İçeriğe Yönlendir

Duster EDC İncelemesi

Sani Gerşon

Recommended Posts

Sani Gerşon

Otohaber dergisi Mayıs 2017'de Dacia Duster EDC'yi incelemişler.

br7AyV.jpg

Sizler ne düşünüyorsunuz?

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
16 dakika önce, Fatih Keskin yazdı:

Suv dedigin 4x4 olur

12 dakika önce, H.Cenk Bayrakçı yazdı:

Sen ne düşünüyorsun Sani? Değiştirecek misin?:)

Başkanımın dediği gibi, Suv dediğin 4x4 olur. Bu Çabi'nin dediği gibi yüksek otomatik station araç ancak.

Ancak en ucuz rakibinden 35binTL ucuz. Çok cazip bu yönden.

Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

Ben EDC'yi beğenmedim. Belki sebebi son 2 aracımın tam otomatik olmasıyla alakalı olabilir.  Fazlasıyla kararsız, böyle bir araçta nasıl olur bilmiyorum ama zorlamaya gelmeyeceği kesin... Duster düz vites olmalı, kullanıcı kitlesi genelde belli bir araç olduğu için... 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Şimdi, Ramazan Turan yazdı:

Ben EDC'yi beğenmedim. Belki sebebi son 2 aracımın tam otomatik olmasıyla alakalı olabilir.  Fazlasıyla kararsız, böyle bir araçta nasıl olur bilmiyorum ama zorlamaya gelmeyeceği kesin... Duster düz vites olmalı, kullanıcı kitlesi genelde belli bir araç olduğu için... 

Kullanıcı kitlesini arttırmak istiyor Dacia. Otomatiklerle de olacak bu iş.

Yurtdışında 2.0 Tork Konvertörlü otomatikleri de mevcut ancak, tabii ki ülkemize gelemezler :)

Yorum bağlantısı
Ramazan Turan
2 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Kullanıcı kitlesini arttırmak istiyor Dacia. Otomatiklerle de olacak bu iş.

Yurtdışında 2.0 Tork Konvertörlü otomatikleri de mevcut ancak, tabii ki ülkemize gelemezler :)

Bir çok marka tork konvektörlü veya CVT geçiş yapıyor, mesela yeni mondeo, 3008, C4 picasso, 5008, Nissan.... İleriye dönük arıza ve marka prestijine artık önem veriyorlar. 4-5 yılı geçmiş tüm EDC'ler yavaş yavaş Elektronik arızalar vermeye başladı, yeni üretim bir çok araçta yağlı tip EDC/Powershift/DCT/DSG... var diyorlar ama hepsinde müşteri fikri aynı, bir gün arıza verecek. Renault Megane 4 alırken en çok dikkat ettiğim nokta 3 yıl garanti olmasıydı, muhtemelen de 2. yılında satarım. Araçtan çok memnunum ama şanzıman tepkileri bazen çileden çıkarıyor. 7000 km'ye yaklaştık, 1-2, 2-1 ve 5-6, 6-5 geçişleri tek kavrama gibi tepkiler veriyor. Bir gün DUSTER alacak olursam kesinlikle düz vites olur. Donanımlı ve az aksesuarlı bir DUSTER gayet güzel görünüyor... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
9 dakika önce, Ramazan Turan yazdı:

Bir çok marka tork konvektörlü veya CVT geçiş yapıyor, mesela yeni mondeo, 3008, C4 picasso, 5008, Nissan.... İleriye dönük arıza ve marka prestijine artık önem veriyorlar. 4-5 yılı geçmiş tüm EDC'ler yavaş yavaş Elektronik arızalar vermeye başladı, yeni üretim bir çok araçta yağlı tip EDC/Powershift/DCT/DSG... var diyorlar ama hepsinde müşteri fikri aynı, bir gün arıza verecek. Renault Megane 4 alırken en çok dikkat ettiğim nokta 3 yıl garanti olmasıydı, muhtemelen de 2. yılında satarım. Araçtan çok memnunum ama şanzıman tepkileri bazen çileden çıkarıyor. 7000 km'ye yaklaştık, 1-2, 2-1 ve 5-6, 6-5 geçişleri tek kavrama gibi tepkiler veriyor. Bir gün DUSTER alacak olursam kesinlikle düz vites olur. Donanımlı ve az aksesuarlı bir DUSTER gayet güzel görünüyor... 

Yanlışınız olmalı zira artık tork konvertörlü şanzıman bi tek kia'da kalmış olmalı. Küçük hacimlerin hepsi çift debriyajlı robotize kullanıyor.

CVT ise benzinlilerde tercih ediliyor.

Megane4'lerde EDC güncellendi. Farklı bi model kullanılıyor artık. Bu sebeple ömrü gayet uzun olacaktır diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Pejo grubu otomatiklestirilmisleri kaldirip aisin üretimi eat6 ya gecis yapti.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Güzel oldu bu oto işi, ama fiyat saçma, 45 tl. civarı olmalıydı, imkanı yok bu parayı vermem, daha 3 4 gün önce kardeşim 85 e sıfır fiat 500x cross bilmem ne donanım araç aldı (ülkede kalan 2016 model son araba), yok yok alette,  dusterın fiyat harbi saçma :angry: 

Not:bu arada sepetledim dusterı ve yine Ranger a döndüm, dayanamadım vallahi :biggrin:  viraj dönmeyi özlemişim... şu duster keşke daha iyi yol tutsa, daha iyi ve adam gibi direksiyonu olsa, çanta ile araca yanlışlıkla çarpınca kaporta yamulmasa, asfalt sesi kafa şişirmese, dizel motor böğürmese, basıncada gitse, hepsinden kurtuldum şükür, koca pikapla aynı yakıtı harcamasıda cabası :tongue: 85 kaatmış, hadi canım sizde reno firması....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...