İçeriğe Yönlendir

Fiesta ile Golf 5 takas. Önerinize ihtiyacım var..

Hüseyin Vuruşkan

Recommended Posts

Hüseyin Vuruşkan

merhaba. 2004 1.4 tdci orjinal temiz bir aracım var.

2rlVqA.jpg

bir arkadaş takas teklif etti. komple boyalı, 160binde, 1.6 fsi, tüpsüz, içi dışı gayet temizdi. 4 lastik sıfıra yakın. motor durumu çok emin, istediğin yere gösterebilirsin dedi. 6 ileri. üste 4tl istedi. ne yapayım bilemedim. aracın içine oturunca kalite aktığını söyleyebilirim. çok km yapmayan birisi olsaydınız, boya takıntınız olmasaydı, bu şartlarda 4tl verip bu araçları değiştirir miydiniz. yardımınıza ihtiyacım var... :) 

DPA0mv.png

m3DWp0.png

Eg04NZ.png

j8DGpm.png

Yorum bağlantısı
Eray Çalışkan

Aldığınız aracın ikinci eli çok ağır olur diye düşünüyorum. Hem komple boyalı hem de çok sevilmeyen fsi motor. Binebildiğim kadar binerim ben konfor ve kalite severim dersen fiestadan çok daha üstün bir araç tabi ki de

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hüseyin Vuruşkan
12 dakika önce, Eray Çalışkan yazdı:

Aldığınız aracın ikinci eli çok ağır olur diye düşünüyorum. Hem komple boyalı hem de çok sevilmeyen fsi motor. Binebildiğim kadar binerim ben konfor ve kalite severim dersen fiestadan çok daha üstün bir araç tabi ki de

aynen aynısını düşünüyorum. komple boyalı ve fsi motor. yalnız ben çok araç değiştirdim. öğrendiğim şu. ucuz sattıktan sonra satılmayacak mal yoktur. şuan ki alışveriş buna değer mi 3. gözlere ihtiyacım var.. :) çok teşekkürler 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

Elbet binilir gidilir ama fabrika verisi şehir içinde 11-12 lt civarında, siz 3-4 ekleyin alın size 15 lt benzin, piyasası çok ağır, otomatikleri biraz tutuluyor o da otomatik vites olması, eve 2. araba alınması hanıma verilip kullandırılması mantığı, örneği var. LPG uyumu var diyorlar ama emin olmamakla tasarruf yüzde 40 üzerine çıkmıyor, uzun süreli binmede amorti eder. 1.4 TDCi'den sonra sizin için yakıt yönünden hayal kırıklığı olur, Fiesta'yı zorlasanız bile 7-8 lt mazot üzerine zor çıkar, sakin kullansanız 4 litrelere kadar düşer... Arada sınıf farkı var ama onun haricinde takas yapmamanız için o kadar fark var ki :) Hayırlısı olsun. 

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Osman Ünal2

fsi motor vw'nin yüz karası bence size onermem ama illa takas derseniz fsi olmayan golflere bakın derim

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Kardeş merhaba
Golf ün üstündeki direksiyon 2009 2010 golf 6 Trendline modelde ki direksiyon.
Muhtemelen airbag açtı orjinali takmadılar, daha ucuz olan golf 6 direksiyonu taktılar. Muhtemelen airbag çalışmayacak çünkü 5 ile 6 nın airbag elektronikleri farklı.

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

FSI dir dedim konuya girmeden. :) Öyle çıktı

Nakit sat gel derdim illa Fiesta satılacak ise

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emrah Taşpınar
(düzenlendi)

şahsi fikrim almayın derim 1.6 fsi passat kullandım yakıtı içtigi gibi performansta yoktu şuan kullandıgım lpgli 1.6 mondeo daha seri , komple boyalı aracı elden çıkarmak zor olacaktır birde fsi motor eklenince üste sonuç pişmanlık , lpg uyumu yok , ayrıca takas çogu kez pişmanlık getirir ,  genel olarak teklifi getiren kişinin sizden çıkarı olmasa aracını nakit satar

tarihinde Emrah Taşpınar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

1.4 Tdci yakıtından sonra 1.6 Fsi ın yakıtı ne kadar az km yapsanızda, ulan bu depoda delikmi var dedirtir. :)  Birde komple boyalı ben olsam almazdım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Vuruşkan
8 saat önce, Ramazan Turan yazdı:

Elbet binilir gidilir ama fabrika verisi şehir içinde 11-12 lt civarında, siz 3-4 ekleyin alın size 15 lt benzin, piyasası çok ağır, otomatikleri biraz tutuluyor o da otomatik vites olması, eve 2. araba alınması hanıma verilip kullandırılması mantığı, örneği var. LPG uyumu var diyorlar ama emin olmamakla tasarruf yüzde 40 üzerine çıkmıyor, uzun süreli binmede amorti eder. 1.4 TDCi'den sonra sizin için yakıt yönünden hayal kırıklığı olur, Fiesta'yı zorlasanız bile 7-8 lt mazot üzerine zor çıkar, sakin kullansanız 4 litrelere kadar düşer... Arada sınıf farkı var ama onun haricinde takas yapmamanız için o kadar fark var ki :) Hayırlısı olsun. 

