İçeriğe Yönlendir

Focus 2 - 1.6 Otomatik Aşırı LPG Tüketimi

Özgür Özdemir

Recommended Posts

Özgür Özdemir

selam arkadaşlar 2009 1.6 benzin/lpg li  OTOMATİK 94.000 km deki aracımla halen daha ne kadar nazik de kullansam 39lt lpg ile şehir içi max 250 km nin üzerine çıkamadım kafayı yiyeceğim.

buji,filtreler,gaz ayarı hepsi tamam gaz kelebek bogazıda temizlendi ama nafile

39lt lpg*2.50=97.50 tl

97.50tl /250km yol =39 kuruş neredeyse 15 litre yakacak

benim durumumda otomatik aracı olupda lpg de kullanan arkadaşlar değerlerinizi yazarmısınız karşılaştırma yapalım kısacası tam depo 39 lt gazla 250 km yol yapabiliyorum şehir içi herşey kapalı olarak. ilk çalışmada yakılan benzinde cabası tabiki rahat 30 tl likde benzin yakmıştır.

Yorum bağlantısı
Özgür Özdemir

Ev/iş arası gidiş,geliş 30 km evden  hareket ettikten 600mt sonra tem otoban yoluna bağlanıyorum trafik yok hızda 80,90 arasında hiç gecmiyorum.Ş.arası da 39lt lpg ile350 km falan ancak gidiyor.tank kapasitesi 43lt ama 39 lt max  alıyor. Sistem atiker yaglamali.  Normalde şehir içi 39lt kaç km yol almam gerekir normal nedir veya 100 km de kaç lt lpg tüketmek lazım .

Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Benim araba fazla Yakıyor Diyordum ama sizin daha fazlaymış. Benimki benzinle beraber 330 km gidiyor 34lt ile ve ev ile iş arası 3 km gidiş 3 km geliş toplam 6 km ve sürekli neredeyse dur kalk yapıyorum

Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Benim araba fazla Yakıyor Diyordum ama sizin daha fazlaymış. Benimki benzinle beraber 330 km gidiyor 34lt ile ve ev ile iş arası 3 km gidiş 3 km geliş toplam 6 km ve sürekli neredeyse dur kalk yapıyorum. Dün akşam depoyu fulledim her ikisini de. 30.03 tarihinde fullemiştim benzini en son. Benzini fullediğimde yarın depodan fazla lpg mevcuttu daha sonrasında 4. Ay da 2 kez lpg fulledim ve dün 05.05 tarihinde lpg fulledim ve 60 tl lik benzin aldım benzin ve lpg full. Yani yaklaşık 2.5 depo lpg tüketimi esnasında 60 tl lik benzin harcıyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Değerler çokta anormal değil. Şehiriçi 12-13 lt LPG normal.

Yorum bağlantısı
Cihan Kutluer

Sehir ici 33 litre lpg ile 280 -285 km arasi gidiyorum. Sehir disi daha fazla km yapiyorum.

Yorum bağlantısı
Osman Ünal2
(düzenlendi)

Bende şehiriçi 230 km yapiyorum 37 litre gazla artık bu değerlere alıştım. Ayarı 2 kez kontrol edildi normal denildi.Ustunde Brc Sequent32 takılı 29 bin km'de.

tarihinde Osman Ünal2 tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ev/iş arası gidiş,geliş 30 km evden  hareket ettikten 600mt sonra tem otoban yoluna bağlanıyorum trafik yok hızda 80,90 arasında hiç gecmiyorum.Ş.arası da 39lt lpg ile350 km falan ancak gidiyor.tank kapasitesi 43lt ama 39 lt max  alıyor. Sistem atiker yaglamali.  Normalde şehir içi 39lt kaç km yol almam gerekir normal nedir veya 100 km de kaç lt lpg tüketmek lazım .

Bu rotada 15lt lpg fazla.
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
11 saat önce, Özgür Özdemir yazdı:

Bu güzergah şehir içi sayılmaz... 

Aracın en ekonomik olduğu şartlardan bahsediyorsunuz.. 

29 km otoyol, 80-90 km hız. 8 litreyi geçmemesi gerekir... 

Aynı güzergahta git gel, benzinle test edin, yol bilgisayarı ortalamasını sıfırlayın, işe gidin ve dönün.. Dönüşte ortalamaya bakın bakalım ne göreceksiniz.. Araç mı çok yakıyor, yoksa lpg kiti yada ayarları mı bozuk.. çıkar ortaya.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Demirel

2009 Focus otomatik

Teleflex GFI sistem LPG

100km 10lt yi geçmedi

Şehirler arası 110'u geçme, agresif kullanma 8lt

Şehir içi en fazla 12lt

Sürüş önemli!!!!

