleri biraz değişmiştir. Şu anketi bir daha mı yapsak?

Mesela [mention=76937]Metin Akbal[/mention] ve [mention=34654]Mustafa Arıkan[/mention] Liqy Moi midir nedir adını yazamıyorum, o yağı önerdi az önce [emoji16]
Gm ucuz ona devam mi etsem [emoji16]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
14 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Gm ucuz ona devam mi etsem emoji16.png

Onu bulamayanlar var 🙂

Madem araba bende kaldı. 5 bin km sonra bi Liqui Moly de ben deneyeyim inşallah.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Forumda daha önce paylaşılan yabancı videoda bilyeli amatör testte bu liqui moly en alt sıralarda kalmıştı. Niye benim hatırımda böyle kaldı.

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
On 12.05.2019 at 12:56, Emre Usta yazdı:

Bir gün herkes mobil kullanacak emoji4.png

mobil esp de kullandım mobil 3000 de kullandım 2 side liqy moly ve motulun çok gerisinde gerek motor sesi gerek ilk çalıştırmadaki ses gerek soguk hava performansını hiç beğenmedim

araba resmen ses olarak desibel atlıyor   okadar para vereceğime po alırım oda aynı şekilde tepkiler veriyor, en azından daha ucuz 🙂   :)    

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
4 saat önce, Murat Öngür yazdı:

mobil esp de kullandım mobil 3000 de kullandım 2 side liqy moly ve motulun çok gerisinde gerek motor sesi gerek ilk çalıştırmadaki ses gerek soguk hava performansını hiç beğenmedim

araba resmen ses olarak desibel atlıyor   okadar para vereceğime po alırım oda aynı şekilde tepkiler veriyor, en azından daha ucuz 🙂   :)   

Demek motordan motora degisiyor. Mobil esp kullaniyordum. Motul fe ye gecince ses biraz artti bende

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Marka tek başına bir şey ifade etmiyor, her markanın alt ve üst serileri var. SAPS miktarları farklı, HTHS değerleri farklı.

Mobil ESP 5w-30'dan Motul'e geçecekseniz x-clean+ 5w-30 kullanmanız lazım.

Ayrıca Motul'ün dizel motorlarda sesli olduğu söyleniyor, bu yağın kötü olduğu anlamına gelmiyor tabi ki. Sessiz istiyorsanız Liqui Moly deneyebilirsiniz. 

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
28 dakika önce, Selim Bilgin yazdı:

Marka tek başına bir şey ifade etmiyor, her markanın alt ve üst serileri var. SAPS miktarları farklı, HTHS değerleri farklı.

Mobil ESP 5w-30'dan Motul'e geçecekseniz x-clean+ 5w-30 kullanmanız lazım.

Ayrıca Motul'ün dizel motorlarda sesli olduğu söyleniyor, bu yağın kötü olduğu anlamına gelmiyor tabi ki. Sessiz istiyorsanız Liqui Moly deneyebilirsiniz. 

Xclean fe kullandim bende. Psa standartlarini karsiliyor. Aslinda hep esp kullaniyordum. Cok kisi motul sessiz deyince deneyeyim dedim. Bakalim belki bir dahakine liqui kullanirim. 3 u de iyi marka bence

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Bir saat önce, Selim Bilgin yazdı:

Ayrıca Motul'ün dizel motorlarda sesli olduğu söyleniyor

aksine daha sessiz? yazım hatası mı? biraz kalın bir yağ, sese faydası olur

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...