İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - Duman Atma ve Devir Saati Sorunu

Kaan bal

Recommended Posts

Kaan bal

Herkese merhaba arkadaşlar. 
Aracımı sabah 10 derecede çalıştırırdıktan sonra rölantide anlık yakıt değeri 0.9lt/h iken. İş yerine park ettikten sonra 20 derecede akşam üstü çalıştırdığımda rölantide anlık yakıt tüketimi 1.3lt/h oluyor ve aracın sesi değişiyor. Yaklaşık 1km gittikten sonra rölantide 0.3lt/h oluyor. 
Geçende arabayı iş yetinin önünde 15 derece çalıştırdığımda araç çalıştı yoğun gri beyaz mavi karışık yoğun duman atıyordu sürekli ve devir saati çalışmadı sonra düzeldi, bu olayda da rölantide anlık yakıt tüketimi 1.5lt/h olmuştu ve bir daha tekrarlamadı ama sanki heran tekrarlıcak gibi geliyor. Araç giderken duman atma yok. Sabahları çok düzgün şekilde çalışıyor  sesi falan da normal bir sıkıntı yok. Sizce bu sorun neden yapar.  
Aracım 2011 ford fiesta 1.4 tdci 85000 km

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Araç o an neleri değerlendiriyor bilemeyiz.. 

Çok kafanıza takmayın. 

15 derecedeki sorun da belki bir sensörden anlık veri alamaması olabilir yada uzak ihtimal ısı müşürünüz düzgün çalışmıyordur.. 

Gauge menüden sıcaklığı siz kontrol edin.. 

Yorum bağlantısı
Kaan bal
Bir saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Araç o an neleri değerlendiriyor bilemeyiz.. 

Çok kafanıza takmayın. 

15 derecedeki sorun da belki bir sensörden anlık veri alamaması olabilir yada uzak ihtimal ısı müşürünüz düzgün çalışmıyordur.. 

Gauge menüden sıcaklığı siz kontrol edin.. 

Mehmet bey sorun 15 derece olması değil. O anki hava sıcaklığı için söyledim. Bu duman atma ve devir saati için sensörde ki yanlış okuma mı diyorsunuz. 

Bu duman atma ve devir saatinin çalışmaması olayı nedendir peki. Sanki yanmamış yakıt gibi geldi bana. Giderken veya çoğu ilk çalıştırmamda olmuyor. Sadece 1 kere tekrarladı. Biraz daha açarsanız sevinirim.  

Yorum bağlantısı
Deniz Öztürk
On 29.04.2017 at 14:45, Çağlar Bayur yazdı:

Hiç kurum temizliği yapıldı mı bu km ye kadar

benim aracımda hiç yapılmadı nasıl yapabiliriz 129 km

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...