İçeriğe Yönlendir

Focus 2 - Turbo 2100 Devirden Sonra Devreye Giriyor

Ömer Tanrısever

Recommended Posts

Ömer Tanrısever
(düzenlendi)

S.a. Aracım 2006 model ford focus. Turbo 2100 devirden sonra devreye giriyor aracın çekişini 2100 devirden sonra hissetmeye başlıyorum özellikle yokuşlarda bariz olmak üzere araç çok Cansız ve tutuk gaza bastıktan 2_3 saniye sonra tepki veriyor Bu neden olabilir? Örn 1600 devirde 2den 3 e atarsam araç toplanıyor ama önceden torku hissettirerek çok rahat topluyordu

tarihinde Ömer Tanrısever tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

109ps ise selenoid valfi büyük ihtimal arızalı. Çok pahalı değildir teşhisi de basittir

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
İsmet İnce

Çözüm bulundu mu acaba benim aracım da enjektör hava kaçırdi onu yaptık sonrasında ısıtma bujileri değişti şimdi benim araç da 2100 den sonra devir acıyor 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Şahinbaş

Benim araçta da istenen aralıkta değildi selenoid değişti düzeldi. Ama orda westage diye bir mil daha var o kolay bozulur mu bilmiyorum onun da turboda etkisi fazla.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
İlkay Eken

Merhabalar arkadaşlar aynı sorun bende de var 2 3 haftadır turbo geç devreye giriyor hortumdaki deliği bulup hallettim ama gene tork yok turbo 2500 sonra devreye giriyor ve isteğim tork yok koltuğa yapıştırmıyor

Yorum bağlantısı
İlkay Eken

Merhabalar arkadaşlar aynı sorun bende de var 2 3 haftadır turbo geç devreye giriyor hortumdaki deliği bulup hallettim ama gene tork yok turbo 2500 sonra devreye giriyor ve isteğim tork yok koltuğa yapıştırmıyor turbo hortumuda fazla sismiyor sizce arıza aramaya nerden başlamam gerek.

Yorum bağlantısı
İlkay Eken

Sorun çözüldü arkadaşlar sorun selenoid valfi de imiş selenoid i yaşadığım yerde bulamadım tamirci ile içini açıp tamir ettik içi kurum olmuş çalışır duruma getirdik araç şimdi soket

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
On 17.06.2017 at 20:50, İlkay Eken yazdı:

Sorun çözüldü arkadaşlar sorun selenoid valfi de imiş selenoid i yaşadığım yerde bulamadım tamirci ile içini açıp tamir ettik içi kurum olmuş çalışır duruma getirdik araç şimdi soket

Geçmiş olsun. güle güle kullanın :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...