İçeriğe Yönlendir

Mondeo 3 - Klima Açıkken Motorda Güç Kaybı Yaşıyorum

Koray Erol

Recommended Posts

Koray Erol

Arkadaslar merhaba. 2006 tdci mondeo aracim. Bi onceki mondeomda da vardi bu sorun care varmidir diye soruyorum.klima acinca motorda bir guc kaybi oluyor veya guc kaybi demesekte daha fazla yoruluyor gibi.gaza basinca sanki boyle 1 sn gucte kesinti oluyor sonra yine devam ediyor guc. Simdi bu fordlarin hepsinde mi var var ise eger bi caresi varmidir?

Yorum bağlantısı
Aydın Sert
Bir saat önce, Koray Erol yazdı:

Arkadaslar merhaba. 2006 tdci mondeo aracim. Bi onceki mondeomda da vardi bu sorun care varmidir diye soruyorum.klima acinca motorda bir guc kaybi oluyor veya guc kaybi demesekte daha fazla yoruluyor gibi.gaza basinca sanki boyle 1 sn gucte kesinti oluyor sonra yine devam ediyor guc. Simdi bu fordlarin hepsinde mi var var ise eger bi caresi varmidir?

Bahsettiğiniz sorun sadece FORD markasına özgü değil, birçok markada gözlenmektedir.

Klima, çalışma prensibi olarak aracın motorundan beslenmektedir. Maalesef bu da aracın performansında güç kaybı yaratmaktadır.

Yorum bağlantısı
Yusuf Gerdan

Elbette güç kaybı olacaktır fakat Mondeo gibi bir araçta özellikle dizel bir Mondeoda ahım şahım öyle abartı bir düşüş yaşanması normal değil. En azından bizim Mondeoda abartı düzeyde değil. Aynı şekilde tanıdıklarımın Mondeosunda da..

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Klima kompresörün devreye girmesiyle, gaza basılma aynı anda gerçekleştiğinde güç kaybını daha fazla hissedersiniz.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kompresör bozuk yada sıkışmış olabilir mi... 

TDCI bir Mk3'te klima açıldığını anlamak imkansıza yakın.. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Siz bu güç kaybını farkettiyseniz ortada bir sorun var demektir bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

O zaman bir sorun var.Devir saati klima açınca biraz yükselir araç zayıflığı hissettirmez.2.0 dizel motor bir de.

Yorum bağlantısı
Kemal Mert

Peki klima kompresöru sıkışmış ise ne yapılmalıdır? Tamiri mümkün müdür ve kompresör neden sıkışır?

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
1 saat önce, Kemal Mert yazdı:

Peki klima kompresöru sıkışmış ise ne yapılmalıdır? Tamiri mümkün müdür ve kompresör neden sıkışır?

Tamiri mümkün, bilyasi sıkışır. 

Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk

Aynı arabada benim yaşadığım durum turbo boşluğunun biraz daha hissedilir olması bir de arabanın normalden daha kısa sürede / düşük devirde vites büyütmesi. Kaldı ki arabalarımız artık 10 yaşını aştı birazcık hissetmek normal. Siz bir de atmosferik benzinli arabada görün güç kaybını :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...