İçeriğe Yönlendir

2002 Model 2.0 Mondeo İçin LPG Kit Tavsiyesi

Ozer Oz

Recommended Posts

2.0 mondeo 2002 model

Atiker veya Brc düşünüyorum  fiyatlar konusunda bılgısı olan var mı ?  Hangisi daha iyi olur 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Forumda sürekli BRC ve Prins önerilir. Hiç LPG'm olmadı ama ben de taktıracak olsaydım bu iki markaya yönelirdim.

Yorum bağlantısı

Atikere karar verdim    ucuz olmasindan dolayi servis ve yedek parcada etken duzgun yapacak yer bulursam tokat cevresi yada ankarada taktiricagim  sanirim gold serisi 1600

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Tokat'ta taktırabileceğin yerler var, niye dışarısı?

Ufak tefek ayar-arıza gibi şeylere yine burdakilere gideceksin zaten

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
(düzenlendi)

Atiker gold 3 aydır problemsiz 1500 tl ye taktırdım

tarihinde Arif Aykın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
4 saat önce, Murat Atagenç yazdı:

Tokat'ta taktırabileceğin yerler var, niye dışarısı?

Ufak tefek ayar-arıza gibi şeylere yine burdakilere gideceksin zaten

Abi haklisin ama ufak bir ariza icin gittim 3 lpg cide anlamadi.. Basit bir arizayi, en son gittigim sadece benim koydugum teshisi koydu oda net degil,  bi ariza  olsa guvenilir gelmediler      sen hangisini tavsiye ediyosn abi

4 saat önce, Arif Aykın yazdı:

Atiker gold 3 aydır problemsiz 1500 tl ye taktırdım

Gold ile grandin farki nedir acaba ? Arastirmismiydinz

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Emme manifoltunuz biraz alengirliydi. LPG takmadan onu elden geçirirdim

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
2 saat önce, Ozer Oz yazdı:

Grand ı araştırdım ama yaptırdığım yerde mevcut değildi ve ilk yapılırken bu sistem uymazsa gold takılacak dediğim için gold taktırdım. Romano enjektör kullanım sanırım grand da. Araştırma yapmak istediğimde ise çok fazla detay bulamamıştım.

Yorum bağlantısı
2 saat önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

Emme manifoltunuz biraz alengirliydi. LPG takmadan onu elden geçirirdim

o halledildi şuan bir sorun yok daha dogrusu sorun yazılımsalmış.. ve başka yerden kaynaklı imiş. 

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Lavato ve atiker arasında kaldım bu otoclub sayfasında ve şikayet var gibi farklı sitelerde atikere oranla daha az şikayet ve daha yuksek memnunıyet yorumları okudum 

herşeyi başı usta tabiki ama atiker sanırım herkese bayilik veriyor örneğin sivasta araba ayarlandıysa antalyaya gıttın bozuldu orada ayarlattıgın aynı olmuyor ustası bol anlayanı yok gibi

lavatoda ise usta az ama öz var gibi  ama tabiki işinde iyi birini bulmalıyım önce  

tarihinde Ozer Oz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tahir Ak

atiker takılacak da gold değil grand. usta elinde kalan gold u takmak isteyecek ısrarla grand taktırın. lovato da güzel. obd bağlantısını muhakkak yaptırın ve obd düzeltmesini de açtırın. aylak usta çok obd bağlamaya üşenir bağlar programdan düzeltme aktif etmez falan falan

gold yerli enjektör ve sorunlu grand da tekli enjektör var ve romano enjektör var romano şu an enjektörler arasında en iyilerinden biridir. romano pek duyulan bir marka değil ülkemizde ama montaj yapılıyor ben kullanıyorum maşallah memnunum
Yorum bağlantısı
Kani Kaya

dün izlediğim videoda atikerin enjektör ortağı italyan romano olduğunu öğrendim...

