İçeriğe Yönlendir

Yeni Peugeot 301 İncelemesi

Sani Gerşon

Recommended Posts

Sani Gerşon

Lüks bir ön görünüme kavuşan 301'i Top Gear Mayıs 2017 sayısında incelemiş.

Benim çok hoşuma giden bir araçtı zaten, şimdi daha da güzel olmuş.

2rz7vA.jpg

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Sadık Taşyürek

geçen ay 45000 km'de 2015 model Allure modelini enişteme aldık, araç sözde 301 in üst versiyonu.

artıları;  iç hacim ve arka diz mesafesi geniş, bagaj büyük, yakıt iyi, seri mi evet.

eksileri; cam açma kapama düğmeleri vitesin ön tarafında, konsolda. düğmeye ulaşmak için eğilmek gerekiyor k, çok saçma olmuş. hem de riskli.

Peugeot_301_DSC3855.jpg

vitesi geçiş aralıkları çok uzun, hele 1 den 2 ye geçişler çok rahatsız. aracın şanzımanı resmen sallanıyor gibi.

curise control ve hız sabitleme kumandasının konumlandırıldığı yerse ayrı bir sıkıntı.

hqdefault.jpg

kontak anahtarı diye de iki kez bence yanlış yere konumlanmış kolu çevirmeye kalktım. 

2015_peugeot_301_21.jpg

ne ilginçtir ki arka cam açma kapama düğmeleri de orta konsolda. 4 kapıda da açma kapama düğmesi yok.

peugeottan inip focusuma bindiğimde aracımın değerini bir kez daha anladım. :nazar:

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Bir kac sey ilk versiyon 3008 le ayni. Hiz sabitleme-sınırlama tusu keske direksiyonda olsa demisimdir hep ama cok sorun yaratmiyor. Muzik kolu ve kontak anahtari yeri olmamis gibi gorunse de bir kac kez bindikten sonra alisiliyor. İlk seferlerde ben de bir kac kez onu cevirmeye kalktim [emoji4] bunlar buyuk sorun degil bence. Sanirim sizdeki arac auto6r otomatiklestirilmis sanziman... Otomatiklestirilmisler zaten kotu bir de auto6r tek kavrama... Kullanim seklini internetten arastirirsaniz konforlu bir kullanim elde edebilirsiniz. Yakiti iyi zaten. Cam dugmeleri cidden sacma olmus. Keske teyp ve hiz kontrol dugmeleri direksiyonda olsaydi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuz Tiryaki

En saçma olan şey bana göre cam açma düğmelerinin yeri mantığı ne çözemedim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

direksiyon alti kollar kullanim acisindan kolay aslinda. el direksiyondan kaldirilmadan parmaklarla rahatca kullanilabiliyor ama cam dügmesini oraya koyma fikri...

Hep derim, bu arabalari tasarlayanlar deneme yapmadan tasarliyor diye. 3008de grip kontrol tusunu bardakliga koymuslar bir bardak yeri gitmis. focus 2 de ikinci bardak yeri kolcak altinda kalmis. 301 i tasarlayanin kollari cok uzun veya Dhalsim gibi degilse o da denememis :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
11 saat önce, Sadık Taşyürek yazdı:

ne ilginçtir ki arka cam açma kapama düğmeleri de orta konsolda. 4 kapıda da açma kapama düğmesi yok.

Bir fransız klasiği :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
1 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Bir fransız klasiği :)

olur mu abi fransiz, daha dogrusu pejo klasigi olan o degil, ilk kez oraya koymuslar. asil klasik olan, bir dügme, direksiyon vs tasarlayip, bunu 15-20 sene kullanmak... :) arada bazi modellere atraksiyon yapip vazgeciyorlar sonra yine eskisini kullanmaya devam gerci.... :) 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
4 dakika önce, Eren Gökmen yazdı:

olur mu abi fransiz, daha dogrusu pejo klasigi olan o degil, ilk kez oraya koymuslar. asil klasik olan, bir dügme, direksiyon vs tasarlayip, bunu 15-20 sene kullanmak... :) arada bazi modellere atraksiyon yapip vazgeciyorlar sonra yine eskisini kullanmaya devam gerci.... :) 

Eski renolarda da ordaydı ya :)  O bakımdan ama ilginç olan.. 

