İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - Kavrama Esnasında Çıkan Ses ve Direksiyon Titremesi

Atilla Balkan

Recommended Posts

Atilla Balkan
(düzenlendi)

Merhaba arkadaşlar 2013 1.5 tdci aracım 60.000 kmde. Sabahları özellikle soğuk havada tam kavrama sırasında debrijayla gazın aynı amda verildiği noktada tol ıslık sesine benzer bir uğultu geliyor ve bu ses yokuşta yani araca yük bindiğinde daha fazla oluyor. İlk çalıştırdıktan sonra bir kaç kez yapıyor ve kesiliyor. Havaların ısınmasıyla da azaldı sizce nedendir ? Debrijay ruşöanından şüpheleniyorum. Bostancı sanayideki özel yetkili servis debrijaf bitene kadar kullan sonra komple değiştiririz bişey olmaz dedi. Birde motor titremesi sanki direksiyonda hissediliyor servis sağ motor kulağı değişmesi lazım dedi ama 390₺ orijinali sorunun kök nedenini nasıl bulabilirim. 390₺ verip aynı sorunun devam etmesini istemiyorum. Şimdiden teşekkürler

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Atilla Balkan

Hayır direksiyon düzkende oluyor sağ-sol posizyondayken de oluyor maalesef

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kulak bozuk teşhisi konuldu ise her halukarda değişmeli zaten.. 

Sebep buysa ortadan kalkar, değilse aramaya devam edersiniz.. Ancak kulak değişmeli.. Dengeyi bozar, titreşim yaptırır, yol tutuşu bozar.. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Geniş bir alanda(trafiğe kapalı) aracı direksiyon tam tur sağ/sol şeklinde sıfır çizerek kullanın.Titreşim artıyorsa motor kulaklarında sıkıntı vardır.

Yorum bağlantısı
Atilla Balkan

İlk fırsatta deneyeceğim. Motor kulağındeğişecekngibi. Kavrama sırasında çıkan sesi ne yapacağım onu bilemedim işte

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Atilla Balkan

Bu gün servise gittim direksiyon yitremesi %90 sağ kulaktan geliyor dedi cumartesi gidicem lifte alıp kulakları boşaltarak test edecek. Eve gelince bide ben bakayım dedim kulağın oturduğu kauçuk parça resmen boşta. Lakır lakır oynuyor zaten toz çizgisinden de belli. Böyle birşey nasıl olabilir ? Vida mı gevşedi yoksa kulak yamuldu da takoza mı oturmuyor anlayamadım ama motorun kulağı şu an takozun kauçuğuna oturmuyor

Yorum bağlantısı
Canberk Eken
On 03.05.2017 at 23:00, Atilla Balkan yazdı:

İlk fırsatta deneyeceğim. Motor kulağındeğişecekngibi. Kavrama sırasında çıkan sesi ne yapacağım onu bilemedim işte

Kavrama sırasındaki bahsettiğiniz ses hemen hemen tüm fiesta kullanıcılarında var. Baskı balata değişse bile yenisinden de gelme olasılığı var. Ustanızın dediği gibi debriyajınız bitene kadar o sese alışın.

Yorum bağlantısı
Atilla Balkan

Kavrama sırasındaki bahsettiğiniz ses hemen hemen tüm fiesta kullanıcılarında var. Baskı balata değişse bile yenisinden de gelme olasılığı var. Ustanızın dediği gibi debriyajınız bitene kadar o sese alışın.

Ben de öyle yapıcam teşekkürler

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...