İçeriğe Yönlendir

Ford Kuga İçin Araç Güvenlik Kamerası

Hakan Atuğ

Recommended Posts

Hakan Atuğ

Herkese merhaba,

Son zamanlarda motorsikletli veya mopetli çarp kaçlar çoğalınca arabaya güvenlik kamerası taktırmayı ciddi olarak düşünüyorum ama aşağıdaki sorulara cevap bulmam gerekiyor, yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler.

1. Güvenlik kamerası aracı garanti kapsamı dışına çıkarıyor mu?

2. Ford yetkili servisleri sizin aldığınız güvenlik kameralarını garanti kapsamında takabiliyor mu?

3. En önemlisi : Ford Kuga larda arka cam fabrika çıkışı karartılmış cam, 2 kanallı güvenlik kamerasında arka cama takılacak 2. Kameranın çekimi, özellikle akşam nasıldır? Bu çarp kaçlar özellikle arkadan çarptıkları için arka kamera şart ve koyu renkli cam sorun olur mu? Eğer görüntüde sorun yaratacaksa arka kamera nereye yerleştirilebilir?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Servis bu işi yapamaz. Zaten onların yapmasına da gerek yok. Bagajda çakmaklık var mı Hakan bey
Kaliteli bir kamera ile renkli cam sorun oluşturmaz.

Yorum bağlantısı
Hakan Atuğ

Teşekkür ederim Mehmet bey, bir arkadaşım da ön camda filim olduğunu ve kamera kullandığını ve sorun yaşamadığını belirtti.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Atuğ

Forumdaki arkadaşlar 1080 çözünürlük, 2CH ve 2 kameralı bir model önerebilirler mi?

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Hakan Atuğ

Epey bir incelemeden ve olgu Erhan arkadaşımızın çabalarıyla ön cama aşağıdaki kameranın siparişini gearbest ten bugün verdim. Çift kanallı ön ve arka kameralı Ürünler çok pahallı. Bu sebeple kamera elime geçtiğinde arka camda da deneyip ( hatırlatma amacıyla, Kugalar da arka cam karartmalı) bagajdaki 2. çakmak girişini kullanarak arkayada kamera almayı planlıyorum. Bu ürün aynı zamanda aksiyon kamerası olma ve otomatik park modu özelliği sebebiyle seçtim.

Mini 0903 Araç Kamerası incelemesi Nano Q Gearbest.com

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Hakan Atuğ
(düzenlendi)

Kamera Mini 0903 1 hafta içinde geldi ve 3 gün önce park modu özelliği için birlikte satın aldığım hardwire kit (Kontak kapattığınızda kamera kapanmayıp kayda devam etmesi için ve eğer voltaj akü'de 11.5 V altına düşerse bu parça otomatik olarak enerjiyi kesmesi ve aküyü koruması için) ile birlikte kurulumunu bir arkadaşa yaptırdım. Kameranın çözünürlüğü 1080p 30fps çok iyi bir çözünürlük, park modunu da 1080p 5 fps (çözünürlük 1920x1080 Piksel, saniyede 5 kare (Fps) ayarladım. Kontağı kapattığımda otomatik park moduna geçip bu çözünürlükte kayıt yapıyor. Wifi özelliği ile cep telefonunuza FinalCam yazılımını indirim kamerada wifi özelliğini açtığınızda nanoq SSID ye bağlandığınızda bir çok özelliği cep telefonundan yapabiliyorsunuz (wifi ile bağlanınca kameradaki tuşlar iptal oluyor) programın video ve GPS bilgilerini aynı anda göreceğiniz bir yazılımı da mevcut bu yazılımı http://nanodashcam.com/firmware/RegistratorViewer.zip indirip kullanabilirsiniz. toplam 16.5 saat kayıtta 64 GB lık micro SDXC kartım doldu. :) park modunu da 1080p 2 fps veya daha düşük çözünürlükte kayıt seçeneğini seçerseniz daha az yer kaplayacaktır. Ayrıca Auto start/stop özellikli araçlarda arça durduğunda kamerada park moduna geçip düşük çözünürlükle kayıt yapıyor bu da güzel bir özellik. Kamera gerçekten çok küçük ayrıca action cam olarak ta kullanılabiliyor (daha kullanmadım :)) Tek yaşadığım sıkıntı camın yansıması görüntü kaydını bozuyor, kameranın yerleşim açısı da önemli olabilir, bence cam yansımasını gidermek için CPL filtre kullanmak faydalı olabilir ama akşam görüntü kaybına yol açar mı çok emin değilim deneyip göreceğim.

tarihinde Hakan Atuğ tarafından düzenlendi
harf hataları
Yorum bağlantısı
Hakan Atuğ

