İçeriğe Yönlendir

Mondeo 2 - Temin Edemediğim Parça 97BW11079AA

Serhat Karakuş

Recommended Posts

Serhat Karakuş
(düzenlendi)

Merhaba değerli forum üye ve yöneticileri. 1999 ghia mondeo araç sahibiyim. Geçen hafta içinde aracımın bulamadığım diye aradığım T parçanın kırılması ve oradan suyu boşaltması sebebi ile araca hararet yaptırdım. Sonuç rektefiye. Sıfır silindir kapağı, piston Segman triger seti,v kayış seti, devirdim,sübaplar, contalar Vs, vs. Ancak başlıkta da belirttiğim 97BW11079AA numaralı parçayı bulamıyorum Antalya da. Bu parçanın temini konusunda yardım ve yönlendirme bekliyorum. Herkese şimdiden teşekkürler.

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

Benimki de kırılmıştı ve maalesef bende bulamamıştım. Ustam bir şekil halletti ama nasıl yaptı hatırlamıyorum.

Yorum bağlantısı
Serhat Karakuş
(düzenlendi)

Çıkmacılar dahil aradım bulamıyorum. İlginç.

tarihinde Serhat Karakuş tarafından düzenlendi
Yanlış yazım.
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ne müşürü bu... ?

5325931989 ismi Mehmet, Çıkmacıdır.. Kayseridedir.

5446370008 ismi Ahmet, Çıkmacıdır.. Ankaradadır.

Bunlara sorun..  

Yorum bağlantısı
Serhat Karakuş

Kayseri deki arkadaş ile görüştüm ama olmadığını söyledi. Ankara'daki ile de görüşürüm artık. 

Termostat üzerindeki müşürden gelen soketin bağlandığı parça diye düşünüyorum.  Fanın açılıp kapanması işlevi için ısı derecesini bildiriyor olabilir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
2 dakika önce, Serhat Karakuş yazdı:

Kayseri deki arkadaş ile görüştüm ama olmadığını söyledi. Ankara'daki ile de görüşürüm artık. 

Termostat üzerindeki müşürden gelen soketin bağlandığı parça diye düşünüyorum.  Fanın açılıp kapanması işlevi için ısı derecesini bildiriyor olabilir.

Parça numarası ile bilemez onlar... 

Bana şuradaki şu parça lazım demelisiniz.. 

Yorum bağlantısı
Serhat Karakuş

Aynen abi ama ben de ismini bilmiyorum. Ankara'daki arkadaş ta hemen yok dedi. Parça numarası ile sorunca. Ustanın dediğine göre silindir kapağı ile radyatör arasında hortum var, hortumun ortasına bir plastik T parçası monte edilmiş. T parçanın iki tarafı hortumla su geçişi sağlıyor. Parçanın üçüncü ucu ise termostattaki müşürden gelen kablo ucundaki soketin bağlantı yeri.

Yorum bağlantısı
Serhat Karakuş
(düzenlendi)

Sonradan montaj değil fordun kendi parçası ancak parça no ile arayınca yok deniyor. Hortumlar ile beraber olarak ayrı bir parça numarası olmasından şüpheleniyorum.

Parça tamir edilemeyecek şekilde kırılmış abi.  Sorun da kırıldığı yerden dolaşımdaki suyu boşaltması.

tarihinde Serhat Karakuş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serhat Karakuş

Kırılana kadar ben de varlığından bihaberdim. İnşallah sizinkilere hiç bi şey olmaz da görmek zorunda kalmazsınız.

Yorum bağlantısı
Serhat Karakuş

Keşke öyle olsaydı abi linkteki fotolara bakarsan bi tarafı soket girişi. Eğer fanı açıp kapatmada bi işlevi varsa tekrar hararet konusunda sıkıntı yaşatabilir endişesindeyim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Evet soketmiş... 

Hiç görmediğim bir parça.. Her araçta da mutlaka varsa.. eline alıp dolaşacaksın.. 

Bozulacak bir parça olduğunu sanmıyorum.. olsa duyardık... 

Yorum bağlantısı
Ahmet Said Avşar
(düzenlendi)

92 honda'nın(civic) kalörüferinin t borusu uyum sağlayabilir,tornayla falan

tarihinde Ahmet Said Avşar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Ebay'de varmış oradan alabilirsiniz son çare. Avrupa ülkelerinden birinden alırsanız 5-7 günde elinizde olur. Tabi aceleniz yoksa.

Yorum bağlantısı
Serhat Karakuş

Ebay dan alım son çarem olacak, Yurt içinden temin edemezsem yapacak bi şey kalmıyor artık. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

LPG cilerde benzeri var

://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcS9H8LhEAyksQ4z86UDzIci_EEnJqY3lLDawzV41pQfra7U_Cwhg3MEWIgTEg

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun
(düzenlendi)

Bugün bir abimizin patlayan kalorifer su hortumunu gösterirken aynen bu parçayı gördüm ve şaşırdım. Bir ucu soket ve tam egr valfinin altında duruyor. Motorun arkasından gelen kalorifer su hortumunun bağlandığı parça. Resmini çekemedim. Ama hazır varken resimle aramak daha rahat olacak. Bir numara vericem şimdi, bursa da 98 model parçaladılar. Komple motoru vermedilerse mutlaka vardır ellerinde. 

05413795439

Whatsapp yoluyla vs resim gönderebilirsin hiç olmazsa. Dediğim gibi hortum egr nin hemen altında 

tarihinde Derviş Dursun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serhat Karakuş

Teşekkürler derviş bey yarın mutlaka arıycam

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hamit Akkuş

tek tek aramaktan başka çare kalmamış. geniş çaplı çalışan büyük yedek parça dükkanları var sormakta fayda var.

ankara osman abi: 0546 893 12 90   ismimi söylerseniz yardımcı olacağını düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

0312 278 28 18 Çakır Otomotiv, muazzam bir stokları var. Bir şansınızı deneyin. Bu arada ben de bu parçayı hiç görmedim. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...