İçeriğe Yönlendir

Superb mi Mondeo mu?

Halis Parlak

Recommended Posts

Halis Parlak

Jetta sonrası D sınıfına geçiş yapmayı düşünüyorum.Yakın zamanda bu iki araçtan birini almaya niyetliyim.Deneyim veya bilgisi olanların görüşlerini bekliyorum.Passat ilk tercihim olurdu ama bu ikisini alacağım modelin minimum 2 yıl eskisini almak istemediğimden tercih dışı kalıyor.İki araç ve donanım dışında araç düşünmüyorum.Bütçem 65 bin TL civarı.Modelleri 2010 veya 2011 olacak.Gönlüm,dış tasarım olarak mondeo iç tasarım ve bagaj olarak superb diyor.

1- Mondeo 2.0 TDCİ Selective 140 veya çok zayıf ihtimal olsa da 163 hp

2- Superb 2.0 TDI Elegance 140 veya 170 hp

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Arkadaşımda SuberB var. En boş donanımlısı olmasına rağmen gayet güzel. Arka diz mesafesi salon salamanje. Yolda gidişi, konforu üst seviyede. Ben alacak olsam düşünmeden alırdım.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Selçuk Kara

Arkadaşım ötv indirimiyle gırtlağına kadar dolu dizel otomatik superb aldı. Çok memnun. Aracı biraz kullanma fırsatım oldu. İçinde kullanılan malzemeler çok kaliteli. Aracın hızlanması ve dsgnin konforu bir harika. Mondeodan daha çok sevdim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

Superb Trabzonun arabası .skodası olmayan yok gibi. Bizim kuzenlerde de var. İkisi de çok memnun .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

Superb çok güzel ve kullanışlı bir araba, dsg kontrolü ve bakımları yapılıp güzelce binilir. Eski olsun, yeni olsun son 2 kasa çok güzel... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Özdemir Deniz

SuperB alın. bagaj konusunda farkını görürsünüz. kasa epey büyük. önde 135 kg arkadaşım otururken ben 1.88 boy ile arkada oturdum. dizlerimin önünde daha 1 karış mesafe vardı. motor zaten malum. bu dediğim 2016 sonu alınmış yeni kasası için. dediğiniz modellerde de farklı olacağını zannetmiyorum.

Almanca varsa şöyle bir video var :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

superb biraz fazla büyük olabilir. Bir de passat almayıp bu ucuz aynı araba diyen segmente girilmiş oluyor.

Hangisini severseniz onu alın. kalite aşağı yukarı aynı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

super b nin o kasası garip bir uzunlukta şekilsiz duruyor bana göre. ben olsam mondeo bakardım lakin yeni kasa olsa direk süperb derdim 

kaldıki dizel otomatik mondoe yok yeni kasada mecburen superb olurdu

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Mondeo konforlu ve güvenli araçtır .yıllardırda sekmentinde tercih olmuştur .Ama şu eşleştirmede gönlüm mondeo desede mantıken süperb olurdu tavsiyem süperb.Deseydiniz pasat mı mondim mondi derdim .

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

SüperB'nin son kasalarını kasa olarak çok beğeniyorum.. İlk kasalarını sevmiyorum.. çok uzun görünüyor.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür

otomatik ise mondeo diğer , sonuçta super b de dsg var yağsız sistem her türlü sıkıntı baş başına sorun bir şanzıman.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

yol tutuşu hariç süperb diyorum. Süperb tüm artılarına rağmen yol tutuşu konusunda çok çok başarılı değil.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...