İçeriğe Yönlendir

4K TV Önerisi...

Ramazan Turan

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Samsung oled panelin tv için uygun olmadığını söylemiş, sabir görüntü ve oled panelde yanık oluşması sebebiyle, Lg ise iyi demiş inatla, samsung artık oled tv yapmayabilirmiş millet....

Bu arada Lg alınacaksa, imkanda varsa 700 lü serilerden alın, 700 sınırdır, bariz panel farkı vardır, zaten genelde fiyatındanda anlarsınız, her özellik 600 lerle aynı ama fiyat 700 de daha pahalı, sebeb panel:

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)

Hepsiburada dan aldığım tv hasarlı çıkınca Ankara da mağaza ve marketleri dolaştım.

LG Kutup pazarlama 55UJ630 modelini 2999 tl ye verdi.

Diğer fiyatlar ise şöyle

49UJ630

LG - Kutup 2999TL

METRO 2799TL

KİPA 2699 TL

mİGROS 2699 TL ( stok yok)

55" Heryerde 3599tl di.

Ayrıca

Kipa da samsung 50KU7000 2699 TL çok iyi fiyat vardı.

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fevzi Göktaş
(düzenlendi)

Lg 4K ve normal lg olmak üzere iki led tv var evimiz de.

4k gerçekten diğerine göre daha hızlı ve kullanışlı. Mutlaka jostik kumandayı isteyin. İnternette dolaşırken rahat oluyor.

Görüntü çok da farklı değil. Ekran boyutunu hatırlamıyorum ama 125 cm olabilir.

Uydu alıcısı için de olmuyor. İki sene önce almıştım. Şimdi nasıl bilmiyorum 

Tek kumanda daha güzel olur...

Ek olarak ne kadar frekans o kadar iyi görüntü diye duymuştum.

Not:Daha önce cevaplamışım.özür 

tarihinde Fevzi Göktaş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz
On 25.10.2017 at 21:54, Saygın Can Oğuz yazdı:

Evdeki 46" Samsung 5 yılda parlaklığı yitirdi. Servis komple panel lazım, onun yerine TV al daha iyi dedi telefonda. Neredeyse aynı fiyatmış.

Gerçi elektronikten anlayan bir arkadaş panel değişimine gerek yok, ışık salan ledlerin değişmesi yeterli dedi ama bilmiyorum.

Bugün  güzel bir olay yasadım. TV'yi güvendiğim bir tamirciye götürdüm. Çocuk baktı, abi bunda panel vs bir sorun yok büyük ihtimal ayarlardandır dedi.

Ve sonrasında sorunu tespit etti. Ben renk-görüntü ayarlarını epey kurcalamıştım. Servis de ona yönlendirmişti. Gel gelelim ekol çözüm ayarlarında yüksek tasarruf seçili olduğundan cihaz ışığı  kesmiş durumdaymış. Onu normale getirdik hepsi çözüldü. Eski görüntüye kavuştum. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz
11 saat önce, Erhan Doruk yazdı:

Hepsiburada dan aldığım tv hasarlı çıkınca Ankara da mağaza ve marketleri dolaştım.

LG Kutup pazarlama 55UJ630 modelini 2999 tl ye verdi.

Diğer fiyatlar ise şöyle

49UJ630

LG - Kutup 2999TL

METRO 2799TL

KİPA 2699 TL

mİGROS 2699 TL ( stok yok)

55" Heryerde 3599tl di.

Ayrıca

Kipa da samsung 50KU7000 2699 TL çok iyi fiyat vardı.

Ben de son bir haftadır epey model inceledim. 

Şu modeli es geçmemenizi öneririm. http://www.hepsiburada.com/grundig-55-vlx-7730-sp-55-139-ekran-uydu-alicili-dvb-t2-c-s2-4k-uhd-smart-4-0-hdr-led-tv-p-HBV0000058C3P?magaza=Hepsiburada

Samsung kristal panel kullanmışlar ve gerçekten görüntüsü çok iyi. Garanti de 3 yıl. Üstelik HB'da ek %10 indirimle 2.699 fiyatı var. Teknosa da 2.900 idi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
On 31.10.2017 at 23:05, Saygın Can Oğuz yazdı:

Ben de son bir haftadır epey model inceledim. 

