İçeriğe Yönlendir

Amasra Safranbolu

Tolga Erdem

Recommended Posts

Tolga Erdem

Bu iki şehiri  gezmek istiyorum.Cuma darica dan 5-6 civarı cikicam kendi planım söyle Amasra ya geçip cumartesi  Amasra dan Safranbolu ya geçiş ve pazar dönüş. Nereli kesin gormeliyim  nerde kalmaliyim  ne yemeliyim  bilgi  ve tavsiye bekliyorum. 

Yorum bağlantısı
Metin Mankal

Amasra'da mutlaka balık ve salata yemenizi tavsiye ederim.Özellikle salata..Amasra Karabük arası yol çok güzeldir.Sonbahar ve ilkbahar bir başka olur.Acele etmeden sindire sindire bir yolculuk tavsiye ederim.Safranbolu da İncekaya Kanyonu ve Cam teras tavsiyemdir.Karabük'lüyüm ama yeme içme konusunda pek bilgim yok.Bu arada yeri gelmişken sorayım.Hemşerim Samet Daz nerelerde.Forumdanmı ayrıldı acaba?

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Barış Kalkan

amasrada otel yer bulma sorunu olabilir önceden yer ayırtmakta fayda var,

ayrıca amasra merkezi küçük yürüyerek her yerini gezebilirsiniz,

amasrada tarihi köprüden adaya geçerek  boztepe ye çıkarak gün batımını izlemek güzel olur..

amasra müzesinide vakit bulursanız mutlaka gezin derim.

İyi Eylenceler :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Amasra da gezecek cok yer yok Çeşm-i Cihan da balik salata yersiniz. Rotaniz Gerede Karabük Safranbolu Bartin Amasra Bartin Çaycuma Mengen Yeniçağa olsun. Safranboluda universitenin uygulama otelinde kalabilirsiniz. Yer bulamazsaniz ben Şerbetçi konakta kaldim konaklama ucreti gecelik kahvalti dahil 220 liraydi konak gayet temiz steril vs ve aslina sadik kalinarak restore edilmis. Otel size gezi plani veriyor. Atiş Kafe de yoresel yemekleri gorebilirsiniz. Safranbolda tarihi carsilar muze kristal cam teras kanyon (Amasra yolu uzerinde oraya giderken gidin Safranbolu uzerinden yol calismasi var cunku ve yol uzak kaliyor). Yol 2 seritli bol virajli ve agaclar yolun ustunu kapatmis :) Ornek foto:

ebf0d09882446e1b3bce009c4429f8e8.jpg

Simdiden hayirli yolculuk.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Amasra da Mustafa amcanın yeri canlı balık da balık yemeyi tavsiye ederim. Safranbolu Amasra yolu sakin gidilmesi dinlendirir ve yollar tehlikelidir dikkatli olunması gerekir. Safranbolu'da havuzlu asmazlar konağı, safrantat konağı, kahveciler konağı güzel ve temiz konaklardır. Cam teras, ince kaya su kemeri, kanyonlar , Bulak mencilis mağarası, eski çarşı ve hıdırlık güzel yerlerdir. Karabüklüyüm bende Samet daz forumdan ayrıldı sanırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hami Erışık

Safranbolunun meşhur imren lokumunu mutlaka alınız ,bir iki pakette akrabalara alınız..;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mithat Tuğrul
6 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Amasra da gezecek cok yer yok Çeşm-i Cihan da balik salata yersiniz. Rotaniz Gerede Karabük Safranbolu Bartin Amasra Bartin Çaycuma Mengen Yeniçağa olsun. Safranboluda universitenin uygulama otelinde kalabilirsiniz. Yer bulamazsaniz ben Şerbetçi konakta kaldim konaklama ucreti gecelik kahvalti dahil 220 liraydi konak gayet temiz steril vs ve aslina sadik kalinarak restore edilmis. Otel size gezi plani veriyor. Atiş Kafe de yoresel yemekleri gorebilirsiniz. Safranbolda tarihi carsilar muze kristal cam teras kanyon (Amasra yolu uzerinde oraya giderken gidin Safranbolu uzerinden yol calismasi var cunku ve yol uzak kaliyor). Yol 2 seritli bol virajli ve agaclar yolun ustunu kapatmis :) Ornek foto:

ebf0d09882446e1b3bce009c4429f8e8.jpg

Simdiden hayirli yolculuk.

