İçeriğe Yönlendir

4K TV Önerisi...

Ramazan Turan

Recommended Posts

Ramazan Turan

Arkadaşlar çok ciddi bir bütçem yok (3000-3500 TL) ama 4K özellikli bir TV almak istiyorum, aslında iki markaya kadar düşürdüm. LG ve Samsung arasında gidip geliyoruz. 

LG için 55UH615 modeli, Samsung için ise 55KU7000 modeli arasındayım. Şu an Vatan Bilgisayar'da indirimde olan ürünler, Samsung 100 lira daha pahalı, muhtemelen akıllı kumanda ile alakalı olduğundan çünkü bir çok özelliği aynı, şimdi konumuz LG'mi yoksa Samsung'mu? TV linkleri altta...

LG için ; http://www.vatanbilgisayar.com/lg-55uh615v-55-139cm-4k-uhd-webos-3-0-smart-led-tv-dahili-uydu-alici.html

Samsung: http://www.vatanbilgisayar.com/samsung-ue-55ku7000-55-138-cm-4k-uhd-smart-led-tv-dahili-hd-uydu-alici.html

Teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Fevzi Göktaş

Evim de 2 tane LG var. Biri 4K diğeri normal smart tv. Babam ise samsung smart almıştım

LG kanal geçişleri daha hızlı,kullanımı daha kolay, ekran kalitesi aynı diyebilirim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Sadece Webos 3 için bile LG alırım. Çok başarılı bi işletim sistemi. Ben su an 49 inc 4K LG kullanıyorum ama modelini hatırlamıyorum eve gidince yazarım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan
(düzenlendi)

Ramazan Bey kendim için yapmış olduğum incelemede LG firmasının 49 uh 770 v modeline karar vermiştim. 10 Bit panele ve özel bir ses sistemine sahip oldukça üstün bir TV . 49 inç sizin için yeterliyse ben aranan ürün budur diyorum ( 55 inç TV ler normal büyüklükteki evler için  büyük kaçıyor ). LG 770 v modelini  sizin önerdiğiniz TV ler ile kıyaslarsak,  Samsung 7000 ve LG uh 615 bir alt versiyon kalıyor. 770 v nin  fiyatıda sizin istediğiniz sınırda ( 3250 tl civarı.)

tarihinde Mustafa Erkan tarafından düzenlendi
Sabah kafası :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

Görüşmeler sonunda LG'nin bu modelinin yükseltilmiş 4K olduğunu öğrendim (çok fazla birşey anlamadım ama). Renk kalitesi olarak Samsung daha net dediler. Samsung modelinde karar kıldık. Öneriniz için Teşekkürler... 

Yorum bağlantısı
Ramazan Turan
9 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Almayın az daha bekleyin.

Hocam 2-3 aydır erteliyoruz. Samsung 55KU7000 modelini sipariş ettim. 

Yorum bağlantısı
Volkan Turkmen

55ku7000 ben kullanıyorum. görüntü LG den daha iyi. ama TKGS yok. kanal arama ayar önemli bir sorun TKGS olmayınca. hatta samsungda ismiyle kanal nasıl aranır mevcut kanallar içinde onu bile bulamadım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

doğrru dürüst yayın yok. kazandığımızı gavura göndermek bana mantıklı gelmiyor.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

5-6 sene evvel büyük paralar verip 3dli falan aldı arkadaşlar , gerek yok dedik, çoğu kullanmamıştır bu özellikleri.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Tanrıveren
(düzenlendi)

https://www.beko.com.tr/philips-philips-philips-40puk6400-tv-tv.html

1.5 sene önce kampanyadayken mecburi kaldığımız için bu ürünü aldık evde ufak çocuk olduğu için kaskoda yaptırdık bize 2000tlye geldi cihaz f/p açısından çok iyi ama 4k özelliğini kullanamıyoruz. Cihazın tek sıkıntısı yavaş olması ama görüntüsü kalitesi çok güzel.4k özellikli televizyon almak yerine full hdli samsung oval tvler almak daha mantıklı

tarihinde Furkan TANRIVEREN tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

çok büyük tv almayın evin salonunu tv ye esir etmeyin derim. benim salonda tv yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mete Yaban

türkiyede 50 herz yayın var aldığınız tv en az 800 herz civarı ama izleme kalitesi 50 hz olacak maalesef salona ayda bir tabikide hergün misafir gelmeyeceğini düşünürsek pahalı bir tv almak gereksiz a 101 de yarısından az fiyatta full hd tv ler var ben alacak olsam böyle bir tv düşünürüm saygılarımla

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihan Göllü
On 05.05.2017 at 10:36, Mehmet Göktürk yazdı:

Almayın az daha bekleyin.

