İçeriğe Yönlendir

Köpek Aşı Fiyatları ?

Volkan İşli

Recommended Posts

Volkan İşli

Merhabalar ! Bugün 10 haftalık köpeğim için veterinere gittim. Nobivac KC-Bronchine aşısı yapıldı. Burundan enjekte edildi ve 85 lira vermem gerekti. Sizce fiyat uygunmudur ? Açıkcası bana biraz yüksek geldi. Ayrıca ilaç ile ilgili hiçbir bilgi bulamadım internet üzerinde, olanlar da hep yabancı kaynaklar. Bilgisi, tecrübesi olan yardımcı olmak isteyen olursa sevinirim !

a9ddaf56c77fa6fc7c35df7b7ff0fdc4.jpg

Bu da aslanımın fotoğrafı ! [emoji4] Çok akıllı ve çok yakışıklı.. [emoji4]

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

Ssk sı yok muydu [emoji16] [emoji2] Şaka bi yana çok valla. Ama bu köpeğe değer be kardeşim

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Maasallah, adı ve cinsiyeti nedir bu guzel seyin [emoji3]

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Bu işleri veterinerlere yatırırsanız 2 belki de 3 katını alabiliyorlar ama ilk sefer yapılanları izleyin aşı karnesini alın ve aşı zamanlarını takip edin sonra sadece ilaçları alıp kendiniz yapın . Ben ne kadar oldu hatırlamıyorum da (yaklaşık 7_8 sene önce ) kuduz , dış ve iç parazit aşılarına 75 TL vermiştim.

Yorum bağlantısı
Ahmet Said Avşar
1 saat önce, Volkan İşli yazdı:

Merhabalar ! Bugün 10 haftalık köpeğim için veterinere gittim. Nobivac KC-Bronchine aşısı yapıldı. Burundan enjekte edildi ve 85 lira vermem gerekti. Sizce fiyat uygunmudur ? Açıkcası bana biraz yüksek geldi. Ayrıca ilaç ile ilgili hiçbir bilgi bulamadım internet üzerinde, olanlar da hep yabancı kaynaklar. Bilgisi, tecrübesi olan yardımcı olmak isteyen olursa sevinirim !

a9ddaf56c77fa6fc7c35df7b7ff0fdc4.jpg

Bu da aslanımın fotoğrafı ! emoji4.png Çok akıllı ve çok yakışıklı.. emoji4.png

resimleri göremiyorum

Yorum bağlantısı
Volkan İşli
Maasallah, adı ve cinsiyeti nedir bu guzel seyin [emoji3]

Maşallah oğluma adı BOBO amcası [emoji16] Shih Tzu ve Erkek [emoji4] Büyüyünce böyle bir şey olacak bu babası [emoji16] Pek delikanlı baba gibi durmasada [emoji23]

ecfac361457d8ed3d8ad644b2cdb17c9.jpg

Ssk sı yok muydu [emoji16] [emoji2] Şaka bi yana çok valla. Ama bu köpeğe değer be kardeşim

Yok malesef keşke olsa [emoji16] Değer elbet hasta olmasın yeter ki [emoji4]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Volkan İşli
Bu işleri veterinerlere yatırırsanız 2 belki de 3 katını alabiliyorlar ama ilk sefer yapılanları izleyin aşı karnesini alın ve aşı zamanlarını takip edin sonra sadece ilaçları alıp kendiniz yapın . Ben ne kadar oldu hatırlamıyorum da (yaklaşık 7_8 sene önce ) kuduz , dış ve iç parazit aşılarına 75 TL vermiştim.

Önemli olan sadece o aşıyı zerk etmek olsa kesinlikle kendim yapardım ama iş bir canlı olunca başka oluyor. Mesela hasta hayvana kesinlikle aşı yapılmıyormuş ben bunu ilk görüşte anlamayabilirim ama bir veteriner hekim anlar ve ona göre müdehale de bulunur diye düşünüyorum. Benim için önemli olan hekimin ilgisi ve bilgisi. Bu 85 liralık aşıyı yaptırdığım yerde bir bağlama hekimi var birde yürütme hekimleri dükkana girince sizi bağlama hekimi karşılıyor daha sonraki her gelişinizde yürütme hekimleri karşılıyor. Yani taahhüt edilenle sunulan aynı değil. O sebeple fiyat araştırması yapıyorum fiyatta piyasadan fazla ise bir daha oraya gitmek için hiçbir sebebim kalmıyor.

Yorum bağlantısı
Volkan İşli
resimleri göremiyorum

Tapatalk aracılığıyla yükledim resimleri bir problem yok gibi. Sizde Tapatalk uygulaması ile bağlanırsanız forum'a görebilirsiniz resimleri.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Bundan 6-7 yıl önce pekinezim vardı. Tanıdık vasıtasıyla tanıdığı veterinere götürdüm. O zamanlar yanlış hatırlamıyorsam 70-80 liraya yapılmıştı.Bir tanıdığım aşıyı kendisi alıp kendisi vuruyor ve 10-20 liraya bu işi hallettiğini hatta aldığı aşının 2-3 yıldan fazla götüreceğini söylemişti.Bence bunu araştırın kendiniz vurun derim.Kalan parayla bu yavruya güzel aksesuar ve mamalar alınabilir :) 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Aksesuar ve mama mı, yoksa yavrunuzun canı mı?