Yorum bağlantısı
17 dakika önce, Tahir Ak yazdı:

atiker takılacak da gold değil grand. usta elinde kalan gold u takmak isteyecek ısrarla grand taktırın. lovato da güzel. obd bağlantısını muhakkak yaptırın ve obd düzeltmesini de açtırın. aylak usta çok obd bağlamaya üşenir bağlar programdan düzeltme aktif etmez falan falan

gold yerli enjektör ve sorunlu grand da tekli enjektör var ve romano enjektör var romano şu an enjektörler arasında en iyilerinden biridir. romano pek duyulan bir marka değil ülkemizde ama montaj yapılıyor ben kullanıyorum maşallah memnunum

Teşekkür ederim bilgi için... kısaca diyorsunki hocam atiker taktırırsan ,, grand taktır çünki enjektör felan farklı ve kaliteli. evet romano markasını duymadım..  atiker ve lavato düşünüyorum  lavato ile anlaşıcak yer bulursam .. obd hakkında söylediklerinizi mutlaka yaptırırm bende duydum obd nın gereklı oldugunu  

Yorum bağlantısı
8 saat önce, Murat Atagenç yazdı:

Eski teknoloji bir motor obdli sisteme gerek yok bu araç için

bazıları 2002 model civiclere felanda taktırmış obd li

Abi konuştuğum bir lpg servisi regülatör hariç, 900e  ön sistemi ve tankı komple yenileyebiliceğini söyledi. sence uygunmu atiker ? böylemi yapayım yoksa kit içinde 1200 fiyat aldım  kit mi taktırayım komple, sanırım  nano yada micro fast olması lazım, emirotogaz ile görüştüm 

Yorum bağlantısı
Sedat Ünsal

ben olsam iyi bir usta bulup  atiker microfast taktırırım. gold ile beyin aynı. sadece regulatör ve enjektörler değişik. 2 kere önceki araclarıma  brc montaj yaptırmış birisi olaraktan düşüncem budur :)

1200-1300 civarı takıyorlar.

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç
(düzenlendi)
11 saat önce, Ozer Oz yazdı:

bazıları 2002 model civiclere felanda taktırmış obd li

Abi konuştuğum bir lpg servisi regülatör hariç, 900e  ön sistemi ve tankı komple yenileyebiliceğini söyledi. sence uygunmu atiker ? böylemi yapayım yoksa kit içinde 1200 fiyat aldım  kit mi taktırayım komple, sanırım  nano yada micro fast olması lazım, emirotogaz ile görüştüm 

Dediğin yeri tanımıyorum bişey diyemem, tanıdığım yere götüreyim istiyorsan. 

Sanayi esnafını hem tanımaz hem de "bu arabanın neyi var bi bak" diye gidersen para ve zaman kaybettiğin gibi uzun ömürlü çözüm de bulamazsın, dikkat et. Bilmem anlatabildim mi :)

tarihinde Murat Atagenç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Bence gold ve microfast aynı beyin kullanmıyor. Benim aracıma ilk başta microfast takıldı daha sonra gold a dönüştürdüler tank ve şamandıra hariç herşeyi değiştirdiler. 

57 dakika önce, Sedat Ünsal yazdı:

ben olsam iyi bir usta bulup  atiker microfast taktırırım. gold ile beyin aynı. sadece regulatör ve enjektörler değişik. 2 kere önceki araclarıma  brc montaj yaptırmış birisi olaraktan düşüncem budur :)

1200-1300 civarı takıyorlar.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)
16 saat önce, Murat Atagenç yazdı:

Dediğin yeri tanımıyorum bişey diyemem, tanıdığım yere götüreyim istiyorsan. 

Sanayi esnafını hem tanımaz hem de "bu arabanın neyi var bi bak" diye gidersen para ve zaman kaybettiğin gibi uzun ömürlü çözüm de bulamazsın, dikkat et. Bilmem anlatabildim mi :)

mondeodan önceki araçlarımın hiç biri sanayiye yolumu düşürmedi.. ama mondeo canıma okudu tanıdıklarım varda bu araçlara aşina değiller lpg konusunu  araştırmaya devam edıyorum aceleye getirmek istemiyorum tokatta bulamazsam samsuna felan gıderım muhtemelen yada ankara..senin tandıgın yer neresı

tarihinde Ozer Oz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...