Şu modeli es geçmemenizi öneririm. http://www.hepsiburada.com/grundig-55-vlx-7730-sp-55-139-ekran-uydu-alicili-dvb-t2-c-s2-4k-uhd-smart-4-0-hdr-led-tv-p-HBV0000058C3P?magaza=Hepsiburada

Samsung kristal panel kullanmışlar ve gerçekten görüntüsü çok iyi. Garanti de 3 yıl. Üstelik HB'da ek %10 indirimle 2.699 fiyatı var. Teknosa da 2.900 idi.

Televizyon aldım ama yine de cevap yazayım. TV alırken listemin ilk sırasında grundig vardı. (Arçelik ile aynı ama akıllı değil) Hem büyük ekran hem de akıllı olmadığı için uygun fiyatlıydı. Mağazada inceledim ancak görüntüsü Vestel ile neredeyse aynıydı. Pek hoşuma gitmedi. Ekran üzerindeki pixeller ise LG ve Samsung a göre daha büyüktü. Bu nedenle tercih etmedim. LG55UJ630 kullanıyorum. Fiyatına göre görüntüsü bence şahane. Webos 3.5 da oldukça başarılı. Kumandasız telefonda bile kontrol edilebiliyor. Ayrıca evdeki LG ev sinema sistemine HDMI ile bağladım. Artık tv yi açınca , sinema sistemi de açılıyor ve sesi tv kumandasından kontrol edebiliyorum. Tek kumanda baya rahat oldu.

Eski 42" plazma panasonicten daha az elektrik harcıyor.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Serhat Işık

Arkadaşlar evdeki klasik televizyon arızalanınca bir televizyon ihtiyacı dogdu. 2500 tl ye kadar televizyon önerileriniz ne olur?benim gönlümden vestel yada lg geçiyor. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhat Işık
On 12.11.2017 at 22:20, Serhat Işık yazdı:

Arkadaşlar evdeki klasik televizyon arızalanınca bir televizyon ihtiyacı dogdu. 2500 tl ye kadar televizyon önerileriniz ne olur?benim gönlümden vestel yada lg geçiyor. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

Kimseden çıt çıkmadı. bende bütçeyi 2000 tl ye çekiyorum. bu bütçe için tavsiyede bulunacak olan tecrübeli arkadaşlar var mıdır?:unsure2:

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Bende 55 inç 4k Lg var. Görüntü 10 numara. Trt4k ve Youtubeda 4k videoları çok kaliteli izleyebiliyorum. Ancak tvnin olumsuz yanları da var.

Şimdiye kadar 2 adet harici hdd imi bozdu. Biri 160gb diğeri 1 tb idi. Tv ye takıp formatlayınca, artık bilgisayarlar tarafından açılamıyor. İkisi de çöp oldu...

2. olumsuzluk ise, bellek dolması... İnternet sitelerini (sahibinden, vb.) çok yavaş açıyor. Bellek doldu hatası veriyor. Başlangıç ayarlarına sıfırladım ama değişen bişey yok. İlave bellek de takılamıyormuş...

Bunların dışında kanal geçişleri oldukça yavaş...

Ancak her şeye rağmen görüntü kalitesi çok çok iyi...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
7 saat önce, Turkay Enez yazdı:

Bende 55 inç 4k Lg var. Görüntü 10 numara. Trt4k ve Youtubeda 4k videoları çok kaliteli izleyebiliyorum. Ancak tvnin olumsuz yanları da var.

Şimdiye kadar 2 adet harici hdd imi bozdu. Biri 160gb diğeri 1 tb idi. Tv ye takıp formatlayınca, artık bilgisayarlar tarafından açılamıyor. İkisi de çöp oldu...

2. olumsuzluk ise, bellek dolması... İnternet sitelerini (sahibinden, vb.) çok yavaş açıyor. Bellek doldu hatası veriyor. Başlangıç ayarlarına sıfırladım ama değişen bişey yok. İlave bellek de takılamıyormuş...

Bunların dışında kanal geçişleri oldukça yavaş...

Ancak her şeye rağmen görüntü kalitesi çok çok iyi...

Telif hakları gereği TV den aktarılan görüntülerin başka ortamlarda açılmaması için tv ler genelde bilgisayarlar tarafından ulaşılamayan bir formak kullanıyor. Benim eski Panasonic te o şekildeydi. Belki tekrar formatlayabilirseniz çalıştırabilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Telif hakları gereği TV den aktarılan görüntülerin başka ortamlarda açılmaması için tv ler genelde bilgisayarlar tarafından ulaşılamayan bir formak kullanıyor. Benim eski Panasonic te o şekildeydi. Belki tekrar formatlayabilirseniz çalıştırabilirsiniz.

