İçeriğe Yönlendir

Mondeo 3 - Turbo Revizyonu

Ersin Alan

Recommended Posts

Said Çiftci
Siz selenoidi de değiştim dediğiz için bende hazır el değmişken değişelim dedim

Selenoidin çifti için geçen yıl yetkili serviste 1750+KDV idi
Ford Parçacılarinda ise 1500 tl fiyat almıştım...
Yorum bağlantısı
Semih Kuslar
On 03.05.2017 at 23:34, Ersin Alan yazdı:

Aracın turbosunu revize ettirmek istiyorum ancak samsunda bu konuda ehil yer malesef yok ankara veya istanbulda bilindik garantili temiz iş yapan bir yer var mıdır 

Turboyu burda sökülüp göndersek revize yapacak yer bakıp sorunu çözmesi sonra kargo ile gelip burda takılması sağlıklı olur mu 

Öncelikle geçmiş olsun ben revizyon yaptırmayın derim. 2 ay önce tuncay usta'nın dükkanında turbo sökülüp (nereye gönderildi bilmiyorum) revizyon edildi denilip geri takıldı. Ancak revizyon edilmeden önce turbodan gelen ses şimdi yine aynı ve aracın performansında düşüş var gaza bastığım zaman gitmiyor eskisi gibi, arkamdan siyah duman da atıyorum. revizyon içinde 1000 tl ücret ödedim ve değişen bir şey yok. durumumu toparlayınca sıfır turbo bakacağım. tavsiyem turbo revizyonu yaptırmayın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersin Alan
1 saat önce, Semih Kuslar yazdı:

Öncelikle geçmiş olsun ben revizyon yaptırmayın derim. 2 ay önce tuncay usta'nın dükkanında turbo sökülüp (nereye gönderildi bilmiyorum) revizyon edildi denilip geri takıldı. Ancak revizyon edilmeden önce turbodan gelen ses şimdi yine aynı ve aracın performansında düşüş var gaza bastığım zaman gitmiyor eskisi gibi, arkamdan siyah duman da atıyorum. revizyon içinde 1000 tl ücret ödedim ve değişen bir şey yok. durumumu toparlayınca sıfır turbo bakacağım. tavsiyem turbo revizyonu yaptırmayın.

Aslında bende sıfır turbo düşünüyorum ama revizyon hakkında da bir fikir almayı düşündüm iyi diyende var revize için olumsuz düşünende hayırlısı bakalım orjinal alsam nereye taktırsam acaba Servis takar mı acaba 

Yorum bağlantısı
Semih Kuslar
(düzenlendi)
Bir saat önce, Ersin Alan yazdı:

Aslında bende sıfır turbo düşünüyorum ama revizyon hakkında da bir fikir almayı düşündüm iyi diyende var revize için olumsuz düşünende hayırlısı bakalım orjinal alsam nereye taktırsam acaba Servis takar mı acaba 

Revizyon hakkında burada okuduğum bazı olumlu yorumları görünce yaptırmaya karar verdim. turboyu revize ettirdiğimde aracın başında duramadım, takip edemedim işim dolayısıyla. bırakmış 2 gün sonra almıştım aracı ama araba da istediğim bir güç artışı olmamıştı. turbodan da ıslık sesi gelmeye devam ediyordu. 

Ben de şu an araştırma yapıyorum tabi internet üzerinden. Güven Turbo diye yetkili satıcı var ama haklarında yorum ya da bir bilgi bulamadım. sadece satıcılar mı? yoksa montaj da var mı belli değil. İşin açıkcası montaj yapmıyorlarsa sıfır turboyu gidip kime taktırcaz onuda bilmiyorum. mail attım sordum fiyattır montaj var mı diye dönüş yaparlarsa buraya da yazarım. fiyatları da merak ediyorum sadece turbo 3000tl demezler umarım.

tarihinde Semih Kuslar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ersin Alan
16 saat önce, Semih Kuslar yazdı:

Revizyon hakkında burada okuduğum bazı olumlu yorumları görünce yaptırmaya karar verdim. turboyu revize ettirdiğimde aracın başında duramadım, takip edemedim işim dolayısıyla. bırakmış 2 gün sonra almıştım aracı ama araba da istediğim bir güç artışı olmamıştı. turbodan da ıslık sesi gelmeye devam ediyordu. 

