İçeriğe Yönlendir

2011 Fiesta 1.25 İçin En Uygun LPG Sistemi Hangisidir?

Murat Atagenç

Recommended Posts

Murat Atagenç

Elbette ki geçmiş konularda bir kısım bilgiler mevcut ama şu an farklı teknolojiler var.

Sorum şu;

Atiker mi yoksa brcnin fiyat farkına değer mi?

Atiker ise normal ve gold olarak iki farklı model var. Gold model 500tl daha pahalı, buna değecek farkı nedir ve değer mi?

Cevaplar için teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Murat Öngür

Bildiğim kadarı ile atiker ile brc arasındaki fiyat farkına değer !

bir de doğrumu bilmiyorum ama bir yerde duymuştum bütün markaların en iyi parçaları kullanılarak lpg işlemi yapılıyormuş, Örnek : brc filtre atiker pompa gibi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Atagenç
30 dakika önce, Murat Öngür yazdı:

Bildiğim kadarı ile atiker ile brc arasındaki fiyat farkına değer !

bir de doğrumu bilmiyorum ama bir yerde duymuştum bütün markaların en iyi parçaları kullanılarak lpg işlemi yapılıyormuş, Örnek : brc filtre atiker pompa gibi.

Bu fark yakıtta mı yoksa motoruyla daha uyumlu daha stabil çalışması mı?

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Bir saat önce, Murat Atagenç yazdı:

Bu fark yakıtta mı yoksa motoruyla daha uyumlu daha stabil çalışması mı?

Çekiş ve yakıtta fark ediyor.

Özellikle çekişte etkilidir lpg de en önemli olan , aracın benzine nazaran en az performan düşüşü yaşamasıdır.

Bunun için landirenzo prince ve bunlara nazaran fiyatı daha düşük olan brc ama ben brc yi tercih ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Valla ben taktıralı 4 ay oluyor lpg çekişte vs de hiç bir problem yaşamadım. 2003 1.4 aracımda. Atiker microfast takıldı ben ısrar ettim obd li gold takılsın diye Yok sıkıntı olmaz dendi montaj ekini tarafından 5 defa motor lambası yandı artık dediğime gelip 2 ay önce gold dönüşüm yapıldı. Gold takıldığından beri lamba yanması Yok ve çekiş farkı vs de söz konusu bile değil. Dedikleri gibi işçilik önemli. 

Yorum bağlantısı
Ömer Çayırtepe

Ben olsam ikisi için de iyi birer ustadan fiyat alırdım (Herkesin söylediği gibi usta önemli). Aradaki fark çoksa ve 2 yıl(garanti süresi) kadar biner sonra satarım diyorsam Atiker taktırırdım. Fiyat farkı çok fazla değilse ve 4-5 sene binerim diyorsam BRC taktırırdım.  Bu mantıkla 3 sene önce 2004 fiesta'ya Atiker taktırmıştım, 1.5 sene kadar kullandım, sadece bir defa yakıt miktarını algılayan sensör bozuldu onu da ücretsiz değiştirdiler. Onun dışında hiçbir problemim olmadı.

Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Çorum'da Özençler BRC var. Aracı oraya teslim edin. Gerisine karışmayın. Tokat'a da yakın sayılır.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Çorum Özençler de Astra J aracıma dönüşüm yapıldı. Astra J nin motoru nazlıdır bilen bilir. Arıza ışığı yanma, kesilme vs sıkıntım yok. 17 bin km de taktırdım. 40 bin km oldu 1.5 yılda.

Eski aracım Bora da ise Atiker Fast Sistem vardı onda da 1 kere problem yaşadım enjektör garantiden değişti. 85 bin km yol yaptım 4 yılda Atiker de. Forum kurallarını delmek adına değil ama Atiker ile 210 km hıza kadar çıktım benzine geçme vs durumu olmamıştı.

Olay ustada biter anlayacağınız.

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

BRC 2300 lira 

Atiker gold 1600 lira

Ustam yıllardır tanıdığım, beni üzmeyecek ve işçiliği iyi biri. Bir önceki aracı 10 sene lpgli olarak kullandık bu ustam ilgilendi hep.

Sanırım gold taktıracağım

Yorum bağlantısı
Tahir Ak
BRC 2300 lira 
Atiker gold 1600 lira

Ustam yıllardır tanıdığım, beni üzmeyecek ve işçiliği iyi biri. Bir önceki aracı 10 sene lpgli olarak kullandık bu ustam ilgilendi hep.
Sanırım gold taktıracağım

gold taktırma grand taktır. dost tavsiyesi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Ustamızın tavsiyesiyle prins technomax takıldı. Şu an sorunsuz çalışıyor.

LPGye geçiş sıcaklığı sizce kaç derece olmalı?

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
2 saat önce, Murat Atagenç yazdı:

Ustamızın tavsiyesiyle prins technomax takıldı. Şu an sorunsuz çalışıyor.

LPGye geçiş sıcaklığı sizce kaç derece olmalı?

Fiyat sanırım ki 3000 liradan fazla tuttu.

Benim yazın 32 kışın 35 derecedir genelde.

Yorum bağlantısı
  • 10 ay sonra...
Murat Atagenç

10 ay / 16.000km'dir kullanıyorum. Bu zamana kadar hiç bir problem yaşatmadı çok şükür :nazar::)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...