Mantıklı. Demekki bozuk değil. Sadece tv de kullanılacak.
Kimseden çıt çıkmadı. bende bütçeyi 2000 tl ye çekiyorum. bu bütçe için tavsiyede bulunacak olan tecrübeli arkadaşlar var mıdır?default_unsure2.gif

2000 e 4k zor be Serhat.
4k almasan ?
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

bir davada bilirkişiydim. tv vesteldi.  TRT1 4K yı çekmiyor. 

standartlar tam oturmadı. almayın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
12 saat önce, Serhat Işık yazdı:

Kimseden çıt çıkmadı. bende bütçeyi 2000 tl ye çekiyorum. bu bütçe için tavsiyede bulunacak olan tecrübeli arkadaşlar var mıdır?:unsure2:

2000 tl ye 4k yerine  FHD bakın bence . görüntü kalitesinde fark yok. özellikle marketlere bakın ( metro , kipa ,carefour....) Büyük teknoloji marketleri ve internet siteleri kuru değişimini anlık yansıtıyor. USD 3.90 , Eur 4.60 oldu .

2000 tl ye bence en mantıklı secimler

LG 43LJ594

43LH590

Grundig 49VLE55

SAMSUNG 40K5000

vestel 55FB7300 , 49FB7500

İlla 4k olsun derseniz vestel 49ub8300

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

2 metreden daha yakından izlemiyorsanız 4k'ya boşuna para vermeyin. 2 metreden sonra 4K ile Full HDnin farkını anlamanız cok zor. 4k herşeyi daha net gösterecek zannetmeyin. Yayın neyse yok. Gercek HD ler bile cok net gösteriyor. Full HD de belgedesellerde aslanların tüyleri tel tel.. 4K ekran çok yakından baktığınız ekranlarda güzel. Telefon gibi mesela.. Yada 65inc veya üzeri tvlerde pikseller geniş alana yayıldığı için 4k olabilir ama 55'' ve altı tvlerde full HD fazlasıyla yeterli.. Marka olarakta samsung derim.

Yorum bağlantısı
Serhat Işık

yorum yapan ve tavsiyede bulunan tüm arkadaşlara teşekkür ederim. şansımıza dövizde yükseldi. 4k olması şart değil. sadece uzun süreli ve sorun olmadan kullanacağım bir tv lazım.

Yorum bağlantısı
Serhat Işık

Arkadaşlar araştırmalarım sonucu aşağıda yazdığım ürüne ulaştım. fakat çok şikayet.

philips 43pus6101 nasıl? kullanan yada bilgisi olan var mı?

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Sadık Taşyürek
Samsung TV hakkında şöyle bir iddia var. üst model diye daha çok para verip KU7000 serisi alanlar açısından pek hoş değil.!

5323056b3dcd2d5f50906c732f511239.jpg

aşağıda da videosu var.

bende geçen hafta mediamarktan biraz pazarlıkla aşağıdaki fiyattan 100.TL daha ucuza LG'nin LG 49UJ701V modelini aldım.

webOs 3.5 işl.sistemli 4 çekirdekli.10w+10w harman karbon ses sistemi ile sinama salonu gibi bir akustiği var. active HDR özelliğiyle 4K filmlerde görüntü ve ses mükemmel.

Sihirli kumandasıda kutu içeriğinde geliyor. TV özellikleri ve kozmetik olarak genel anlamda çok güzel. kendinden uydusu var, ancak istemediğiniz kanalları silemiyorsunuz. bende istemediğim kanalların tamamını Atla seçeneği ile deaktif ettim ve izlenebilecek kanalları taşıyarak istediğim gibi dizdim. ardından da Kanal listemin son halini USB ye aktardım ve onu da laptopa kopyaladım. ileride olası TV yi formatlama gereği olursa kanal ayarlarıyla uğraşmama gerek kalmadan bir kaç saniyede USB deki kanal listemi TV ye geri yüklerim. tabi ara sıra listede güncelleme yapmak ve tekrar USB ye aktarmakta fayda var.

gelelim kötü yanlarına,

webOs3.5 sistemli de olsa LG nin flash player desteği olmadığından internete web sitelerinden kolaylıkla film izlenemiyor. edindiğim bilgilere ve webdeki açıklamalara göre html5 formatında film izleyebiliyorsunuz.

