İçeriğe Yönlendir

Otomobilin Koruyucu Melekleri

Sani Gerşon

Recommended Posts

Sani Gerşon

Otohaber Mayıs 2017'den Ziebart sponsorluğunda yapılan iç dış detaylı bakım haberini ilgili resimlerden okuyabilirsiniz.

M0A5ka.jpg

X0R7d6.jpg

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Fevzi Göktaş

Seramik kaplama hala pahalı mı, ucuzlar mı acaba, ziebartta yapılır mı

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
12 saat önce, Mert Yeldan yazdı:

Oto haber foruma sponsor mu oldu?

Keşke.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
12 saat önce, Fevzi Göktaş yazdı:

Seramik kaplama hala pahalı mı, ucuzlar mı acaba, ziebartta yapılır mı

Araç kozmetik bakım ürünlerine %25 ek vergi geldiği için ucuzlamaz, aksine artacaktır.

Yorum bağlantısı
Fevzi Göktaş

Yarın Aydın ziebarta sorayım, ne isteyecekler fiyat olarak

Yorum bağlantısı
Abdullah Bozdoğan

Bugün sordum. 2 yıl garantili seramik kaplama 2000 TL  3 yıllık garantili kaplama 3000 TL dediler. 2 yıl garantili 2 kat oluyormuş diğeri 4 kat. Ayrıca her yıl ücretsiz bakım yapıyorlar. ( yenileme sanırım. ) konuştuğum ortam biraz gürültülü idi. Rakamları yuvarladım biraz -100 +100 şeklinde düşünülebilir. Bir de bir uygulamadan daha bahsetti boya koruma gibi bir şey  750 TL civarıydı. Bu da yıllık yenileme işlemi 450 TL gibi bir rakam telaffuz ettiler. 

Yorum bağlantısı
Doğukan Aydın

Burada williams marka seramik 1500tl 5 yil garantili

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Otohaber Mayıs 2017'den Ziebart sponsorluğunda yapılan iç dış detaylı bakım haberini ilgili resimlerden okuyabilirsiniz.

X0R7d6.jpg

Ben fotoları yeni gördüm o makine görünümlü şeyi ben ayakkabıma sürmem. Yazık yaa al binlerce lira kullandığı şeye bak. Bu zihniyetin kullandığı seramiği düşünemiyorum.

Seramil niyeti olana özelden mekan tavsiye edeyim de paranız boşa gitmesin ne aldığınızı bilin. Reklam sıkıntısı olmayacak ise buraya da yazarım.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Tecrübeniz var sa, öneriyorsanız, tabii ki yazın Köksal bey :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Benim mekan olarak favorim İstanbulda Heroic Detailing Bora dır. Bizim Doğuş un meşhur fr ını da o yaptı. Gözüm kapalı aracımı bırakacağım biridir.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Ben fotoları yeni gördüm o makine görünümlü şeyi ben ayakkabıma sürmem. Yazık yaa al binlerce lira kullandığı şeye bak. Bu zihniyetin kullandığı seramiği düşünemiyorum.

Seramil niyeti olana özelden mekan tavsiye edeyim de paranız boşa gitmesin ne aldığınızı bilin. Reklam sıkıntısı olmayacak ise buraya da yazarım.

Cilayı belki onunla uyguluyordur kanka diyip iyimser moda geçeyim.
Tecrübeniz var sa, öneriyorsanız, tabii ki yazın Köksal bey [emoji4]

Sen bu arkadaşı hiç tanımamışsın
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

fiyatlara bak, şaka gibi, geçen arkadaşım yer açmış, dedim varmı seramik, var dedi, nasiol kullanıyorum 1000 tl., yahu dedim 200 tl. bile değil kutusu ve 2 hatta 3 kat atarsın,...

kısaca imkanı mümkünatı yok o paraları vermem, hayal aleminde millet, ayrıca koruma falanda ancak hafif temas yada toza toprağa karşı, biraz sert temasta yoldan sıçrayan en ufak ieyde boya zarar görür, fazla hayallere kapılmadan butür şeyleri yapmak lazım, hatta ben bu tür şeylere ancak makyaj diyorum, kozmetik, gerisi eh işte...

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
fiyatlara bak, şaka gibi, geçen arkadaşım yer açmış, dedim varmı seramik, var dedi, nasiol kullanıyorum 1000 tl., yahu dedim 200 tl. bile değil kutusu ve 2 hatta 3 kat atarsın,...

kısaca imkanı mümkünatı yok o paraları vermem, hayal aleminde millet, ayrıca koruma falanda ancak hafif temas yada toza toprağa karşı, biraz sert temasta yoldan sıçrayan en ufak ieyde boya zarar görür, fazla hayallere kapılmadan butür şeyleri yapmak lazım, hatta ben bu tür şeylere ancak makyaj diyorum, kozmetik, gerisi eh işte...

1 TL lik transistörü 3000 TL ye değiştiriyorum yeri geldiği vakit. 200 TL hammaddesi olan ama 3 gün üzerinde emek olan ve kullanıldığı 60.000 TL'lik araç için 1500 TL rakam değil.