Vectrada da orada idi demi. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
5 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Eski renolarda da ordaydı ya :)  O bakımdan ama ilginç olan.. 

Vectrada da orada idi demi. :)

Hangi Reno'da oradaydı?

Renault 9'da bile orada değildi yahu. Dacia'da batırdılar o işi, yeni toparlıyorlar onda da :)

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Vectra vites yanında,broadway ön konsoldaydı. Vectra'da hiç zorluk çekmedim alışma meselesi. Alışınca kapıdakiler garip gelmişti.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sadık Taşyürek
11 saat önce, Selçuk Bakış yazdı:

Broadway lerde orada diye biliyorum.

doğru hatırlıyorsun Selçuk. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Broadway lerde orada diye biliyorum.

doğru hatırlıyorsun Selçuk. 

Broadway yani 9 larda orta konsol (teybin ustu) daydi ;)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

broadwaylerde orta konsolun orda otomatik cam düğmesi. dayımda var çok hoşuma gidiyor benim arabanın dedesi oluyor sanırım broadwayler :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Hakan Bayrak

Filo kiraladık C-Elysée geldi (Exclusive). Cam düğmelerinin yeri gerçekten çok hatalı. Estetiğini maliyetini geçtim cam açmak için eğilmem ve düğmelere bakmam gerekiyor sürüş güvenliğini olumsuz etkiliyor. Otomatik açma/kapama tabii ki yok. Soldaki hız sabitleyici ve sağdaki teyp tuşlarının yerini ve görünmeyişini başta yadırgamıştım ama el alışınca bakmaya gerek kalmıyor hakkını yemeyeyim. Birkç kez silecek kolunu döndürerek arabayı çalıştırmaya çalıştığım olmadı değil. Araç çalışmadı bu arada. :) Klimada derece gelseymiş güzel olurmuş dijitize edilmiş analog klima var kademeli. Ben buna DigiLog Klima diyorum gerçek bi adı var mı bilmem. :) Haa derecesiz olması problem değil. Akıllı direksiyona geçmemeleri kötü olmuş. Yalnız bişey var bu araç için yüksek satış rakamlarına bakarak rüştünü ispatladı demek bence doğru değil çünkü aracın kullanıcılarının çoğu bu aracı isteyerek satın almıyor şirketleri kiralayıp o kişilere tahsis ediyor.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Maliyetten kaçma maksatlıdır, arka koltuk başlıkları da yok mesela, koltuk biraz uzatılmış, oradan da tasarruf etmişler. 

Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

Bir tanıdığım allure modelini aldı. Arabada büyük ekran var navigasyon yok. Birde bagajındaki halıyı kaportaya sabitlemek için kullanılan vidalara (ismini bilmiyorum) baktığım zaman yazık dedim.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Hız sabitleme-sınırlama ve radyo cd kumanda düğmeleri C5 te de (kardeşi 407 de de) aynı şekilde ve aynı yerdeydi. Direksiyonda değil ama kullanımı gerçekten çok rahatve kolay. Benim hiç şikayetim yok. Sağda kalan teyp kontrol tuşuyla 2-3 defa ben de marşa bastım alışma döneminde :D Kullanışlıo.

52gx7r.jpg

35hqud1.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
38 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

Hız sabitleme-sınırlama ve radyo cd kumanda düğmeleri C5 te de (kardeşi 407 de de) aynı şekilde ve aynı yerdeydi. Direksiyonda değil ama kullanımı gerçekten çok rahatve kolay. Benim hiç şikayetim yok. Sağda kalan teyp kontrol tuşuyla 2-3 defa ben de marşa bastım alışma döneminde :D Kullanışlıo.

52gx7r.jpg

35hqud1.jpg

Bu resimdeki şey hangi şeyin içi? Ne çirkin... :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
6 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Bu resimdeki şey hangi şeyin içi? Ne çirkin... :p

Çirkin mi? Bana "mutluluğun resmini çizebilir misin" dediler, ben fotoğrafını çektim. :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bunun direksiyonu benim sevdiğimdenmiş ya... 

Ortası sabit olanları sevmiyorum ben.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...