Veterinerin işini bırakın veteriner yapsın derim. Aradaki 50TL'ye muayene de ediyor zaten.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Volkan İşli
Bundan 6-7 yıl önce pekinezim vardı. Tanıdık vasıtasıyla tanıdığı veterinere götürdüm. O zamanlar yanlış hatırlamıyorsam 70-80 liraya yapılmıştı.Bir tanıdığım aşıyı kendisi alıp kendisi vuruyor ve 10-20 liraya bu işi hallettiğini hatta aldığı aşının 2-3 yıldan fazla götüreceğini söylemişti.Bence bunu araştırın kendiniz vurun derim.Kalan parayla bu yavruya güzel aksesuar ve mamalar alınabilir [emoji4] 

Kendim yapmam işi ehline bırakmak en iyisi ! Aslında bu konunun başlığını " Kocaeli Veteriner Tavsiyesi " diye açmalıymışım. Mevzu sadece para değil. Aşının 85 lira oluşuna takıldım evet ama ondan önce gittiğim klinikteki bilgi, ilgi ve alakaya takılmıştım. Bana köpeğimin tırnağını derin kesmemem gerektiğini, kılcal damarlara kadar gidersem hayvanın canını acıtacağımı, kendim kesmemem gerektiğini hep onlara gitmem gerektiğini anlatan hekim arkadaş cart diye kesti köpeğimin kılcal damarlarını gözümün önünde ! Sonra gitti ilaç sürdü hayvanın ayağına kanayan tırnağına. Odasında muhabbet eden bayan hekimler rahatsız oldu biz köpekle içeri girip muhabbetlerini bölünce. Tuhaf bakışlar attılar anlayamadık hatamızı. Yani bu ufak bir örnek. Ardından kasiyer arkadaşlara hangi ürünü sorduysam fiyatlarını bilmiyorlardı. Ödediğim ücretle ilgili hiçbir açıklama yoktu sadece pos fişi ve hadi eyvallah. Yani başta da söylediğim gibi bağlama hekimi harikaydı. Adamla konuşunca gözlerimiz parladı lakin sonrasında pek ışık göremedik. Muhakkak iyi hekimdir hepsi ama iyinin de iyisi vardır diye araştırmaya devam ediyoruz bakalım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Volkan İşli
Veterinerin işini bırakın veteriner yapsın derim. Aradaki 50TL'ye muayene de ediyor zaten.

Kesinlikle öyle önce ilim, irfan ! Bir karış halatı bile oyuncak olarak kabul ediyor yavrucak önemli olan sağlıklı, sıhhatli olması !
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek
6 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Abi tabiki orası öyle.Yanlış anlaşıldım sanırım.Bu yavruya benzer bende de vardı ve o kadar sene muayene ve aşılarını hekime yaptırttım. Ancak şuanda çevremde çok fazla kendi  aşı uygulayan var bu yüzden bu yolu tavsiye ettim. Aradaki 50tlye muayene ediyor kısmı ise her veteriner için geçerli değil malesef. Aşıyı dahi hayvanın canını yakarak atan yerler mevcut. 

1 saat önce, Volkan İşli yazdı:

Kendim yapmam işi ehline bırakmak en iyisi ! Aslında bu konunun başlığını " Kocaeli Veteriner Tavsiyesi " diye açmalıymışım. Mevzu sadece para değil. Aşının 85 lira oluşuna takıldım evet ama ondan önce gittiğim klinikteki bilgi, ilgi ve alakaya takılmıştım. Bana köpeğimin tırnağını derin kesmemem gerektiğini, kılcal damarlara kadar gidersem hayvanın canını acıtacağımı, kendim kesmemem gerektiğini hep onlara gitmem gerektiğini anlatan hekim arkadaş cart diye kesti köpeğimin kılcal damarlarını gözümün önünde ! Sonra gitti ilaç sürdü hayvanın ayağına kanayan tırnağına. Odasında muhabbet eden bayan hekimler rahatsız oldu biz köpekle içeri girip muhabbetlerini bölünce. Tuhaf bakışlar attılar anlayamadık hatamızı. Yani bu ufak bir örnek. Ardından kasiyer arkadaşlara hangi ürünü sorduysam fiyatlarını bilmiyorlardı. Ödediğim ücretle ilgili hiçbir açıklama yoktu sadece pos fişi ve hadi eyvallah. Yani başta da söylediğim gibi bağlama hekimi harikaydı. Adamla konuşunca gözlerimiz parladı lakin sonrasında pek ışık göremedik. Muhakkak iyi hekimdir hepsi ama iyinin de iyisi vardır diye araştırmaya devam ediyoruz bakalım.

Benden önce de benim bahsettiğim anlatılmış cevabınızı görmeden yazdım. Bence diğer seferde başka veterinere gidin. Karşılaştırma yapıp köpeğiniz için en uygun olanı seçersiniz. Mümkünse tavsiye alarak gitmelisiniz. Yani kısaca fiyat normal ancak alınan hizmet ve hizmetten duyduğunuz memnuniyetinize bağlı olarak kendiniz ve yavrunuz için uygun olan veteriner seçilmeli diyorum. :):flowers:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
  • 1 yıl sonra...
Cihan Kara

Son zamanlarda fiyatları o kadar çok arttıki. Aşıyı kendim yapmayı düşündüm 😧

Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp

Cevremde bir kisi netten alip kendisi videodan izleyip asilarini yapiyor onun kopegi alman kurdu heybetli bir sey , Benim evcil hayvanim olsa bende veterinere gotururdum

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

75-100 aralığında rutin aşılar. ilk 6 ay yoğun perogramı oluryor, 1 yaşından sonra çok daha az. Dış parazit aşısı (ismi aşı) enseye damla mesela onu siz yapabilirsiniz.

aşıları yaptırın sonraki hasatlıkları önler, hasta olunca fena oluyor fatura.

köpeğinizin modeline göre instagramda (çoğu yabancı tabii) gruplara üye olun, oradna da ırk a özel durumları takip edebilirisinz.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...