Seramik olan araç kullanmamış veya sert temas olarak sigara paketi kadar taş dediysen evvallah. 14 ay oldu ilk günün berraklığı var aracımda. Sabun yüzü görmedi araç, daha ne olsun bre

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz
On 06.05.2017 at 20:25, Mustafa Tüfekçi yazdı:

3000 bine fırın boya yapan var :)

Jantlar, kapı içleri dahil fırın boya yaptırdım coupeye. Verdiğim rakam = (verdiğin rakam / 2 ) + 100

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
3000 bine fırın boya yapan var [emoji4]

Fırça çizikleri ve pasta ile giderilecek çizikler için komple arabayı boyatacak yürek var mı (genele sorduğum bir soru bende yok mesela o yürek ama Çabi bunun dışında o yapar).

Ekmek değil su değil lüks harcama. Isine gelen kendisi yapsın işine gelmeyen parasıyla yaptırsın veya yaptırmasın keyfi bilir ama mekan işleten adamın kârının derdine düşmeyi doğru bulmuyorum.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Fırça çizikleri ve pasta ile giderilecek çizikler için komple arabayı boyatacak yürek var mı (genele sorduğum bir soru bende yok mesela o yürek ama Çabi bunun dışında o yapar).

Ekmek değil su değil lüks harcama. Isine gelen kendisi yapsın işine gelmeyen parasıyla yaptırsın veya yaptırmasın keyfi bilir ama mekan işleten adamın kârının derdine düşmeyi doğru bulmuyorum.

Bu kadar yazi benim lafıma istinaden olmasa gerek. Alıntı görünce yazayım dedim

Boya korumacı para yesin diye boyacı taş mı yesin :)

Kârla alakalı pek bı laf da göremedim. Herhalde gözden kaçırdığım bı yer oldu.

Ama bı günde yapılan bir iş ise bu uygulama boyacılar bedavaya çalışıyor demeden de gecemicem.
Beni aşar benim yevmiyem 80 lira. Ben o yüzden 50 liralık cila ile yetiniyom. :) 3000 bine de 124 le takiliyom :)4c6af9c7789477fc29c8c203739cce77.jpg
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Gök

3000 TL tam olarak ne için verecem arkadan gelip kamyonet cart diye sürtünce yine boyanacak tampon çamurluk . yada biri gelip çiviyi takıp baştan sonra oyacak gece arabayı hangi seramik engel olacak. taş izi derseniz varsın olsun biraz kaputta tamponda çok dert değil be yav:D  biraz mantıklı fiyatlar olsa işe yararlığı tartışılır da 3000 lira verirsem duvara vursam çizilmez bir garanti isteği gelir bana :biggrin:

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)
7 dakika önce, Ali Gök yazdı:

3000 TL tam olarak ne için verecem arkadan gelip kamyonet cart diye sürtünce yine boyanacak tampon çamurluk . yada biri gelip çiviyi takıp baştan sonra oyacak gece arabayı hangi seramik engel olacak. taş izi derseniz varsın olsun biraz kaputta tamponda çok dert değil be yav:D  biraz mantıklı fiyatlar olsa işe yararlığı tartışılır da 3000 lira verirsem duvara vursam çizilmez bir garanti isteği gelir bana :biggrin:

3000 tl ye takılma Alicim her fiyata yapan yer var. Markadan markaya, mekandan mekana fiyatlar değişiyor. Bizim mahallede tabelada gördüm 1200 tl yazıyor seramik, ne kullanıyorlar bilmiyorum ama. Geçen işyerinde bir arkadaşım sordu bana, bi tanıdığı 650 tl demiş polisaj+seramik ama wax atıp yollasa ruhu duymaz. Standardı olmayan bir sektör(çoğunlukla ne müşteri ne satıcı tam anlamıyla neyi neden aldığına/kullandığına hakim değil, kimisi seramik yapılınca kurşun geçirmez sanıyor). Hani hep dert yandığımız "iyi usta" var ya işte onun maliyeti yüksek. Emek yoğun bir iş ;)

100 bin verip aldığın c segmenti aracına 300 tl ye pasta yapan bir aceminin kaputunun boyasını açtığını düşün :shok:

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Gök
13 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

3000 tl ye takılma Alicim her fiyata yapan yer var. Markadan markaya, mekandan mekana fiyatlar değişiyor. Bizim mahallede tabelada gördüm 1200 tl yazıyor seramik, ne kullanıyorlar bilmiyorum ama. Geçen işyerinde bir arkadaşım sordu bana, bi tanıdığı 650 tl demiş polisaj+seramik ama wax atıp yollasa ruhu duymaz. Standardı olmayan bir sektör(çoğunlukla ne müşteri ne satıcı tam anlamıyla neyi neden aldığına/kullandığına hakim değil, kimisi seramik yapılınca kurşun geçirmez sanıyor). Hani hep dert yandığımız "iyi usta" var ya işte onun maliyeti yüksek. Emek yoğun bir iş ;)

100 bin verip aldığın c segmenti aracına 300 tl ye pasta yapan bir aceminin kaputunun boyasını açtığını düşün :shok:

Bende aynısını düşünüyorum köksal abi 3000 liraya ne verecek bana tam olarak  ne kullanacağı ürün belli ne markası belli ne  yapanın iş tecrübesi belli.

bu iş tamamen referans ile yaptırrım bütçem olsa ben şahsen . işi bilmeyen çok kişi var piyasada malesef. katılıyorum dediklerine...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...