İçeriğe Yönlendir

Yerli malı solenoid motor yaptım

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

Mehmet Göktürk

ev yapımı çocuklarınıza göstermek anlatmak için birebir..

15V laptop adaptöründen 400ma çekiyor (tam kısa devre iletirken ama iletme süresi %30 dönüş olduğu için) 0.10 telle sardım. aslında 0.15 yahut 0.20 ile daha uzun sarıp 5V adaptörden 1A çekmek daha anlamlı olurdu. Bir dahakine hesap yapacağım.

piston içine ve krank yataklarına hafif yağ koydum ki sekmanlar sıkışmasın daha iyi devir yaptı.

armatür için elektrik klemensinin tuvarlak olmayan kısmını bantladım yuvarlak kısmına tel uygun zamanda değiyor. Avans ayarını ise klemensin vidasını gevşetip krank üzerinde döndürerek optimize edebiliyorum.

yarışmacı arkadaşlara başarılar dilerim. 

bobini matkap ile tükenmezkalem üstüne sardım. kenarlarına plastik karttan önce kenar yaptım.

detaylı yapacak olan bilgi isteyen varsa yardımcı olurum.

• Beğen 14
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

krank çocuğun görülen tekere ait kamyonun. aksından yapıldı. yataklar ise kornez tutucusu kanallara civata sıkıştırdım yukarı oynamasın diye. o kadar.

alttaki tahta babamın bahçeden kestiğimiz çam ağacından kalma hatıra. :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Mükemmel olmuş hocam. Evde veletler ile yapmak lazım, tableti kısa sürede olsa kenara atarlar vesile ile

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

şunu canım şekti:

velet önce motor peki nerde diye sordu sonra şaşırdı. şimdi çaktırmıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdal Aydın

Biz de ihtiyacımızı karşılayan selenoid bulamadigimiz için kendi selenoidimizi yapmıştık iş yerinde. Tabi mekanikci adam ne anlar elektrikten, aslında başarıya ulasmamiza az kalmıştı, testini falan yaptık ama diğer projeler bastırınca geliştirme çalışması olan selenoid rafa kalktı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sen bunun kendi kendine dönenini de yaparsın hocam. :)

Yorum bağlantısı
Cihan Göllü

Eline sağlık abi. Bir şeyler üretmek çok farklı tabi[emoji4]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...