+1

Safranboluda otel yada konakta konaklama ücretleri biraz tuzlu. Karabük merkezdede kalabilirsiniz zaten çok yakın. Amasrayıda arkadaşların belirttiği gibi yürüyerek gezebilirisiniz, eğer orada kalacaksanız önceden ayırtmakta fayda var. Bide bol bol otoparak ücreti ödemeye hazırlıklı olun.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

Amasraya girer girmez sağda mezarlık var. Barış Akarsu orada yatıyor. Ziyaret edin dilerseniz. Aracı oralara bir yere park edin , şehri yürüyerek gezin. Mutlaka balık lokantasına uğrayın. Ve hediyelik eşya dükkanlarını gezin. Orada sadece Amasra da görebileceğiniz ürünler var. İyi tatiller

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tolga Erdem

Amasradayim  suan Çaycuma tarafından son bi saat 5 metre görüş mesafesi sis ile geldim.Amasra turizm otelcilikten  yer ayirtmistim  yarın bu tarafı gezip safranbolu tarafina gecicem.Muhtemel olarak cumartesi öğle sonrası ve pazar günü safranbolu da ne kadar yer gorebilirsek.Kalicak yer safranbolu da daha belli olmadı araştırmaya devam .Pazar geri dönüş :-)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Perçem
Bu iki şehiri  gezmek istiyorum.Cuma darica dan 5-6 civarı cikicam kendi planım söyle Amasra ya geçip cumartesi  Amasra dan Safranbolu ya geçiş ve pazar dönüş. Nereli kesin gormeliyim  nerde kalmaliyim  ne yemeliyim  bilgi  ve tavsiye bekliyorum. 

Toplamda 3 sefer ziyaretim oldu Safranboluyu. İlkinde Amasra ile birlikte görmüştüm.

İkincisi FordClubTR toplantısı idi.

Sonuncusu ise aşağıda, kendi fotoğraflarım. Bir göz atın.

http://gezi.isimalansite.com/2016-09-safranbolu.html

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Bu arada Safranbolu'ya gelmişken yörük köyüne gitmenizide tavsiye ederim. Hele ki yeşil denizi görmenizi daha çok tavsiye ederim:) yenice ormanlarını dereceli orman alanları vardır. Aşık olursunuz her renk tonunda ağaç yaprak görebilirsiniz. Seyir tepesi vardır ormana kuş bakışı bakarsınız doyum olmaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Perçem

Cam teras, su kemeri, terasın altındaki vadi, teras civarındaki mağara

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Amasra'da yer bulamazsanız Bartın'da kalabilirsiniz arası 18 km. Amasra'ya gittiğiniz zaman tahtadan yapılan hediyelik eşyaların bulunduğu bi sokak var orayıı gezin derim.

Yorum bağlantısı
Tolga Erdem

Eve dönüş oldu olurken bi de Yedigöller turu yaptım. Burada bahsedilen çoğu yere gitmişim  çok teşekkür ederim herkese.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Emrullah Aydoğdu
2 saat önce, Sefa Çelik yazdı:

BiLo'dan kalan bir alışkanlık :D

Cam çıtaları orjinal gibi. Eski kasalarda en arka camlarda krom çıta takılacak yer yok gibi. 

Yorum bağlantısı
Tolga Erdem

Aynı yerlerde fotolar var ama hepsinde tüm aile :) O yola  hasta oldum ya resmen gençleştirir adamı .

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...