1.4 tdci çağlar abinin dediği gibi sanki araba gittikçe depoya bir yerden yakıt konuluyor :) 170tl ile istanbula gittiğime inanmıyor arkadaşlarım :D hız sabit 110 devir 2.5. bilemedim, vazgeçelim o zaman. :) 

8 saat önce, Osman Ünal2 yazdı:

fsi motor vw'nin yüz karası bence size onermem ama illa takas derseniz fsi olmayan golflere bakın derim

aklımda takasta golfte yoktu aslında. fiyatı cazip gelince konu ettim, fsi olmayanların temizi 35-40 bandında. dizel mondeo alırım.

7 saat önce, Mert Yeldan yazdı:

Kardeş merhaba
Golf ün üstündeki direksiyon 2009 2010 golf 6 Trendline modelde ki direksiyon.
Muhtemelen airbag açtı orjinali takmadılar, daha ucuz olan golf 6 direksiyonu taktılar. Muhtemelen airbag çalışmayacak çünkü 5 ile 6 nın airbag elektronikleri farklı.

merhaba mert abi. akıllı adamsın vesselam.  birşey itiraf edeyim :blush: aracın airbag ışığı yanıyordu. koltuktan dediler, yaptırıp veririz dediler, bilgisayara bağlandığında airbag hatası alırsam alışveriş yapamayız dedim, tamam dediler. benimde aklıma geldi bu direksiyon bu arabanın değil biliyorum. Adana'dan polis arkadaş vardı adaşım Hüseyin, ona beraber Mersin'de 2011 Jetta almıştık onun direksiyonu ile aynı. 

7 saat önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

FSI dir dedim konuya girmeden. :) Öyle çıktı

Nakit sat gel derdim illa Fiesta satılacak ise

kardeş vermiyorsun mondeoyu bizi fsilerle uğraştırıyorsun. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tolga Erdem

Kardes 4 bin tl üste değil sen bunu fiesta yi sattığın paraya alırsın.En güzeli aracını sat rahat rahat bak yenisine :-)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Kusura bakmayın, bu aracı sizinkiyle takas etmek isteyen arkadaşla arkadaşlığınızı kesin. Kendi aracını elden çıkarmaya çalışıyor bana göre.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

FSI olmasaydı bir nebze derdim. Golf çok kaliteli bir araç ama bu takasa ben girişmezdim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Recep Demirci
(düzenlendi)

FSI'yi yakıt tüketim fazlalığı dolasıyla elden çıkarmak istiyor çıkarmak isterken de marka ve modelin tutulan piyasası farkını da almak istiyor sizin aracınızı öldürerek. Bana pek etik ve mantıklı gelmedi. 

tarihinde Recep Demirci tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)

fieastayı satın 4000 lirasını cebinize koyun kalan paraya yine alırsınız kolay satamaz zaten onu :D. fsi araba zaten tüp takılmıyor istesede takamaz. takılanlarında verimi ortada

ben olsam bedava verse binmez satardım bana göre üretim hatası fsı araba . 

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Ertugay

Komple boyalı, FSI ve direksiyon değişik. Bunlar aracın bilinenleri. Bilinmeyenleri?

Fiesta ile devam bence de, maceraya gerek yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

2006 fsi golfümüz var. 1.4tdci ye göre tabiki aşırı yakıyor.ancak kışın dahi şehiricinde 15 litreleri görmedik.
Şehir dışı 6-7 litre şehir içi 8-10 arası yakıyor İzmirde.
Aracın direksiyon ve teybi bir üst kasanın. Bu teybin bu araçta akü bitirme sıkıntısı var ya konfor modülü değişiyor yada ucuz yoldan teybi kontağa bağlıyorlar böylece hafıza her seferinde siliniyor. İkiside yapılmayıp direk takılırsa 1 haftada akü biter yatmaktan.

Aracın piyasası ölü denilmiş. Fsi de olsa golf olduğu için piyasası ölü olması mümkün değil bence. Klimasız golfler 2 haftada satılıyor.

Ufak tefek kronik sorunları dışında hiçbir problem yaratmadı bize. Önceki aracımız 1.4 2006 fiestadan sonra aşırı kaliteli geldi. Araç masrafsız ise tavsiye ederim.

Tabi yakıt konusunu düşünmelisiniz. 1.4 dizelden sonra fazla gelir. Genelde 35 kuruş civarı yakıyor.

Kronik sorunlarından birkaçı tavan döşemesi sarkıyor kapı kolları tırnak darbelerinden soyuluyor. Klima sirkülasyon motoru bozuluyor. Tüm bunlar ufak masraf ve emeklerle düzeltiliyor.

Sormak istediginiz birşey olursa cevaplamaya çalışırım

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Halit Bebek

Buradaki konu fiestanın üstüne 4 bin TL verilerek bir golf 5 alınması yerine, bu iki aracın mevcut özellik ve kondisyonlarına göre takaslanması mantıklı mı konusu. Cevaplar her ikisine göre güzelce anlatılmış aslında. Eğer tertemiz bir golf 5i tertemiz bir dizel fiestaya tercih edecekseniz yakıt tüketimi haricinde fsi da olsa golf 5 yerinde bir tercih olur. Ancak örnekteki iki araca bakarak, direksiyon değişik, konsol teyp farkı, komple boyanmış olması gibi hadiselere göre kesinlikle fiestanın kıymetini bilin derim. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...