İçeriğe Yönlendir

Connect - Devir Saati Yükseliyor Ama Araba Hızlanmıyor

Erhan Cihan

Recommended Posts

Erhan Cihan
(düzenlendi)

Yaklaşık 1-2 haftadan beri arabamda ayağım son gazda olmasına rağmen hızlanmıyor, yavaş hızlanıyor yaklaşık 1 yıl öncede böyle bir sorunla karşılaşmıştım yakıt aldığım yeri değiştirmiştim düzelmişti o gün bugündür hep Opet'ten alıyorum yakıtı ama yine öyle yapınca yakıt aldığım yeri değiştirdim yine aynı bunun sebebi ne olabilir acaba? 

Araç: Ford Connect 2012 model 90Ps 

tarihinde Erhan Cihan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Yavaş hızlanma ayrı devrin artıp hızın sonra artması ayrı şeyler?

Yorum bağlantısı
Erhan Cihan
1 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

Yavaş hızlanma ayrı devrin artıp hızın sonra artması ayrı şeyler?

Ben tam anlatamamış olabilirim şöyle söyliyim diyelim ki araba 3. vitesde gaza sonuna kadar basıyorum(birden ayağım son gaza kadar gidiyor eskiden öyle değildi) ama araba hızlanmıyor eskiden bastığım zaman ayağım birden son gaza kadar gitmiyor ve hızlanması normaldi. Yani gaz yememe gibi bir şey umarım analatabilmişimtir. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Basit iyidir öncelikle hava filtresi temiz mi ve kızdırma buji leri sağlam mı baktırın

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Devir yükseliyor ama hızlanma gerçekleşmiyorsa baskı balata bitmiştir.

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Eğer konu başlığındaki gibi devir saati yükseliyorsa ve araç gitmiyorsa büyük ihtimal debriyaj balatasıdır.

Ama gaz yemiyorsa sorun çok fazla kaynaklı olabilir.

Geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Erhan Cihan
6 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

Basit iyidir öncelikle hava filtresi temiz mi ve kızdırma buji leri sağlam mı baktırın

Hava filtresine baktırmıştım temizdi ama bujilere baktırmamıştım baktırayım 

3 dakika önce, Fikret Özsoy yazdı:

Eğer konu başlığındaki gibi devir saati yükseliyorsa ve araç gitmiyorsa büyük ihtimal debriyaj balatasıdır.

Ama gaz yemiyorsa sorun çok fazla kaynaklı olabilir.

Geçmiş olsun.

Baskı balatadadan olacağını zannetmiyorum kalkışta filan bir sorun yok diğer şekildeki sorunlara bir baktırayım. 

Yorum bağlantısı
Erhan Cihan
(düzenlendi)

Cevaplar için hepinize teşekkürler! Ayrıca arabamda siyah duman sorunuda var yani araba boşda iken gaza bastığım zaman siyah duman atıyor, araba giderken atıyor mu onu bilmiyorum bakmadım,  iki kere mazot katkısı koymuştum siyah duman azalmıştı ama etkisi geçince yine devam etti. Gaz yememe ya da hızlanmama siyah dumanla alakalı olabilir mi? Eğer alakalı değilse siyah dumanın sebebi ne olabilir. 

tarihinde Erhan Cihan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Siyah duman kurumdur.
Arasıra yüksek devirde kullanın. :)
Az ise zaten ani gaz vermede her dizel atar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Öncelikle tam olarak sorun ne onu çözmelisiniz?
Gaza yüklenince devir yükseliyor araba aynı orantıda hızlanmıyorsa baskı balata bitmeye yaklaşmıştır. Araç kaç kmde?
Yok devirle hız aynı oranda artıyor ama hızlanması eskisi gibi değil, belli bir hızı geçmiyor duman atıyorsa vs genelde turbo borularında delik oluyor. Bu sorunu yaşayana çok denk geldim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...