İçeriğe Yönlendir

Mondeo 4 - Motor Soğutma Kapağı İçinde Kaldı

Emre Şahin

Recommended Posts

Emre Şahin

Merhaba arkadaşlar. Motor soğutma sıvısına ekleme yapmak için kapağı sökeyim dedim. Çevirerek söktüm ama sadece bu alt fotoğraftaki kapak çıktı. Altına tırnakla bi parça daha varmış. O yerinde kaldı. Onu nasıl sökeceğim? Penseyle filan çeksem gelir mi?

pr_01_5652.jpg

Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz

Hatırladığım çevirerek açılıyor çevirerek kapanıyordu.

Kapağın ve aşağıda kalan parçanın fotoğrafını da paylaşır mısınız ?

Yorum bağlantısı
Emre Şahin

Soldaki parça içinde kalmıştı. Pense ve tornavida yardımıyla çıkardım şimdi.

Kapak iki parça sağdaki parça soldakini tırnaklarla tutuyor. Üst kısım çevirerek çıkıyor aşağıdaki contajı. Sıkışınca birbirinden ayrılmış.

HTB13LKvKVXXXXc6aXXXq6xXFXXXa.jpg

Yorum bağlantısı
Fatih Emre

Yeni, orijinal kapak almanız motorunuz için en iyisi olacaktır. Bu kapak basit gibi görünür ama kaynama yapmaması için motor suyunun basıncında ayarlama yapar. Önemlidir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Şahin
2 saat önce, Fatih Emre yazdı:

Yeni, orijinal kapak almanız motorunuz için en iyisi olacaktır. Bu kapak basit gibi görünür ama kaynama yapmaması için motor suyunun basıncında ayarlama yapar. Önemlidir.

Teşekkürler, kapak zaten orjinal. Şuan bir sorun yok. Dediğim gibi iki kapak arası tırnaklı. Birbirinden ayrılmış. Takınca bir problem kalmadı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Vidalı kısım üst plastikte mi.. Yoksa genleşme kabında kalan kısımda mı ?

Üst plastikte ise yeni kapak almalısınız.. Duruma göre Isı 130 derecelere çıkar ve basınç ciddi olarak artar.. Kapak deforme oldu ise bu basınca dayanamaz ve su kaynatırsınız.. 

Maliyeti çok ciddi olabilir.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...