ancak buna rağmen hemen hemen tüm TV lerde olduğu gibi web de film izlemeye kalktığınızda yetersiz bellek sorunu ile karşılaşıyorsunuz. bende çözüm olarak 32gb lık bir flash diski 32fat biçimlendirerek TV deki 1.USB portuna taktım ve sorunu kısmen de olsa çözebildim. ama ne yazık ki tam tatmin edici değil.

ne yazık ki bir tv ye üç beş milyar para veriyorsunuz ancak içerisinde bi 32GB'lık gömülü belleği dahi yok.

film ve dizileri ancak LG nin smart uygulamaları üzerinden izleyebiliyorsunuz. tabi internetinizin hızıda burada önemli bir faktör. ben modem ayarlarından WPS yi açarak ağ bağlantısını da bu şekilde yapılandırdım. wps 5ghz ile hız ve görüntü kalitesi bir kaç tık daha iyi diyebilirim.

bu günde Digiturke üye oldum, bubkadar para verdikten sonra artık filmleri ve belgeselleri sorunsuz daha çok daha net izlemek istiyorum.

69b30d7111425aaed656643e2b7af845.jpg

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün
12 saat önce, Sadık Taşyürek yazdı:

Samsung TV hakkında şöyle bir iddia var. üst model diye daha çok para verip KU7000 serisi alanlar açısından pek hoş değil.!

Ben halen tv ye hdmi üzerinden laptop bağlama yöntemiyle tüm bu sorunları aşıyorum. Hatta bir amfi receiver ile sesi de sinema sistemi hoparlörlerine verince, hem film hem müzikte çok keyif veriyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Anlamadım ben Sadık abi.. 

Samsung tüketiciyi kandırıyor muymuş ?

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Sadık Taşyürek
(düzenlendi)
On 01.12.2017 at 10:55, Mehmet Ozyurek yazdı:

Anlamadım ben Sadık abi.. 

Samsung tüketiciyi kandırıyor muymuş ?

kusura bakma, işlerimin yoğunluğundan ancak fırsat bulabildim.

Evet Mehmet, yukarıdaki yorumumda videosu var dı, nasıl oldu da silinmiş anlamadım. videoyu bir daha paylaşıyorum, izleyince daha iyi anlaşılacaktır. 

videoyu izlediğimizde tüketiciyi kandırdıkları net bir biçimde anlaşılıyor. ha biri çıkar şunu da der, belki de karalamak için önceden söküp etiket ya da işlemci anakartını değiştirmişler de olabilir.  düşük bir ihtimal gibi olsa da bir fikirdir.

ilgili video: link: https://www.youtube.com/watch?v=oavLtOvGJfg

tarihinde Sadık Taşyürek tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
O.Yücel Çetin

Vestel, Arçelik, LG, Samsung var mı güncel önerisi olan?

Yorum bağlantısı
Oktay Demirağ

3-4 yil önce satın almış olduğum LG 42 inc Tv maalesef led arızası nedeniyle 6 ay önce ledlerini youtube a bakarak kendim değiştirdim. 1 hafta önce de tekrar bozuldu. Yine değiştirdim ama bu sefer maalesefen tüm işlemler bittikten sonra tv i yerden kaldırıp tv ünitesine koyarken on panelini çatlattım.

Günün sonunda hem uygun olsun hemde biraz daha büyük olsun, hem smart hem wifi olsun amacıyla 1700 TL e Vestel 48FD7300 tv aldım. Montajı yarın yapılacak. Fiyat olarak çok uygundu. Görüntü kalitesi olarakda hafta sonu yorum yapıyor olacağım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

bayadır kullanıyorum, LG lm740s di galiba, seneler oldu, smart olayı birazcık yavaş olsada paneli güzel, görüntü net canlı vs. yani çok iyi anlayacağınız....

Lg de şu olay var aklınızda bulunsun, Lg 700 lü seri ve üstünde başka boyuta atlar, bariz panel farkı var, halada öyle galiba, mesela 600 ile 700 serisi arasında herşey aynı gözüksede 1000 tl. far var, sebeb panel.....

Bu arada 4k uhd vs. alayı hala hikaye, nedenmi normal Full HD bile yok adam adam gibi, aç TRT1 HD yi, infoya bak, 1080İ, P olacak 1080 P, daha doğru dürüst yayın yokki bizde....

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...