İçeriğe Yönlendir

Benzinli Fiesta Satıp, Yerine Dizel Fiesta Alınır mı?

Fatih Duru

Recommended Posts

Fatih Duru

Arkadaşlar merhaba,

1.4 LPG Titanium 2012 Fiesta aracımı sattım. Fiestadan gayet memnunum ama bu sefer 1.4 TDCİ olanı almak istiyorum. X Plus buldum bitane 80bin KM'de 2012 bütçeme uygun.

Fakat dizel sesi beni uzun yolda rahatsız edermi çok tereddütte kaldım. Çok süratlı kullanmam. Ama benzinli aracımla ile çok fark olurmu? 120-130 km hız bandında otobanda kullanıcam genelde. Test etme şansı bulamadım. 

Benzinliden(LPGLİ) sonra dizel almamın avantajları dez avantajları ne olur? Tekrar fiesta almaya değermi ? Aklımda  2012 1.4 Polo Comfortline da kafamı cok kurcalıyor. aynı fiyat civarında.

Değerli Görüşlerinizi bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik
2 dakika önce, Fatih Duru yazdı:

Arkadaşlar merhaba,

1.4 LPG Titanium 2012 Fiesta aracımı sattım. Fiestadan gayet memnunum ama bu sefer 1.4 TDCİ olanı almak istiyorum. X Plus buldum bitane 80bin KM'de 2012 bütçeme uygun.

Fakat dizel sesi beni uzun yolda rahatsız edermi çok tereddütte kaldım. Çok süratlı kullanmam. Ama benzinli aracımla ile çok fark olurmu? 120-130 km hız bandında otobanda kullanıcam genelde. Test etme şansı bulamadım. 

Benzinliden(LPGLİ) sonra dizel almamın avantajları dez avantajları ne olur? Tekrar fiesta almaya değermi ? Aklımda  2012 1.4 Polo Comfortline da kafamı cok kurcalıyor. aynı fiyat civarında.

Değerli Görüşlerinizi bekliyorum.

Dizel aynı hızda benzinliden daha düşük devir çevirir. Bu yüzden çok rahatsız etmez. İllaki benzinliye göre düşük devirlerde ses yüksek olur. Aynı arabayı almak yerine 1.4 atmosferik poloyu da bir kenara atarak 1.2tsi ibizaya yönelmenizi tavsiye ederim. Harika bir motor düşük yakıt tüketimi ve yüksek donanım.  Style paket ibiza daha iyi bir tercih olur.

Yorum bağlantısı
Fatih Duru

Murat bey tavsiyeniz için teşekkür ederim. Fakat mak. 42 bin TL gibi bir bütçem var. O yüzden çok esneyemiyorum ne yazık ki.

Yorum bağlantısı
Ali Gök

muhtemelen rampalarda çekişi daha güçlü olur. yakıt aşağı yukarı aynı olur kapalı otoparklara girişiniz rahat olur. 

şehir dışı yolculuklarında daha uzun menziliniz olur ( çokda önemli değil )

ses illaki artar lakin bagaj hacminizde ona göre artar lpg tankı olmayacağı için

arabanın sıkıntısı yoksa ben olsam devam ederim bütçe yettiğinde c sınıfı bakardım .

Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

3 yıl 60 bin km 2012 dizel fiesta kullandım çoğu uzun yol. sonra benzinli honda jazza geçtim. Şimdi tekrar dizel aldım. Özlemişim dizelin sesini valla :D Uzun yolda rüzgar sesi yol sesi v.s çok fark etmezsin motor sesi olarak. Ses konusunda hiç şikayetçi olmadım şahsen. Merak etmeyin

Yorum bağlantısı
Fatih Duru
17 dakika önce, Ali Gök yazdı:

muhtemelen rampalarda çekişi daha güçlü olur. yakıt aşağı yukarı aynı olur kapalı otoparklara girişiniz rahat olur. 

şehir dışı yolculuklarında daha uzun menziliniz olur ( çokda önemli değil )

ses illaki artar lakin bagaj hacminizde ona göre artar lpg tankı olmayacağı için

arabanın sıkıntısı yoksa ben olsam devam ederim bütçe yettiğinde c sınıfı bakardım .

Sattım bi kere. Hem lpg şuan sorunsuz olsa da ilerleyen dönemde sorunsuz olmayacağına eminim. Hem İstasyonlarda utanıyorum resmen adam pompayı takmak için eğiliyor falan. İnanın üzülüyorum. Bi test edersem sanırım daha iyi olur.