Mehmet Bey neden beklemeyi tavsiye ettiniz? Fiyatlar daha da düşebilir mi?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Şu an 4K yayın çok az yok gibi nerdeyse. 3 bin küsur liraya tv almak sürekli korelilere kendimizi sağdırmak gibi. bir süre sonra ucuzlayacaktır ayrıca tv gereksinimi ortadan kalkabilir.

Yorum bağlantısı
Ramazan Turan
On 5 Mayıs 2017 at 15:51, Mehmet Göktürk yazdı:

doğrru dürüst yayın yok. kazandığımızı gavura göndermek bana mantıklı gelmiyor.

Mehmet hocam, maksat ara sira film izlemek. 4k indirdigim filmler var. FullHD arsivimde var. Tv yayini olarak ulkemizde 10 mbit yayin var, o bile fullHD sayilmaz... 

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Erhan Doruk

Bende tv arayışına girdim. Ayırdığım bütçeye göre 2 model öne çıkıyor. 

LG 49UJ630V   2675 TL

Samsung 50MU7000   2749 TL

Forumda kullanan var mıdır? hangisini tavsiye edersiniz?

Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk2

Vestel 48 UA 9300 kullanıyorum. Oldukça da memnunum. Çok uygun fiyata almıştım. Yerli malı olması da ayrıca tercih sebebim olmuştu. İncelemenizi tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
4 saat önce, Fatih Öztürk2 yazdı:

Vestel 48 UA 9300 kullanıyorum. Oldukça da memnunum. Çok uygun fiyata almıştım. Yerli malı olması da ayrıca tercih sebebim olmuştu. İncelemenizi tavsiye ederim.

49UJ630v aldım. Avm de vestel , arcelik , samsung ve lg bayilerine sırayla gidip detaylı inceledim. Vestel ve grundig kesinlikle F/P ürünü ancak LG nin görüntüsü daha iyiydi. Borsada son  haftada Tüpraş ile aselsan iyi gidince fiyata çok odaklanmadım..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Teknosa fırsat ürün diye bunun reklamını yapıyor. https://www.teknosa.com/urunler/110016177/lg-55uj630vapdz-webos-35-smart-uhd-tv

Evdeki 46" Samsung 5 yılda parlaklığı yitirdi. Servis komple panel lazım, onun yerine TV al daha iyi dedi telefonda. Neredeyse aynı fiyatmış.

Gerçi elektronikten anlayan bir arkadaş panel değişimine gerek yok, ışık salan ledlerin değişmesi yeterli dedi ama bilmiyorum.

Hazır değişmişken biraz ekranı da büyütsem diyorum. Nasıldır bu model?

31 dakika önce, Erhan Doruk yazdı:

49UJ630v aldım.

Hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın.

On 06.05.2017 at 23:37, Mehmet Göktürk yazdı:

3 bin küsur liraya tv almak sürekli korelilere kendimizi sağdırmak gibi.

Hocam katılmıyor değilim ama avuç içi kadar telefonların nakit 4-5 bin liralara satıldığını görünce koskocaman TV'ler 3 bin liraya ucuz bile geliyor açıkçası.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
10 saat önce, Saygın Can Oğuz yazdı:

Teknosa fırsat ürün diye bunun reklamını yapıyor. https://www.teknosa.com/urunler/110016177/lg-55uj630vapdz-webos-35-smart-uhd-tv

Evdeki 46" Samsung 5 yılda parlaklığı yitirdi. Servis komple panel lazım, onun yerine TV al daha iyi dedi telefonda. Neredeyse aynı fiyatmış.

Gerçi elektronikten anlayan bir arkadaş panel değişimine gerek yok, ışık salan ledlerin değişmesi yeterli dedi ama bilmiyorum.

Hazır değişmişken biraz ekranı da büyütsem diyorum. Nasıldır bu model?

Hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın.

Hocam katılmıyor değilim ama avuç içi kadar telefonların nakit 4-5 bin liralara satıldığını görünce koskocaman TV'ler 3 bin liraya ucuz bile geliyor açıkçası.

Döviz kuruna göre fiyatı uygun gibi görünüyor. Ben hem salonun boyutu hem de enerji tüketiminden dolayı 49 inç tercih ettim ama bu UJ serisi gerçekten Başarılı yurtdışı incelemelerinde çok yüksek puanlar almış

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...