İçeriğe Yönlendir

Focus 1 - Klima Otomatik Çalışıyor

Muzaffer Gülsen

Recommended Posts

Muzaffer Gülsen

Arkdaşlar aracın klimasını çalıştırmadığım halde arabnın fanını çalıştırdığımda devreye giriyor klimayı açmamış olsam bile 

Yorum bağlantısı
On 04.05.2017 at 11:09, Muzaffer Gülsen yazdı:

Arkdaşlar aracın klimasını çalıştırmadığım halde arabnın fanını çalıştırdığımda devreye giriyor klimayı açmamış olsam bile 

Muzaffer Bey ben çok çektim bu sıkıntıdan.. @Sani Gerşon beyin dediği gb an camda iken otomatik devrede imiş... Fakat benim araçta kontağı çevirdiği andan itibaren devreye giriyordu klima tam 4 ay bu şekilde kullanmışım arabayı.. Arabada şarj Dinamosundan akü ye stop etmeden motoru yormaya yaşamadığım sorun kalmadı.. geçen hafta farkettim bu durumu Usta tamir etti.. şuan ben Klimayi açmadan  camda dahi olsa klima devreye girmiyor.. çok şükür kurtuldum... ama arabaya da baya bi zarar verdi...

Yorum bağlantısı
Mustafa Ünal1987

Arkadaşlar ilk önce selamun aleykum benim araçta klimadyken kalorifere aldım sonra tık diye bises geldi ne klima çalışıyor nede kalorifer artı camlarda açılıp kapanmiyor sebep ne olabilir fikri olan varsa 

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

Sigortalara bir baktırın. Elektrik arızası

Yorum bağlantısı
Mustafa Ünal1987

Abi bu focuslar için sağlam bi elektrikçi varmı adanada bildiğiniz 

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk
Abi bu focuslar için sağlam bi elektrikçi varmı adanada bildiğiniz 

benim bildiğim yok ama Adana lı arkadaşlar yardımcı olacaktır.
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
12 saat önce, Mustafa Ünal1987 yazdı:

Arkadaşlar ilk önce selamun aleykum benim araçta klimadyken kalorifere aldım sonra tık diye bises geldi ne klima çalışıyor nede kalorifer artı camlarda açılıp kapanmiyor sebep ne olabilir fikri olan varsa 

Sigorta atmış.. Sesin geldiği yerdeki sigortaları kontrol edin :)

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
O.Yücel Çetin

Selamlar beyler. Son bir haftadır şöyle bir sorunum var; klima sürekli çıt çıt sesi ile devreye girip çıkıyor haliyle soğutma yapmıyor. Sorun ne olaki acep?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
47 dakika önce, Osman Yücel Çetin yazdı:

Selamlar beyler. Son bir haftadır şöyle bir sorunum var; klima sürekli çıt çıt sesi ile devreye girip çıkıyor haliyle soğutma yapmıyor. Sorun ne olaki acep?

Gaz ne alemde OYC?

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Geçen sene bastırdım ama bence eleman pek beceremedi. Polen tıkanmış olabilir diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Geçen sene bastırdım ama bence eleman pek beceremedi. Polen tıkanmış olabilir diye düşünüyorum.

Polen değil.
Gaz yoktur. Tekrar bastır ve kaçak kontrolü yaptır.
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Polen değil.
Gaz yoktur. Tekrar bastır ve kaçak kontrolü yaptır.

Aynen abi tam isabet. Geçen sene usta bizi yemiş resmen gaz bastım diye; kaçak kontrolü yapıldı ve gaz basıldı klima normale döndü. [emoji106]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Hüseyin Bıkmaz

Merhabalar.. Benim aracımda klima düğmesinin hemen yanında bulunan C düğmesinin ışığı aracı her çalıştırdığımda kendiliğinden yanıyor.Ancak camlara hava akışını verdiğimde bunu yapmıyor.Sorunun kaynağı ne olabilir yada bu sorun mu? yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
49 dakika önce, Hüseyin Bıkmaz yazdı:

Merhabalar.. Benim aracımda klima düğmesinin hemen yanında bulunan C düğmesinin ışığı aracı her çalıştırdığımda kendiliğinden yanıyor.Ancak camlara hava akışını verdiğimde bunu yapmıyor.Sorunun kaynağı ne olabilir yada bu sorun mu? yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler..

Hangisi.. Sol bölümdeki, sağdaki mi. ?

XX1DW5.jpg

Yorum bağlantısı
Halil ibrahim Oruc
On 5/7/2017 at 23:38, Mustafa Ünal1987 yazdı:

Elektrikciye gitmeden sigortalarin hepsini on ve konsoldaki hepsini kontrol etmen sart eger ters bir.durum yoksa elektrikciye gidip kacak yada sase ters baglanti gibi bir durum olabilir. Elektrikcide isin icinden cikamazsa ozel ford servisine gidip  on kontrol paneli ayni modelle denenmesi gerekir gine ayniysa  arabadaki elektronik moduller arasi kontrol ve iletisimi saglayan GEM modulu denenmesi gerekir en son care   on sagda torpidonun altinda bende.  Bu islem sirasiyla.gidersen daha ekonomik daha belirgin bir yol izlersin

Yorum bağlantısı
Sercan Çalışkan
(düzenlendi)
On 08.08.2017 at 10:37, Hüseyin Bıkmaz yazdı:

demek istediğinizi anladım A/C nin yanındakı düğmeden bahsediyorsunuz. yanar o kontak acıldığında cevremde 5-6 tane focus 1 olan esnaf,arkadaş var hepsinde yanıyo vtec2 de bile yanıyo normal yani. icerdeki havayı temizlemek içinmiş galiba.

bide bi sorum olucak bügün fark ettim klima 1 derece açıkken (fark etmıyo her derecede yapıyo)  hızım 120 civarinda arabayı 1 snyelik sanki bisey tutuyo ciyk diye bi ses geliyo bu neden olabilir. kayıştan korkuyorum klima kapalıyken yapmıyo 

tarihinde Sercan Çalışkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...