İçeriğe Yönlendir

Ka - 2017 Yılında Hala Tavsiye Eder misiniz?

Yusuf Göktaş

Recommended Posts

Yusuf Göktaş
(düzenlendi)

2017 yılında  hala Ford Ka kullananların tavsiye ve görüşlerını bekliyorum, nasip olursa almayı düşünüyorum.

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Barış Özarslan

13500 bine aldım 5000 tl masraf yaptım hala tamircide :) şans meselesi birazda,motor dışında her tarafı kurcalandı benimkinin,inat ettim satmayacağım :) 

-Öncelikle klimalı bul

-Klimalı bulursan çoğu yer motor bölümü dar olduğu için lpg takmaya yanaşmıyor(bilgin olsun)

-Eğer lpg li  ise bulduğun mutlaka lpg cide güzelce kontrol ettir.(borulardan su eksiltiyor,çekiş kaybı yaşadığım için komple motor içi sistemini değiştirdim anca düzeldi)

-Şu anda tamirde (rolanti dalgalanması 2-3 ustanında dediği gibi kronik olabilecek sorunları var)

-Radyatör bağlantı hortumlarını mutlaka kontrol et(fırlıyor) su eksiltebiliyor

-Bazılarının direksiyon kutusu problemi oluyor ,mutlaka deneyimle

-Aracı devirlendir çıkan sesleri bir dinle,rolantide titreşimleri dinle sarsıyor mu fln

-Şarj dinamosunu kontrol ettir(ölçtür)

-Çukurlarda amortisörlerden ses geliyor mu bak

-Sağa sola çekme var mı

-kalorifer musluğu kontrolünü yap ( kapalıyken bile sıcak üfleyebiliyor)

-Alırken aracı serviste makineye bağlat (sensörlerin durumu,hata olup olmadığına mutlaka baktır)

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Yusuf Göktaş

yanit için teşekkür ederım bariş özarslan kardeşim.. sen baya masraf yapmişsın demekki temizi almanın önemi ford ka larda baya önemli.. ben almaya niyetlenirsem ustamla beraber gidicem bu yazdıklarını ona da okuttum sorun değil bakarız baktırırz dedi..aslında bi de bu aralar hyundai atos gözüme çarptı 1000 motor benzinli şhir içi 20 kuruş falan yakıyor diyolar ya onu araştırıyorum.. her hangi  bir bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim..

Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Bir buçuk yıl, 27 bin km kullandım. O fiyat bandında araç alacak olsam gene gider Ka alırım. Bakımsızı çok üzer ve piyasada bakımlı olanını bulmak zor. Forumda bir tane satılık var bakın derim.

Yorum bağlantısı
Ozan Dural
3 saat önce, Yusuf Göktaş yazdı:

yanit için teşekkür ederım bariş özarslan kardeşim.. sen baya masraf yapmişsın demekki temizi almanın önemi ford ka larda baya önemli.. ben almaya niyetlenirsem ustamla beraber gidicem bu yazdıklarını ona da okuttum sorun değil bakarız baktırırz dedi..aslında bi de bu aralar hyundai atos gözüme çarptı 1000 motor benzinli şhir içi 20 kuruş falan yakıyor diyolar ya onu araştırıyorum.. her hangi  bir bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim..

atos benzinli binilecekse 20 kuruş mümkün değil, 30 kuruşun altına hiçbir şart altında düşüremezsiniz.lpg de nasıl olur bilmiyorum. yol tutuş vs. konusunda ka atosu döver. ka düşük devirde maksimum torkunu verdiği için şehir içinde beni hiç üzmüyor. 30-40 km hız ile 4. viteste seyredebiliyorsunuz düz yolda. ka nın satışı daha kolay. parçaları daha yaygın ve daha ucuz. ben atos bakmazdım.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ercan Şen1

ben hala kullaniyorum..atos mu ka mı dersen kesinlikle ka derim..bazı kronik problemler disinda sana problem cikartmaz

SM-A510F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Musa Değerli

Öldürene kadar binip hić masraf yapmıyorlar.Sonra birinde patlıyor :) Kronik arızası arabaya bakım yapmayan pinti sahipleri :)

• Beğen 6
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Azad Mirzade

Selam,

Ben aldım çok hoş duruyor açıkçası :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
On 24.06.2017 at 23:14, Musa Değerli yazdı:

Öldürene kadar binip hić masraf yapmıyorlar.Sonra birinde patlıyor :) Kronik arızası arabaya bakım yapmayan pinti sahipleri :)

:rofl: yarıldımmmmm

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Metin Gücük

bende linea varken eşime KA aldım. sonra ev alma durumundan lineayı sattım ve 2 buçuk senedir KA elimiz ayağımız oldu. arabadan tık duysam gider ustaya sorarım. yağ su bakımını ihmal etmem ve lpgyi ben taktırdım. şimdi bi doblo almaya niyetlendim ama maddi imkanım elverirse eşime 'al doblo senin olsun' deyip KA ile yola devam etmek istiyorum 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...