Ben de şu an araştırma yapıyorum tabi internet üzerinden. Güven Turbo diye yetkili satıcı var ama haklarında yorum ya da bir bilgi bulamadım. sadece satıcılar mı? yoksa montaj da var mı belli değil. İşin açıkcası montaj yapmıyorlarsa sıfır turboyu gidip kime taktırcaz onuda bilmiyorum. mail attım sordum fiyattır montaj var mı diye dönüş yaparlarsa buraya da yazarım. fiyatları da merak ediyorum sadece turbo 3000tl demezler umarım.

Yetkili satıcı kendileri sanırım ben turbo için fiyat sormuştum 2bin artı kdv dediler ama taktırmak olayını sormadım 

Yorum bağlantısı
Semih Kuslar
5 saat önce, Ersin Alan yazdı:

Yetkili satıcı kendileri sanırım ben turbo için fiyat sormuştum 2bin artı kdv dediler ama taktırmak olayını sormadım 

Güven Turbo ile görüştüm bana turbonun elektronik olup olmadığını sordu ben de tam bilmediğimden bir şey diyemedim. normal turbo ise 2000TL dedi elektronik turbo ise 2800TL dedi. Gelin montajını yaparız dedi ama sanırım beni turbo montajı yapan bir yere gönderecekler. kendileri sadece satıcı imiş. 2 hafta içerisinde istanbul'a gidip taktırcam. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

Güven Turbo ile görüştüm bana turbonun elektronik olup olmadığını sordu ben de tam bilmediğimden bir şey diyemedim. normal turbo ise 2000TL dedi elektronik turbo ise 2800TL dedi. Gelin montajını yaparız dedi ama sanırım beni turbo montajı yapan bir yere gönderecekler. kendileri sadece satıcı imiş. 2 hafta içerisinde istanbul'a gidip taktırcam. 

Elektrikli değildir mk3 mondeo turbosu Garrret gt174 diye geçiyor.
Yorum bağlantısı
Ersin Alan
48 dakika önce, Semih Kuslar yazdı:

Sonuç olumlu olur inşallah siz taktırın bende elim biraz bollaşonca taktırmayı düşünüyorum revizyon olayı kafamı kurcalıyor ama

Yorum bağlantısı
Said Çiftci

Bence gözünüzle kutusunu açılışını kodunu hepsini görün,ben geçen yıl sıfır diye aldığım turboyu kontrol ettirmemistim,arabanın her yerini kontrol ettirip değiştiriyorum,düzelme yok... aklıma turbo olduğu hiç gelmiyor,sıfır aldığımı düşünerek... [emoji28][emoji28]
Ama sonra turbocu bi arkadaşla tanıştım,o bi sökelim bakalım dedi,söktük baktık ki sıfır değil revizeli oda düzgün revize edilmemiş açıp kapatma yapan bıçaklar bile bitik durumda saçma bi olay yani... bi kaç defa revize ettirdim(bunların turbosunu söküp takmak bile işkence)... emme tarafını büyüttüm wesgate dahil her yerini kurcalattim. Hâlâ tatmin etmiyor dengesizlik full.. hiç bişey kolay kolay orjinali gibi olmuyor vesselam...
en sonunda sıfır aldım rahatladı sistem [emoji16][emoji16][emoji16]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Orhan
On 08.05.2017 at 21:47, Semih Kuslar yazdı:

Hocam bence Tuncay ustaya götürün durumu anlatın. Turbo revizyonu sonrası bende de aynı şekilde sorun olmuştu. Tekrar turboyu söküp kontrol ettirmişlerdi sonra emme manifoldunda kaçak çıktı. 

Yorum bağlantısı
Erzan Aşkın
On 04.05.2017 at 10:41, Önder Özcan yazdı:

Ben de şimdiki aracımın turbosunu İstanbul topkapıda revize ettirmiştim. Tamircim söküp götürmüştü ertesi gün alıp montajını yapmıştı.

Topkapı daki tamircinin ismini paylaşabilir misiniz? 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
56 dakika önce, Erzan Aşkın yazdı:

Topkapı daki tamircinin ismini paylaşabilir misiniz? 

Maalesef bilmiyorum. Tamircim söküp yollamıştı, ben aracın başında değildim.

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Erman Uzun
(düzenlendi)

Yaptırdınız mı revizyon turboya bende arkadaş için bakoyırum

tarihinde Erman Uzun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...