Arkadaşlar Mini 0903 de dikkatimi çeken bir durum söz konusu, bu konuda tecrübeli arkadaşların bilgilendirmesini bekliyorum. Kamera 6 dk belkide diğer videolarda daha fazla  gibi uzun bir süre GPS bilgileri değişmiyor. bunu bir çok kez yaptığını kayıtları izlerken fark ettim. Bu durum GPS sinyalini alamayıp GPS bağlantısını kaybetmesinden mi kaynaklanıyor? bazı üreticiler GPS e daha güçlü bağlanması için harici GPS antenini tavsiye ediyordu.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Saygın Can Oğuz
On 08.05.2017 at 19:52, Hakan Atuğ yazdı:

Epey bir incelemeden ve olgu Erhan arkadaşımızın çabalarıyla ön cama aşağıdaki kameranın siparişini gearbest ten bugün verdim. Çift kanallı ön ve arka kameralı Ürünler çok pahallı. Bu sebeple kamera elime geçtiğinde arka camda da deneyip ( hatırlatma amacıyla, Kugalar da arka cam karartmalı) bagajdaki 2. çakmak girişini kullanarak arkayada kamera almayı planlıyorum. Bu ürün aynı zamanda aksiyon kamerası olma ve otomatik park modu özelliği sebebiyle seçtim.

Mini 0903 Araç Kamerası incelemesi Nano Q Gearbest.com

Hakan bey, hayırlı olsun kameradan memnuniyet düzeyiniz nedir?

Yorum bağlantısı
Hakan Atuğ

Mini 0903 nanoq çok iyi bir kamera, ancak aldığım ürünün GPS modülü araba camına yapıştırdıktan sonra video ya GPS bilgisini basmıyor belki de bana gelen ürünün GPS modülünde problem vardır. Bu ürün bir çok modelde olmayan tüm özellikleri kendi bünyesinde barındırıyor. Bu ürünün hardwire kit ile park modu özelliğini kullanıyorum (park modunda 1080p 5 fps kaydı yaptırtıyorum) Çekim kalitesi hem gündüz hemde gece çok iyi, Kuga arka cam karartmalı olduğu için çekim nasıl olur diye düşünüyordum. Geçen gün arka cama takıp bir AVM nin otoparkına indim. Ortam hem düşük ışık hem de arka cam karartmalı görüntü buna rağmen gayet iyiydi. Bu arada bir de Viofo A119S kamera da aldım şimdi onu da inceliyorum. Ön be arka camda 1080p 30fps kayıt yapabilen 2 kamera kullanacağım. Bu durumda Akünün durumu merak ediyorum. Testlerim bitince daha ayrıntılı bilgi vereceğim :-)

Mini 0903 nanoq için harici GPS modülü sipariş ettim gelince bunuda deneyeceğim çünkü park modu viofo A119S de yok sonradan firmware update ile gelebilir

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Bekir Taşdemir

Hakan bey hayırlı olsun. Ne kadara aldığınızı öğrenebilirmiyim?

Yorum bağlantısı
Hakan Atuğ

Teşekkür ederim. Mini 0903 78 usd viofo A119S 109 usd ye aldım ama şimdi fiyatları daha uygun

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Selçuk Kara

Kugalarda arka cama montajı nasıl yaptığınızı öğrenebilir miyim? Bagaj kapağı açıldığında kablonun kısa kalmaması ya da katlanmaması için nasıl bir yol izlemeliyim? Montajını yaptırdığım oto elektrikçi beceremediği için şimdilik ikinci kamera boşta duruyor.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Selçuk Kara yazdı:

Kugalarda arka cama montajı nasıl yaptığınızı öğrenebilir miyim? Bagaj kapağı açıldığında kablonun kısa kalmaması ya da katlanmaması için nasıl bir yol izlemeliyim? Montajını yaptırdığım oto elektrikçi beceremediği için şimdilik ikinci kamera boşta duruyor.

Bagaj menteşelerinin orada kabloların geçtiği hortum vs birşey vardır, oradan döşeme altından geçirirsiniz esneme sorunu falan olmaz. Ya kapı eşiğinden ya da tavan döşemesi arasından getirmeniz gerekebilir.

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)

.

tarihinde Metin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Kara

Bagaj menteşelerinin orada kabloların geçtiği hortum vs birşey vardır, oradan döşeme altından geçirirsiniz esneme sorunu falan olmaz. Ya kapı eşiğinden ya da tavan döşemesi arasından getirmeniz gerekebilir.
Kendim yapabilir miyim bilmiyorum ama tavsiyenizi deneyeceğim. Bagaj amörtisörünün hemen üstünde bir kapak var. Sanırım elektrikli bagaj için ayrılmış. Orası da olabilir, Bugün keşfettim.

CLT-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...