İçeriğe Yönlendir

Fusion - Çukura Sert Düştükten Sonra Bir Türlü Düzelmeyen Direksiyon

Kenan Pasinli

Recommended Posts

Kenan Pasinli

Arkadaşlar herkese merhaba,2 ay kadar önce sert bir şekilde sağ taraftan çukura girdim sonra direksiyon yamuk durmaya başladı. rotçuya gittim şase yamulmuş dedi sağ arka teker ve sağ ön teker dışarı bakıyor dedi.başka yerede gittim aynı şeyi söyledi neyse tekerler deki yamukluğu düzelttirdim,rota ayarı yapıldı ama direksiyon düz yolda giderken sağa doğru yamuk duruyordu tekrar rota girdim bu sefer sola yamuk durmaya başladı.Bu yüzden rot kolları rot başları, z rotlar ön amortisörler her şeyi değiştirdim ama direksiyonun yamukluğu hala geçmedi.bana bu konuda yardımcı olucak arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.lütfen bir yol gösterin. 5-6 farklı rotçuya gittim rot ayarında bir şey yok diyorlar. yaklaşık 2 aydır uğraşıyorum bu direksiyon yamukluğuyla :(

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Yamuk tarafa doğru biraz daha yamuk ayaralyacak sonra direksiyon simidi sökülüp düz olan tarafa doğru çevrilip takacak. Sonra son hassas ayar için son defa rot ayarına girecek. Şu an bir tarafın altta rot ayarı somunu sona dayanmış ondan tam ortalayamıyorlar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kenan Pasinli

çağlar bey teşekkür ediyorum cevabınız için aracı normal makineye bağlayıp rot ayarını yapıca direksiyon 2-3 santim kadar sağa yamuk duruyor düz yolda giderken,sonra tekrar direksiyonun yamuk durumuna göre manuel olarak alttan ayar yapıyorlar bu sefer sola kayıyor,yani bunun için direksiyon simidi kesinlikle sökülmelimi başka yolu yokmu diyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Yamuk tarafa doğru biraz daha yamuk ayaralyacak sonra direksiyon simidi sökülüp düz olan tarafa doğru çevrilip takacak. Sonra son hassas ayar için son defa rot ayarına girecek. Şu an bir tarafın altta rot ayarı somunu sona dayanmış ondan tam ortalayamıyorlar

Değişen düzgün çıkarıp takmış demiyorsunuz da [emoji3] rot dönme turları sayılarak montaj yapılır normalde.
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Olan olmuş düzeltmek esas

çağlar bey teşekkür ediyorum cevabınız için aracı normal makineye bağlayıp rot ayarını yapıca direksiyon 2-3 santim kadar sağa yamuk duruyor düz yolda giderken,sonra tekrar direksiyonun yamuk durumuna göre manuel olarak alttan ayar yapıyorlar bu sefer sola kayıyor,yani bunun için direksiyon simidi kesinlikle sökülmelimi başka yolu yokmu diyorsunuz.

Eski hataları telafi edecek düzlemek için
Yorum bağlantısı
Kenan Pasinli

kamber vadidasından bahsediyolar internette sizce bundan olabilirmi ayarı bozulmuştur diyolar forum sitelerinde cukura düşenler benim yaşadığım sorunla karşılaşanlar.

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Jant yamulmuş olabilir mi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...