İçeriğe Yönlendir

2013 Hyundai ix35 1.6 GDi Alınır mı?

Özgür Güzen

Recommended Posts

Özgür Güzen

merhaba,

ablam için 2013 model  45.000 km.de otomatik 1.6 benzinli elite ix35 almayı düşünüyoruz. araç hakkında bilgi sahibi arkadaşlar tavsiye eder mi? otomatik şanzumanı problemli midir? konfor ve donanım olarak nasıldır?  

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Merhaba @Özgür Güzen bey.

Konunuz uygun bölüme taşınmıştır.

Yakıt konusunda sıkıntı yaşamayız diyorsanız neden olmasın. Hyundai son zamanlarda tatminkar donanımlar ile tercih sebebi.

Yorum bağlantısı
Özgür Güzen
2 dakika önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Merhaba @Özgür Güzen bey.

Konunuz uygun bölüme taşınmıştır.

Yakıt konusunda sıkıntı yaşamayız diyorsanız neden olmasın. Hyundai son zamanlarda tatminkar donanımlar ile tercih sebebi.

bana da donanım olarak yeterli gelmişti aslında. park asistan bile var. Ablamın ev ile iş arası gidiş geliş toplam 15 km. dir. Senede de maksimum 10.000 km ancak yapar, yakıt olarak çok sorun olmaz herhalde. 

Yorum bağlantısı
Özgür Güzen

aracın fiyatı 70.000 TL bu fiyata başka alınabilecek suv tarzı tavsiye edebileceğiniz bir araç var mıdır?

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

1.6 benzinli motor cok az gelir o araca taminimce ama performans bekletisi yoksa ayri konu tabiki. 

Bir yakinimda 2010 dizel i40 var. Kullanma firsati bulamadim ama özelliklerine hayran kaldim, Acilir cam tavan, koltuk isitma-sogutma (arkalar dahil), kendi kendine park, anahtarsiz giris, geri görüs kamerasi, elektrikli hafizali koltuklar vs vs 

Yorum bağlantısı
Özgür Güzen
7 dakika önce, Eren Gökmen yazdı:

1.6 benzinli motor cok az gelir o araca taminimce ama performans bekletisi yoksa ayri konu tabiki. 

Bir yakinimda 2010 dizel i40 var. Kullanma firsati bulamadim ama özelliklerine hayran kaldim, Acilir cam tavan, koltuk isitma-sogutma (arkalar dahil), kendi kendine park, anahtarsiz giris, geri görüs kamerasi, elektrikli hafizali koltuklar vs vs 

bahsettiğiniz özelliklerinin tamamı bunda da var. panoramik cam tavan hatta... 

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
5 dakika önce, Özgür Güzen yazdı:

bahsettiğiniz özelliklerinin tamamı bunda da var. panoramik cam tavan hatta... 

süper özellikleri var gercekten. ama is performansa ve yakita gelince sizi üzecekse bir daha düsünün

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
23 dakika önce, Özgür Güzen yazdı:

aracın fiyatı 70.000 TL bu fiyata başka alınabilecek suv tarzı tavsiye edebileceğiniz bir araç var mıdır?

Benzer yaş ve km değerlerinde, 

Kia Sportage, Ford Kuga, Subaru XV, Nissan Qashqai

Ben bunların arasında kalsam Sportage Alırdım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

İlk çıktığında sportage almıştım aynı motor ve donanımda. 1 yıl bindim. Ben de yakıttan ziyade performans üzerinde durmanızı öneririm. Yanlış hatılamıyorsam manuel performansı 0-100 10.9 sn civarında idi. Otomatik tork konvektörlü olduğu için 13 sn civarı diye hatırlıyorum. O yüzden 135 BG sizi yanıltmasın. Üstelik 4X2 bir araç yol tutuş yönünden de sedandan ciddi bir farkı olmayacaktır. Yakıt ortalama bir 1.6 motora göre bir tık yukarıda seyreder. 10000 km ciddi bir şey değil bence yakıt biraz daha geri planda kalabilir. 

Ben tasarım olarak halen SPO yu daha çok beğeniyorum. Zaten kasa hariç yedek parçalara kadar ortak araçlar. Donanım zaten yılına göre süper. 

Eğer sağlamlık sorunsuzluk konusunu düşünürseniz hor kullanılmamış, bakımları zamanında yapılmış Kia yada Hyundai ' nin sizi üzeceğini sanmıyorum. Ayrıca kasa olarak da çoğu araca göre sağlam araçlar...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Özgür Güzen

değerli yorumlarınız için herkese teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Osman Ünal2

Nissan Qashqai 1.6 dizel öneririm.Platinum paket olursa da tadından yenmez

Yorum bağlantısı
Özgür Güzen
1 saat önce, Ebrar Tüfek yazdı:

Renault koleos bakın derim fiyatına göre donanımı çok yüksek araba. 

ikinci eli pek yok diye biliyorum. 

Yorum bağlantısı
Ali Gök

hyundai üzmez ama o paraya daha güzel dizel 4*4 ler de bulunabilir belki

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

İkinci elde satış durumuna göre araba alınacaksa onu bilemem de gerçekten verdiğiniz paranın hakkını alırsınız benim görüşüm ikinci eli değilde araçtan aldığınız zevki düşünerek araba alırdım ayrıyetten her malın alıcısı vardır ben koleosu satılığa çıkarttığımda 3 günde 6 kişi aradı sonra satmaktan vaz geçtik.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...