Yorum bağlantısı
Enver Çatak

Bence fazla yakıtın en önemli nedeni hava kaçağı. Benim aracımdaki aşırı tüketim lpg enjektör değişimi ile çözüldü. Kullanırken lpg enjektörlerindeki arızayı hissetmedim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Gül

Lpg markası cangas kit. ?

Aynı araç sizinki ile. İlk aldığımda size yakindegerler mevcuttu. Ama buji degisimi ile şu an lpg litresi 2.44 TL.  Aracım net 0.28 0.29 arası yakıt tüketimim var. Buji değişimi yakıtı inanılmaz değiştirdi.  Ama tekleme çekiş sorunu yoktu. Sadece değiştirmek istedim. Sonra yakıt düşüşü oldu

Yorum bağlantısı
Cihan Göllü

İlk önce benzindeki değerlere bakmak lazım. Bazen hava filtresini düzgünce oturtamıyorlar araç fazla hava alıyor. veya MAF sensörü doğru ölçüm yapamıyordur. Araç performansı nasıl? 

Yorum bağlantısı
Murat Gedik

Benim 2011 focus HB otomatik. Brc lpg kiti var. Su anda 66 binde. Kışın şehir içi 11 lt yakıyordu. Yaz geldi geleli sakin kullanımda 10 litreye düşüyor. Şehirler arası 110 civarı araç dolu 9 litre lpg yaktı son olarak. Ortalama hız 95 filandı.

Şehir içi ankarada ortalama 25 kmyi geçmek çok zor zaten.

Bu değerlere göre aracınız çok yakıyor bence.

Yorum bağlantısı
Özgür Özdemir
(düzenlendi)

Arac benzinde 100km/11.7 gösteriyor bütün bakımları tamam aklınıza ne gelirse.zaten ayagimin  altında yumurta var gibi kullanıyorum hayal kırıklığına uğrattı bu araç beni valla bi daha ford un benzini otomatik aracını asla almayacağim gaz ayarı için 5 defa gittim hep normal hiç bir sıkıntı yok diyorlar.  acaba sente mi atladı araba 

tarihinde Özgür Özdemir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
mahir akman

Aracım otomatik vites

Şehir Ankara

trafik malum dur-kalk fazla oluyor

araç lpg

depo kapasitesi 28 lt

yapılan mesafe 206 km

ortalama yakıt tüketimi 13,6 lt/100km

bu da benim aracın değerleri arkadaşlar. bütün formlarda araştırdığım kadarıyla normal deniliyo. Murat Gedik kardeşim senin aracın değerleri çok iyiymiş gerçekten. 

sizlere bir sorum olacak arkadaşlar.aracı lpg de kullanırken ortalama yakıt tüketimini gösteren gösterge lpg tüketimini gösterir mi yoksa o sadece benzinde mi çalışır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
22 saat önce, mahir akman yazdı:

sizlere bir sorum olacak arkadaşlar.aracı lpg de kullanırken ortalama yakıt tüketimini gösteren gösterge lpg tüketimini gösterir mi yoksa o sadece benzinde mi çalışır.

Yol bilgisayardaki ortalama tüketim verisi.. Enjektörlerin açık kalma süresine göre hesaplanır.. 

Araç o an silindirlere dolan yakıtın ne olduğunu bilmez.. Basıncını bilmez. Sadece açık kalma süresine göre hesap yapar.. 

Lpg de sonuçta aynı yerden sinyal alarak çalıştığı için ortalama tüketim verisi lpg için de çalışmış olur.. Ancak doğru bir kalibrasyonla, ekranda görmüş olduğunuz değerin % 15-20 fazlasını yakıyor olmanız gerekir.. 

Yorum bağlantısı
Murat Gedik

Aracım otomatik vites

Şehir Ankara

trafik malum dur-kalk fazla oluyor

araç lpg

depo kapasitesi 28 lt

yapılan mesafe 206 km

ortalama yakıt tüketimi 13,6 lt/100km

bu da benim aracın değerleri arkadaşlar. bütün formlarda araştırdığım kadarıyla normal deniliyo. Murat Gedik kardeşim senin aracın değerleri çok iyiymiş gerçekten. 

Benim aracım ortalama olarak yol bilgisayarından 1 lt fazla yakıyor. Çok memnunum. Ama sakın kullanmaya çalışıyorum devamlı çok faydasını gördüm.
Yorum bağlantısı
Cihan Kutluer

Hafta sonu 32 litre lpg ile 380 km sehir disi yol gittim. 100 km de 8.5 litre yapiyor. Sehir icide ortalama 11 litrelerde. Mesafemiz kisa uzun olsa belki dahada az yakabilir. Ben yakittan cok memnunum. Hele ki benzin fiyatlarindan sonra.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...