5 dakika önce, Ali Ozan Yurtsever yazdı:

3 yıl 60 bin km 2012 dizel fiesta kullandım çoğu uzun yol. sonra benzinli honda jazza geçtim. Şimdi tekrar dizel aldım. Özlemişim dizelin sesini valla :D Uzun yolda rüzgar sesi yol sesi v.s çok fark etmezsin motor sesi olarak. Ses konusunda hiç şikayetçi olmadım şahsen. Merak etmeyin

Benzinlide sessiz değildi tabiki. DAha çok devir çevirdiği için araba sanki acele ediyomuş yoruluyormuş gibi hissediyordum :D 1.6 focus dizel kullanmıştım. Ama tabi arada çok yalıtım farkı vardır. 

Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever
2 dakika önce, Fatih Duru yazdı:

Sattım bi kere. Hem lpg şuan sorunsuz olsa da ilerleyen dönemde sorunsuz olmayacağına eminim. Hem İstasyonlarda utanıyorum resmen adam pompayı takmak için eğiliyor falan. İnanın üzülüyorum. Bi test edersem sanırım daha iyi olur.

Benzinlide sessiz değildi tabiki. DAha çok devir çevirdiği için araba sanki acele ediyomuş yoruluyormuş gibi hissediyordum :D 1.6 focus dizel kullanmıştım. Ama tabi arada çok yalıtım farkı vardır. 

Dizelde araba 2 bin devirden sonra ok gibi fırlarken benzinlide aynı ivmelenme 3 bin ve üstü devirlerde oluyor hali ile araba çok bağırıyormuş hissi yaratıyordu bende. 

Yorum bağlantısı
Erol Güven

Fiesta  1,4 dizel yerine 1,6 dizel baksanız daha iyi olur. Neden diye soracak olursanız aynı aracı sıfır olarak aldım 3 yıl kullandım çekişi yetersizdi klimayı da açında rampada dahada düşüyordu bu yüzden bir düşün derim.

Yorum bağlantısı
Fatih Duru
2 dakika önce, Erol Güven yazdı:

Fiesta  1,4 dizel yerine 1,6 dizel baksanız daha iyi olur. Neden diye soracak olursanız aynı aracı sıfır olarak aldım 3 yıl kullandım çekişi yetersizdi klimayı da açında rampada dahada düşüyordu bu yüzden bir düşün derim.

1.6 lar çok yok piyasada ne yazkki ve yüksek model(2012 olmasını istiyorum.) Küçük ama güzel ayrıntılar geldi 2012den sonra fiestalara.Yoksa haklısınız.

Yorum bağlantısı
Çağatay Özsoy

42 bin civarında 2013 makyajlı fiestada bulunabilir, 1.4 ve 1.6 psa motoru, 1,5 ford un kendi motoru, performansı fazla atmamış ama sesi çok iyi 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Şehir içi dizel daha gürültülü gelir, şehir dışı yalıtım zayıf olduğunu için pek fark etmez.

Yorum bağlantısı
Çağatay Özsoy

1.5 dizel şehir içinde gezerken harikadır, motor çok soğuk olmadığı sürece güzel bir mırıltı olur, özellikle 2 vitesteyken, bilen bilir

Yorum bağlantısı
Çağatay Özsoy

2500 gazı geçince özellikle yüksek vitesteyken böğürür o ayrı :) (gerçi polo vs tum turbo dizeller için geçerli) alın diye demiyorum orasını siz bileceksiniz tabiki ama motor olarak 1.5 dizel çok farklı, 1500 cc 4 silindirli motoru 75 bg bırakınca acayip güzel sesi olan bi motor çıkmış ortaya., bi deneyin bence isteraeniz bayilerden bi test suruşu isteyin, 2017 ye kadar tum fiestalar aynı, şimdi yeni kasaya ve yeni tüketimi düşürülmüş motora geçicekler. 

Yorum bağlantısı
Fatih Duru
(düzenlendi)

Evet yaptım ve aldım dizel 2012 Fiesta 83bin km de. Tahminlerden farklı olmadı. motor ısındıktan sonra çok fark yok otoyolda filan ama şehir içinde çok hoş değil. :(  Cidden mutsuz etti ses bakımından. Ama gidişi güzel :) Alışabilirsem alışıcam alışamazsam 2015 civarı 1.25 trend x almayı düşünüyorum bu aracı tekrar satıp aynı bütçeye. 

Komik olcak ama şu würth dizel katkı filan işe yararmı biraz homurtuyu azaltmaya :D

tarihinde Fatih Duru tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Gereksiz yüksek devir yapmayın, 2000 devir yeterli, yoksa çok ses yapar

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...