İçeriğe Yönlendir

Gsm kontrollu oto alarm ve darbe anında otomatik açılan araç içi kameramız

Mustafa Bağseven

Recommended Posts

Mustafa Bağseven

Bu projemin  çıkış noktası  bu sitede gördügüm  a118c viofo kamera almamla başladı.2016 yılında kamerayı aldıktan sonra bir gün park halinde arabamın çamurluguna birinin vurup kaçmasıyla kafamda bir şimşek çaktı ve bu proje uzerinde vakit buldukça ugraşmaya başladım.Sonunda tamamladım.Fakat a118c kameram şu an vosvosumda ve vosvosum sanayide boyandıgı için daha sonra aynı sistemi vosvosa da takacagım.

Sistem şu şekilde çalışıyor:

Araba dışardan herhangi bir darbe algılayınca;

araç içi kameramız otomatik açılıyor ve 35 saniye açık kalıyor(süreyi şu an yazılımı değiştirip 5 dakika yaptım)

sonrasında cep telefonuma sms geliyor;

ve son olarak  cep telefonum aranarak haberdar ediliyorum.Aynı anda 10 adet numarayı arayarak sms göndertebiliyorum.Sistemi uzaktan smsle aktif/pasif edebiliyorum.

Böylelikle bir darbe anında araç içi kamera sayesinde ne olmuş ne bitmiş rahatlıkla izleyebilecegim.

• Beğen 22
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

darbe anını kamera kaydına bütünleştirmek çok iyi olmuş. sms ile haberdar olması da

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Tebrikler Mustafa...

Haberimiz olmayan başka çalışmalar oldu mu ?

Hatta tüm çalışmalarını paylaş sen.. Senin özel çalışmalarını herkes çok beğeniyor..  

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Çok süper olay, bunu kendinizin yapmış olması daha güzel.

Tebrikler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Harika bir iş çıkarmışsınız. Telefona görüntülü arama gönderebilir mi? O an kamera görüntüsü telefondan izlenir.

Yorum bağlantısı
Tahir Ak

süper çalışma. bence seri üretime geçin talep olacaktır. Özellikle premium aracı olanlar bu özelliği kesinlikle isteyecektir

Yorum bağlantısı
Hakan Bayrak

Çok iyi kesinlikle seri olarak satılabilir.

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

Budur, bence bu çalışma donanım özelliği olarak araçlarda sunulmalı

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mustafa Bağseven

Begeni için teşekkürler.

Henüz ticari olarak düşünmüyorum.Yazılımda düzenlemeler ilaveler yapmaya devam ediyorum.

Geçtigimiz günlerde arabamın yıldızını çalmışlar.Yıldızın altına tesisat çektim.Yıldızı park halinde iken biri eliyle çekmeye çalışırsa sistem yine bana haber verecek.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
23 dakika önce, Mustafa Bağseven yazdı:

Geçtigimiz günlerde arabamın yıldızını çalmışlar.Yıldızın altına tesisat çektim.Yıldızı park halinde iken biri eliyle çekmeye çalışırsa sistem yine bana haber verecek.

:shok:

Yorum bağlantısı
Kemal Mert

Tebrik ediyorum. Çok faydalı bir çalışma. Sms ücretli mi oluyor acaba? Birde eski model de olsa mercedes kaportası gerçekten harika. Elle kaportaya vurulduğunda sanki betonu dövüyor gibi. Sert ve güçlü.

Yorum bağlantısı
Mustafa Bağseven

Sms ücretli ama ben kontorlü hat alıp sms paketi yaptım..Smslerin takibi,kaç sms kaldıgını da internette kullandıgım hattın online işlemlerine girip takip ediyorum..Kontörlü hat biraz kritik.Çünkü zamanında sms yüklenip takibi yapılmazsa cihaz sms göndermez.Faturalı hatta çevirecem bi süre sonra.

Araç 88 model.Vosvos gibi bindik bi daha vazgeçemedik.Sağlam olmasından ziyade konforlu oldugu için aldık ve  yılının ötesinde üretilmiş bir araç.Teşekkürler

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...